Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a romákról?

Mi a véleményetek a romákról?

Figyelt kérdés

És nagyon fontos írjátok már meg,hogy mivel közlekedtek.


Fontos,majd a 10ik válasz után elárulom,hogy miért.


2011. júl. 30. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Azt gondolom róluk, hogy ugyanolyan emberek, mint mi. Vannak közöttük normálosak, vannak csalók is, de nem csak náluk, hanem nálunk, magyaroknál is. Utálom, hogy valakit azért ítélnek el, vagy azért félnek töle mert roma vagy cigány, vagy kinai, vagy sötétbörü. Utálom, hogy mindenki általánosít, és azt mondja, hogy hülye cigányok! Én ismerek jópárat közülük, aki teljesen normális. söt még jópár magyarnál is kedvesebb! 15/L
2011. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor még mindig várok 10ember véleményére és aki elárulja,hogy mivel közlekedik
2011. júl. 30. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Azt hiszem tudom mire megy ki a játék. Úgy gondolod, hogy aki tömegközlekedéssel közlekedik, azok között többen rühellik a cigányokat, mint aki vezetnek. Szerintem is így van.


Egyébként tömegközlekedéssel közlekedek és rühellem őket.

Bár gyerekként is voltak velük konfliktusaim, így akkor sem lennének a szívem csücskei, ha vezetnék.

2011. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés, de inkább Ausztriában közlekedek... ha netán hazautazok (Kelet-Magyarország), akkor sajnos nem csak a romákkal van bajom a vonaton/buszon. :S

A magyar-nyugdíjas is érdekes "állatfaj". (tisztelet persze a normális kivételnek)


Minden országnak megvan a maga problémás kisebbsége, de ez a hazai roma-kérdés már nagyon eldurvult.


Most bele lehetne mászni a politikai részbe, de nem érdemes. Még a kezdeteknél kellett volna megakadályozni, hoyg ez a helyzet kialakuljon. De ha már kialakult, elég nehéz lesz változtatni, főként, hogy már túl sokan vannak, lassan a magyar lakosság van kisebbségben ezért egy politikusnak sem érdeke ezt a nagy szavazótábort "megfegyelmezni".


Egyébként a Budapest-Záhony vasútvonalon utaztam és egy roma asszonnyal beszélgettem. Ő mondta, hogy mi magyarok vagyunk ilyen birkák, hogy hagyjuk, hogy élősködjenek rajtunk. Akkor ő hülye lenne ezt nem kihasználni.

És igaza van, csessze meg!

2011. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Levka Reina ***** válasza:
30%

Nekem roma a párom, bár én sváb vagyok. És van egy mesztic kisfiunk is, akit imádok. Sose tettem faji megkülönböztetést. Az már egy személyes dolog, hogy a roma férfiakhoz vonzódom is.

Közlekedek így is, úgy is; busszal elég sokat. Vidékre korábban vonattal jártam, most jelenleg autóval járok és egy romacsávó a sofőröm! (Nekem is van jogsim, de 12 éve nem vezettem...)

2011. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Hallottam én már diplomás cigányról is, de nyílván ez közel sem általános. Pedig szerintem ők sem hülyébbek, mint bárki más, csak hát ha a szülők nem taníttatják a gyerekeket, akkor tolvajon kívül, nehezen lesz belőlük bármi más.

Szerintem inkább a zenével és a sporttal kéne őket felzárkóztatni, mert ezekben nagyon jók.

Vagy ha a beolvasztásuk nem sikerül, akkor a teljes visszatelepítésük Indiába lehet a megoldás. Ha a franciák tavaly megtehették minden következmény nélkül, hogy Bulgáriába meg Romániába kitelepítették a gettókban élő romákat, akkor mi mire várunk?

2011. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Tömegközlekedés.

A cigányokkal, mint fajjal, nincs bajom (ha meglátok egy cigányt, nincs előítéletem, főleg hogy normálisat is ismerek).

Az embereket, akik úgy viselkednek 'mint a cigányok'... na, ezt le sem írom, mert még a végén kitiltanak innen. És azok az emberek lehetnek cigányok, de 'fehérek' is.

2011. aug. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ki nem állhatom őket, nem akarom megosztani mire gondolok amikor meglátok sétálgatni minden nap sok sok kancigányt akik természetesen a "nehéz munkában fáradtak meg" és segélyből élnek de minden héten másfajta kocsijuk van és a közlekedési szabályokról még csak nem is hallottak, a rendőr meg hozzájuk se mer szólni, inkább megbünteti szegény parasztot mer nem égett 1 lámpa a traktorján.

Ja, vidéken lakom és vegyesen közlekedek, néha kocsival, néha buszon, buszon is van világ és szag is ha van rajta 1-2 cigó.

2011. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
csak vasvillával..mert még a hajt is lelopják a fejemről!!
2011. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én se annyira birom őket de azért van néhány olyan köztük akik normálisak de az nagyon ritka. :) De tényleg van olyan ameiket ki nem állhatom :@
2011. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!