Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy fiatal nő hány éves...

Egy fiatal nő hány éves férfinak öszönjön előre?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, családom van, útban a 2. baba.

A sorházas utcánkban sok idős nyugdíjas pasas lakik, és sosem köszönnek előre.

Nem tudom mi az illemszabály ezen a téren.


2011. júl. 25. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki egy generációval fölötted jár, annak illik előre köszönni. Tehát egy nyugdíjasnak mindenképp, hisz ő több mint 30 évvel idősebb nálad (egy generáció hivatalosan kb. 25 év).
2011. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, ez nekem nagyon fura.. Voltál te még fiatalabb is, akkor sem köszöntél előre az idősebbeknek? Miért várod el így, hogy ők köszönjenek előre?


Ez mifelénk elég nagy udvariatlanság.

Mindegy, hogy hány babád van.

2011. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Neked kell előre köszönni, semmiféle kiváltságot nem élvezel a gyerekek miatt. Én azt hittem ez hozzátartozik az alapműveltséghez, de tévedtem.
2011. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
"pasas..."
2011. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Miért kell lekiabálni az embert???? Azért írtam ide, hogy megtudjam, mi az illem ilyenkor. Bizony sokan szarnak az egészre és nem foglalkoznak vele és nem köszönnek, engem legalább izgat a dolog.

Mindig is mindenkinek előreköszöntem, de úgy tudtam egy férfi a nőnek előre köszön. Nem vagyok már kis csitri diáklány, csak ezért írtam, hogy családanya vagyok és bizony olyan igen jól szituált idősebb pasikról van szó az utcánkban (direkt nem idős urakat írtam), akik épp csak nyugdíjasok de teljesen fiatalosak vagy olyan öreg urak, akik még a tekintetüket sem fordítják oda, ha elmegyünk egymás mellett.

Szóval nem kell rögtön ítélkezni, akkor mire ez a fórum? Úgy látom sok magát csak intelligensnek tartó egyén ír ide.

Az elsőnek köszönöm az építő választ!

2011. júl. 26. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, ne foglalkozz a sok hülyével, vannak akik azért járnak ide, hogy beszólogassanak másoknak.. na ők a tipikus megkeseredett magyarok :)

kérdésedre válaszolva: sztem is egy generáció, tehát 25 év a meghatározó.

Anyukám mindig azt szokta mondani, hogy akinek gyereke lehetnék, annak tisztelettudóan előre.

2011. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jó azért hogy vannak itt normális hozzászólók is...

2011. júl. 26. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!