Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A huszonöt éven felül nem...

A huszonöt éven felül nem köttetnek komoly (lány) barátságok?

Figyelt kérdés

Dolgozó nő vagyok, elég messze kerültem a gyerekkori barátnőimtől.


Társasági lény vagyok, nagyon hamar rengeteg ismerősöm lett a költözés után, és nagyon sok emberrel jóban vagyok, összejárunk, szórakozunk, közös programokat szervezünk.


Mindenki úgy látja rajtam, nem vagyok elveszve.


De, az a baj, hogy akármikor közelebb engednék magamhoz valakit, kiderül, hogy egy kétszínű ringyó, aki vagy munkahelyen akar kitúrni, vagy azt reméli, hogy kiszervezem Ausztriába dolgozni, vagy a páromra hajt, vagy egyéb előnyöket remél a "barátság"unkból.


Nagyon el vagyok már keseredve.


25 év fölött már nem barátkozik azért senki, hogy legyen kivel programokat szervezni, beszélgetni, örömöket, bánatokat megosztani?


Ennyi idősen már csak az érdekek dominálnak?


Vagy túl borúsan látom a dolgot?


Én tudom, hogy ez nem olyan, mint gyerekkorban, de már teljesen paranoiás lettem. Én, aki mindenki felé nyitott vagyok, mindenkinek segíteni szeretnék, és mindenkiben a jót keresem, már kezdem sötéten látni a dolgokat.


Egy új ismeretségnél már csak azt nézem, "na, vajon miért közeledik felém, mit akar tőlem/mit akar ezzel elérni?"


Tudom, hogy rózsaszín gyermeki álomvilágnak vége, nem is csodát akarok, csak egy embert, aki tényleg emberileg szeret barátként. (nem anyagi vagy egyéb előnyökért)


Létezik ilyen ebben az életkorban vagy ne is álmodozzak?


(egyébként 25-35 év közötti korosztály vesz körül általában)

25/N


2011. aug. 6. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találok barátokat:(. Majdnem 30 vagyok, de senkiről sem mondhatom el, hogy igazi barát lenne. Vannak kollégák és ismerősök, de ennyi és pont.
2011. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon, mivel 25 felett a legtöbb ember dolgozik, a munkahelyen pedig inkább versenytársak az emberek, idő sincs barátkozni munka közben, tehát ez a lehetőség ki van lőve.

Aztán sokan ilyenkor alapítanak családot, akkor már azzal vannak elfoglalva, ez ismét elveszi az időt új barátságok kialakításától.

Maradnak talán a szórakozóhelyek, de ott meg értelem szerű, hogy normális esetben ott ellenkező neművel igyekszik az ember összebarátkozni.

Tehát úgy gondolom, az igazi barátságok iskolás korban köttetnek.

2011. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy meg lehet találni az érdek nélküli barátságokat is, csak lehet nehezebb. De ez ugyanígy van 20 év alatt is. Nekem is van egy ilyen barátnőm 19 vagyok, ő mindig csak akkor keres, ha valami problémája van amit elmondhat nekem de ha rólam van szó, ha én szeretném elmondani a problémát akkor elintézi pár szóval és más témára hajt. :) Bezzeg én meg ápolgassam a lelkét.

Máskor nem keres. De már én sem őt.

Na mindegy. Én azt mondom, hogy meg lehet találni csak lehet nehezebb. De szerintem úgy van, hogy a sok érdek barátságok után végre majd megfogod találni az igazi barátságot is. Legalább is általában így szokott lenni.:)

2011. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kérdés. "elitebb körökben" valóban a felszíneskedés megy, ahogy hallom... Egyszerübb körökben meg mindenki szül és csak a gyereke körül forog a világ 24-28 fölött. Elköltöztem vidékröl, így az a kevés gyerekkori barátom is elkopott mellölem, aki volt. Nemsokára megyek meglátogatni egy régi barátnömet, dehát már ö is anyuka. Anyatejjel koccintunk, vagy én nem tudom mi lesz.. :D Olyan helyen dolgozom, ahol egyedül vagyok, tehát eléggé meg vagyok löve. Néha úgy érzem, csak akkor tudnék újra szert tenni barátokra (más kérdés, hogy milyenekre), ha minden hétvégém egy bárban tölteném. Egyébként lehet sok barátság olyan, mint amilyet te is írtál, csak naívan hiszünk még a "tüzbe tennék egymásért a kezünket" verzióban és nem látjuk, hogy ez a felnött kor velejárója.

25N

2011. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Már arra is gondoltam, hogy olyanok társaságát kellene keresnem, akik jobb helyzetben vannak, mint én, és akkor talán nem lesz semmilyen anyagi érdekük a barátságból... vagy nem tudom.


Amúgy nem vagyok "húdegazdag", sokszor inkább egyéb segítségre hajtanak (pl. munkát szerezzek nekik, vagy olcsó bérlakást ismerős útján...stb). És ha megvan amit akartak nem jelentkeznek többé.

2011. aug. 6. 18:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem látom ilyen zordan a helyzetet. Igaz, nekem van egy hobbim, ahol nagyon sok barátnőre leltem. Van, akivel már nem járunk egy helyre, és ezen felül tartjuk a kapcsolatot, szervezünk programokat, aztán mindig lesznek új lányok, akik közel állnak a szívemhez, és továbbterjed a kapcsolatunk a közös hobbinál. Van, aki már anyuka lett időközben. Engem ez sem zavar, nem mindenki lesz anyaként, csak anyukákkal barátkozó "beszűkült" asszony, csinálunk programokat gyerekestül. Nekem nagyon fontosak a barátságok, és nem gondolom úgy, hogy bizonyos kor fölött ennek annyi. Igaz én még 24 vagyok (lehet, hogy nem vagyok még a kritikus korban:)), de legtöbb barátnőm idősebb nálam.

Persze, azt én is hiányolom, hogy az ilyen sülve-főve együtt, legjobb barátnős életformára már tényleg csökken a lehetőség.. de attól még lehet jó barátságokat kötni, ahol számítani is lehet a másikra.

2011. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem voltak komoly barátaim gyerek-és tinikoromban, középsuliból is csak 1 iskolatársamat mondhattam annak. Szorosabb barátságaim csak kb 20 éves koromban alakultak ki. Sőt, 30 éves korom körül is kötöttem, igaz, ez nem sokára megszakadt. De még így is a barátaimat meg tudom egy kezemen számolni, sőt, inkább a felén, de ez van. Inkább legyen egy nagyon közeli, mint 10 olyan, aki nem ér semmit....

Szerintem van esély felnőttkorban is újabb barátokra lelni, csak persze, jóval nehezebb, mert más problémák és hatások érnek egy embert, mint fiatal korban. A legtöbbjüknek már társa van, sőt, gyereke. Meg én úgy veszem észre, hogy sokan elvannak magukkal vagy a családjukkal, társukkal, és nem akarják a baráti kört bővíteni. Meg valahogy bizalmatlanok is lettek az emberek.

De ha a pároddal jól megvagytok, az sokat számít. Persze, az embernek fontos, ha azonos nemű barátja is van,mert vannak dolgok, amiket egy nő másképp lát, mint egy férfi és fordítva...Mindenesetre ne add fel, mert nem reménytelen a helyzet.

2011. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Párommal jól megvagyunk, nagyon is jól, de tényleg vannak olyan dolgok, amiket jobban esne egy nővel megbeszélni.


Barátnőim (köztük az is, aki gyerekkori, amolyan legjobb barátnő) messze élnek tőlem, persze tartjuk a kapcsolatot, de mégsem olyan, mintha itt lennének mellettem fizikailag is. Azért hiányzik nagyon.


Munkatársakkal nem lehet barátkozni, nem szabad és kész. Annak sosincs jó vége.


Hobbikra sajnos nincs időm. :(


Hát, nem tudom hol fog felbukkanni ez a kedves barátnő, de azért megnyugtattatok, hogy talán létezhet valahol.


(most úgy érzem magam, mint egy tinilány aki a nagy ő-ről ábrándozik. Emlékszem, az is milyen valószínűtlennek tűnt, aztán most meg itt fekszik mellettem.)

2011. aug. 6. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Szerencsére, jó kollégákkal dolgozom együtt, de persze csak kevés az, akit igazán közel engedek magamhoz, de ez így helyes, mert nem kell mindenkivel puszipajtásnak lenni. Van ilyen kollégám is, aztán meg csodálkozik, ha kibeszélik a háta mögött a hülyesége miatt.

Nekem pedig egy normális társ hiányzik, remélem előbb-utóbb megtalálom. Na, azt még nehezebb fellelni, mint a barátokat....

2011. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nah, most, hogy igy megnyugtattunk, nem tudsz valami jó melót? :D

(Bocsi:))

2011. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!