Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mely szavak azok, amik csak a...

Mely szavak azok, amik csak a ti környéketeken jellemzőek?

Figyelt kérdés

Jöhet tájszó és szleng is! Írjátok a komment alá a falu/város nevét, ahol éltek.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. :)


2011. szept. 4. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bimbi, hangmeber, IQ fájter (fighter), tápos, lángos (más értelemben), pirított ribanc... Ennyi jutott eszembe. Budapest.
2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt! Odaírnátok még a szavak jelentését is? Köszönöm!
2011. szept. 4. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne :D -Bimbi- Ezt a mellbimbóra mondják (:'D)

-Hangember- Akinek csak a szája jár, és pl. ha van valami dolog amiről úgy gondolom, hogy nem vállalná be az illető, akkor azt mondom neki, hogy: "Hang vagy körbefutni az udvaron és azt kiabálni, hogy szeretem az Én kicsi pónimat!" És akkor megcsinálja, mert nem akar hangember lenni :D

-IQ fájter- Hát szerintem ez magától értetődik, azt nem az eszéért szeretnek, és valami bődületes baromságot mond :D

-tápos- Ha egy buliban korán elmegy valaki aludni, azt mondtuk rá, hogy tépos, de nem tudom, hogy máshol mire használhatják :D

-lángos- Alkohol. Mivel elvileg nem ihattunk volna, ezért mindig lángosoztunk ha kérdezték :D

-pirított ribanc- Azok a lányok akik agyon vannak szolizva, műkörmük van, és lehetőleg hidrogén szőke hajuk, de ez változhat (:D) Lényegében a szolizott ribancok :D

2011. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy néz ki mint aki büdös"

Bábszínház,KFT,Door,Gida,Csupi


Csepelről

2011. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem az egész városban, de bizonyos körökben használjuk a balsors szót a szívás helyett... poénból. Érd
2011. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ fájter-t, hangembert, bimit nálunk is használják.


Baja

2011. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

tápos-gyáva

sinkózni-csúszkálni, szánkózni

makuka-szotyi

Miskolc

2011. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

mag, magolni -- szotyi, szotyizni

furik -- talicska

gabona -- rozs

tengeri -- kukorica

pad -- padlás

sikókázni, sikizni -- csúszkálni a jégen

gömb fagylalt -- gombóc fagylalt

lapcsánka (ennek annyiféle neve van, hogy nem is tudom, melyik a legköznyelvibb változat, talán a tócsni)

levonó -- matrica

jösztök -- jöttök

megyünk nálatok -- megyünk hozzátok


Most ennyi jutott eszembe a szabolcsi nyelvhasználatról.

2011. szept. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jellemző az, hogy néhány szó végét elikelik. Ez így néz ki.


Robbanik

Puffanik

Durranik

Mukkanik

Buggyanik

Loccsanik

Fröccsenik

Löttyenik

Cuppanik

Dörrenik (pl az ég)

Lobbanik

Nyekkenik

Na most hirtelenjéne a pétfürdői (Veszprém egye) szólásról ennyit sikerül kicsavarni, de tuti van még.


Én ilyen furcsa beszédet Pécsen még nem hallottam ezért gondolom, hogy ez itteni szólások lehetnek.

2011. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!