Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonévesek,30-35 éves...

Huszonévesek,30-35 éves nőknek, hogyan szoktatok köszönni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A napszaknak megfelelöen.
2011. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Mit akarsz má?
2011. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor tegezni bunkóság?
2011. júl. 29. 19:42
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire néz ki/viselkedik fiatalosan, illetve milyen körülmények között találkozom vele.

Pl. akinek hasonló korú gyereke van, vagy kisbabája, annak általában szia, ha orvosnál, bölcsiben, oviban, játszótéren találkozunk, mert úgy tapasztalom, hogy a kisgyerekesek tegezik egymást (nekem ez elsőre fura volt, mert sokukat simán magáznám, de onnantól kezdve, hogy megszületett a fiam, mindenhol sziasztokkal köszöntek nekem a kisgyerekesek, így én is így köszöntem vissza).


Szórakozóhelyen egyértelműen tegezek mindenkit, hiszen aki ott van, az nyilván a fiatalok közé sorolja be magát, mindegy, mennyi idős.


Hivatalos helyen magázva, jó napot kívánokkal köszönök, pl. az egyetem könyvtárában egy cca velem egyidős csaj a könyvtáros, de alap, hogy magázom. Ugyan így bankban, postán, stb., bár postán már tapasztaltam, hogy letegeztek, engem nem zavar, bár szerintem ilyen helyen magázódni illene. De aki engem tegez, azt én is tegezem, szóval aki sziával köszön, annak én is sziával köszönök.


24/L

2011. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig napszaknak megfelelően, ha továbbmegy a beszélgetés, akkor önöző formában folytatom.
2011. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja: 21/L
2011. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Emzeeperix válasza:
0%
Nyugodtan lehet tegezni, kivéve hivatalos helyen, vagy olyan helyen, ahol egy veled egykorút is magáznál.
2011. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

H h h?Ismered vagy nem?Ha nem ismered,akkor idegen,tehát magáznod kell ez egyértelmű.Ha volt gyerekszobája (és nem istállóra nézett az ablaka)akkor visszamagáz majd ha olyan a szituáció,akkor felajánlja hogy tegeződjetek.

Más a szitu ha mondjuk kollégák vagytok mert akkor lehet tegezni.

De amúgy ne csinálj ügyet mert az emberek többsége bunkó paraszt és halvány gőze sincs az etikettről.A retek klub ontja ezt a sok ócska amaerikai filmet amiben mindenki úgy beszél a másikkal mint egy darab sz@rral és ezt kezdjük mi is átvenni+ ha megnézed a "magyar" "politikusokat" akkor ők is úgy viselkednek egymással mint a játszótéren az 5évesek.

Meg ugye a liberális hozzáállás hogy merj magad lenni,meg vállald hogy milyen vagy,amit sajnos mindenki összetéveszt azzal hogy kifejezni magad meg viselkedni tudni az nem ellentétes fogalmak.

A múltkor bementem öltönyben egy Omega márkaboltba,köszöntem h jó napot kívánok,az eladólány meg rágózva odaszólt hogy helló..

Utána ki is mentem,nem akartam a pénzem egy ilyen helyen otthagyni.

2011. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én kisztihanddla köszönök nekik úgy, mintha óvodás-kisiskolás voltnék, ha megsértődik, akkor tegezem. 20 F

:)

2011. júl. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%

Tegezem őket, nem sokkal idősebbek

Engem is tegeznek a 10évesek és nem haragszok érte:D

20F

2011. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!