Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha csak úgy ehetnél húst,...

Ha csak úgy ehetnél húst, hogy neked kell leölnöd és feldolgoznod az állatot megtennéd, vagy inkább soha többé nem ennél húst?

Figyelt kérdés
Akár csirke, disznó, bárány, stb..
2009. ápr. 17. 00:11
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
88%
Hat?.... Biztos soha tobbe nem ennek hust, nem olnek allatot soha!, pedig nagyon szeretem a hust! :D
2009. ápr. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű én sem ennék. Mondjuk nálunk anyósomék tartanak állatkákat (csirkék, tyúkok, kakasok, malacok), és ők megölik és feldolgozzák. A csirkéhez hozzá nem tudnék nyúlni. A disznóvágáson rendszerint részt veszek, de ott is csak a finomabb munkákat vállalom. :-)
2009. ápr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a családban ez nem olyan nagy szám, inkább az időhiány miatt lenne ez nehézkes a mai világban.
2009. ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
86%

en megtennem es mai napig is megteszem h le vagok egy allatot es abbol eszek mert nem vagyok noveny evo


udv egy hentes

2009. ápr. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
94%
voltam már disznótoron,csirkevágáson stb..szóval láttam már ilyet.de meg nem csinálnám.akkor max.póklevest és pókpörit ehetnék, mert azokat előszeretettel ölöm meg...tudom ő is Isten teremtménye,de ha meglátok egyet bennem van a reflex:(
2009. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
89%
Én nem ölném le az biztos, de találnék rá megoldást
2009. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
77%

Így is csak kényszerből eszek húst, szóval örülnék és soha többé nem ennék.

Különben még megfogni se tudok egy tyúkot, max gumikesztyűben, nem hogy megölni. Ahh minden tiszta vér lenne, hozhatnám a domestost meg a törlőkendőket.

2009. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

pókleves XD ez nagyon jó, mintha a húgomat hallanám, gyűlöli a pókokat

a kérdésre válaszolva, én azért lehet hogy egy csirkét leölnék, és feldolgoznám, egy disznóhoz azért többen kellenénk :D de pl. nyuszit nem ennék =:)

nem bírnám ki hús nélkül :/

2009. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
91%

Megölném és megenném. Csirkét már vágtam, disznőölésen voltam.

Bár pestiek vagyunk és vidéken termelőnél neveltetek magunknak disznót és borjút, kiskorától ismerjük, a gyerekek is és ha eljön az ideje akkor levágatom. Szerintem ez normális, ezek az állatok nagyon aranyosak, de arra valók, hogy megegyük.

2009. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
96%

Én, ha meg tudnám oldani, csak úgy ennék!!

Ha én tartanám, én vágnám le, akkor szép élete lenne és megtisztelő halála. A feldolgozás során pedig nem pisilnék meg köpnék bele, hanem tiszta edényben finom fűszerekkel látnám el. Nem tenném bele az büdös húst, a csontlisztet meg a darált tollat.Meg a mócsingot se, ezeket a kutyának adnám.

Így nem is szívesen veszek nagyipari húst, ami egy nagyüzemi vágóhídon, megy az embertelen és megalázó. És kegyetlen az állattal szemben.

Nem tudok az erkélyen tyúkot tartani, de a sarki hentestől vásárolok csak, kisgazdaságból dolgozik, böllérrel. Abban bízom, hogy ott emberséggel és tisztelettel bánnak az állatokkal levágáskor is, abban pedig biztos vagyok, hogy a feldolgozott termékbe csak embernek való alapanyag kerül.A friss hós pedig gyönyörő, rózsaszín színhús. Nem félévig fagyasztott aztán három napig állott konc.

Én mindenkit biztatnék a saját vágásra, és ha nem megy, akkor pedig vásárlásra háztól, a piaci nénikétől, kis hentestől. Hiába a HCCP engem az nem vígasztal. A nagyüzemi vágást pedig betiltanám. Te se vegyél részt abban! De ne felejtsd el: Az ember a csúcsragadozó.

Egy otthon vágott állatttal jól bánnak. És úgy vágják le, hogy ismerték-szerették, nem kínozzák. És így még a stresszhormonokat sem kell megennünk.

Most emeleten lekom, de gyerek koromban kertben, simán levágtam tízévesen a tyúkot, este megbeszéltük, melyik legyen, másnap mire hazajött anyám megpucoltam, feldaraboltam. Jó volt.Hidd el a tyúknak is jobb, mint fejjel lefele lógva élve bemenni a gőz alá sikoltozva. Szépen elvágtam a nyakát, kedvesen, simogatás után, nem szólt semmit. És büszkén ettem meg belőle a levest. Ezt a gyári csirkét félve és szégyenkezve eszem. Láttam baromfifeldolgoztót belülről. Nem engedném oda a csirkémet.

2009. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!