Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell zsebtolvajok ELLEN...

Hogy kell zsebtolvajok ELLEN védekezni?

Figyelt kérdés
Vannak arra módszerek, hogy mire figyeljek, hogy kerüljem el,azt, hogy meglopjanak, vagy megpróbáljanak, kikre, mikre figyeljek?
2011. aug. 1. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A táskádat mindig tartsd szorosan magad mellett, még jobb, ha magad elé húzod. Az emberek lássák rajtad, hogy éber vagy és figyelsz a táskádra és a környezetedre. Bár én mindig fogom a táskámat, de ha valaki nagyon közel jön hozzám én mindig látványosan elhúzom, magam elé teszem a táskámat. Még sosem loptak meg, de még csak meg sem próbálták, bármilyen zsúfolt helyen jártam.
2011. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az értékeidet ne tartsd a nadrágod vagy a kabátod zsebében, vagy legyen rajta legalább cipzár, ne vedd elő a pénzed, mobilod csak úgy, hasonlók. Az előző bejegyző a lényeget elmondta.
2011. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:

Még szoktam olyat, ha olyan a táskám, akkor befelé fodítom a zár részét tömegbe kerülés előtt és hátsó zsebben, kabátzsebben, főleg ha laza, de mindegy is -ne tarts értéket,telefont, iratokat.

Ha már picit is gyanúsan közel jön valaki, húzd a táskád előlre, fogd meg.

2011. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Farzsebbe ne legyen se pénztárca, se mobil. Olyan könnyen kicsórják, hogy észre sem lehet venni...
2011. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egérfogó a zsebbe! Amugy én mindent értékemet egy kisebb válltáskában szoktam hordani, sosem lopnak meg.
2011. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha metrón, buszon leülsz mindíg fordítsd szembe magaddal a táskát, én oldaltáskámon a két cipzár össze van fogva egy nyithatós kulcstartóval, aminek a fogó része a zsebemben van az igazi kulcsaimon. Vagyis ha valaki leveszi, akkor észreveszem. Amúgy vásárban meg hasonló helyeken beteszem a cuccaim egy zsebbe, és zsebre teszem a kezem.
2011. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy cipzár nem fogja visszatartani a zsebeseket. Simán felvágják a táskádat, sőt még a ruhádat is!


És nem csak a zsúfolt járműveken kell vigyázni! Tőlem a 4-es 6-os villamoson lopták ki a hátizsákomból a mobilomat (alig utaztak akkor a villamoson).

2011. aug. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem hülyeség hogy farzsebbe nem lehet tárcát tenni. aki az odaláncolt tárcám észrevétlenül kiveszi a szűk gombos zsebemből és kinyitja, kiveszi az értékeim, majd visszateszi, azt megtapsolom. mellesleg nem járok tömegközlekedéssel


megoldás:zárható zseb, amiből nehezen kivehető a dolog, esetleg odakötni magadhoz. persze egy csillivilli válltáska divatosabb mint egy "rokkeres lánc/nadrág/zubbony", de ez már egyéni probléma

2011. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja és zsebvágás: az igazi katonai/farmer nadrágot nem lehet átszúrni, elvágni(legalább is nem könnyen), de ha meg is teszi, a lánchoz erővágó kell :)
2011. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

csallan a zsebbe :) amugy egy csomo elektromos kutyube raknak gps-es keresot persze ez csak ugy mukodik ha pl lathatatlan tintaju filcel rairsz valamit ami alapjan azonositani lehet lefulelesnel.


De inkabb en is a logasd magad ele , figyelj ra modszert tartom a leghatasosabbnak.

Ja meg azt hozzafuznem h amikor penzt veszel ki kartyarol jol takard le a kezeddel a szamokat mert ismerek olyat akinek ebbol lett baja.

2011. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!