Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gáz, ha a Facebook miatt...

Gáz, ha a Facebook miatt élőben is fordítva ejtem már ki a neveket? :D

Figyelt kérdés
És nem poénból, hanem megszoktam már, hogy szinte csak így látom az ismerőseim neveit..
2011. aug. 1. 02:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer véletlenül így mondtam ki egy osztálytársam nevét...hát nagyot néztek! :D Azóta szerencsére nem fordult ilyen elő :D
2011. aug. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen. :|
2011. aug. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
gáz
2011. aug. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

aztmeghogy?

én el se tudom képzelni:)


tényleg gáz

szokj le róla

2011. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha nem is gáz, de figyelj rá oda.

De különben milyen szituációban fordul elő, hogy teljes néven szólítod az ismerőseidet? :) Én el sem tudom képzelni, hogy egy beszélgetésben azt mondtam: "Tudod, Takács Viktória, nekem az a véleményem, hogy..." és épp így fordítva, Viktória Takács sem lenne a mondatban :)

2011. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
aki facebookon ismerősöm, annak általában tudom a becenevét, szóval ha említem őt, akkor így teszem. nem szoktam teljes névvel emlegetni az embereket, inkább valami különösebb ismertetőjelükről, pláne, hogy ismerek vagy 5 Gábort, ugyanennyi Ádámot, és legalább 3 Péter nevű fiatalembert. :)
2011. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elvétve fordul elő, pl. amikor csoptársakról beszélek valakinek, egyébként én se szoktam teljes nevet használni.
2011. aug. 1. 11:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Megértelek. Az cikibb, hogy ha valaki becenevet vagy valamit ír középre, akkor már úgy jegyzem meg. :'D

Amúgy előfordult már, hogy dolgozatra is fordítva írtam a nevem.:$$

2011. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen gáz, mert magyarok vagyunk, nem pedig valami indoeurópai népcsoport (angolok, németek, stb.). Légy büszke erre! Elárulom, logikusabb is, ugyanis a telefonkönyvben, nyilvántartásokban, névsorokban ők is kénytelenek megfordítani és a keresztnevet rakni előre.
2011. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nagyon gáz :/
2011. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!