Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Indokolt, ha egy férfi nem...

Indokolt, ha egy férfi nem akar kezet fogni egy nővel?

Figyelt kérdés
Nem megismerkedésről van szó, hanem rendszeres találkozás mellett. A kézfogás túl férfias köszönési mód lenne?
2011. szept. 1. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

a kézfogás a férfiak szokása, furcsa dolog lenne egy férfi-női kézfogás, akkor inkább pacsi :D

inkább a puszi szokott jellemzőbb lenni, de kinek mi :)

2011. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
KÉZEN CSÓKOLD! :D
2011. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem szokás nővel kezet fogni rendszeres találkozás mellett.
2011. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha a nő nyújzja a kezét és a férfi elzárkozik előle, ill. nem viszonozza az már baj.Régen tényleg a kézcsókért nyújtották a hölgyek a kis kezüket, de ez már eég nem divat.

Ámbár ha a nagyapámék összejönnek kártyapartira, ott biz megtörténik ez. Tőlem is elvárták ezt, de én nem tudtam megcsinálni, azóta a néni sose nyújtja felém a kezét.

2011. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

ha a nő nyújtja a kezét akkor bunkóság nem kezet fogni vele, viszont neki meg tudni kéne, hogy nem kéne nyújtani a pici kacsóját...


a férfi a nőnek nem nyújt kezet ez ugye alap, mindegy, hogy melyikük mennyi idős


amúgy ja, ilyenkor inkább a puszi játszik, de én pl. a puszit se "birom", minek ad nekem puszit? köszön, az elég, ezt is kitalálta egyszer vmi hülye és azóta utánozzák...

2011. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Én nekem csak egy olyan "férfi" ismerősöm van aki kezet fog egy lánnyal találkozáskor, de ő vele is csak a hecc kedvéért. Amúgy nem szoktam kezet fogni nőkkel, csak intek egy kisebbet és köszönök mellé.
2011. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Yarra válasza:
84%

Attól függ. A barátaimmal soha nem fogok kezet, mindig puszi van és/vagy ölelés. Az sima ismerőseimmel meg csak simán köszönünk egymásnak találkozáskor.


Viszont a munkahelyemen, ha mondjuk egy tárgylásom van, és általában többnyire férfiak vannak jelen ilyenkor találkozáskor lekezelünk, ezzel mintegy biztosítva a jó légkört, az "egyenjogúságot" szakmai kérdésekben, és az autoritást, vagyis hogy komolyan vegyenek, és ebben az esetben szerintem egyáltalán nem túl férfias dolog a lekezelés.

2011. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

De elsö találkozásnál, mikor bemutatkozunk, mondja a nevét, akkor se kell kezet fogni?


(svédországban élek, és itt a lányok ilyenkór nyujtják a kezüket hogy fogjam meg)

2011. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen helyzetben, és miért.


Ha rendszeres találkozásnál, bizalmas kapcsolatban van, azt megértem, ha túl férfiasnak tartja, meg a haverjainak tartogatja.

Ha első találkozásnál vagy hivatalos helyen (tárgyalásnál stb.) nem lenne hajlandó velem kezet fogni egy férfi, akkor én tuti azt hinném, hogy hímsoviniszta vagy nagyon konzervatív... de ezt sztem le lehet abból mérni, AHOGYAN visszautasítja.

2011. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát én ilyet még nem hallottam, hogy a férfi-nő kézfogás furcsa lenne.

Nekem Christiane Amanpour jut eszembe, akivel egy vallásos muszlim vezető nem fogott kezet, hanem látványosan összefonta a karját, hogy ő nőnek nem fogja meg a kezét.

Tanultam etikettet, de sehol nem volt, hogy egy nő nem nyújthat kezet rázásra.

2011. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!