Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, hogy ne bántsam...

Mit csináljak, hogy ne bántsam meg egy dohányos ismerősömet, de azért én se váljak passzív dohányossá?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen barátkozok, ezért egyrészt örülök hogy ezzel a személlyel sikerült egy hullámhosszra kerülnöm... Másrészt amikor csak lehet, rágyújt, én viszont

1. nem dohányzok (és még régebben sem szívtam el egy szálat se)

2. enélkül is van ilyen hurutos-köhögés szerűségem már vagy másfél éve, a cigifüst is irritálja a torkom (voltam vele orvosnál, elvileg kutya bajom, de azzal kezdődik minden napom, hogy váladékot köhögök fel, + anyukám és apai ágú nagyim asztmás)


Szerintetek hogyan oldhatnám meg ezt a helyzetet anélkül, hogy megsérteném? :/


2011. szept. 8. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a kérdést... Ha nem bunkó, nem fújja rád a füstöt az utcán. Ha meg nálad van, alap, hogy nem gyújt rá a nemdohányzó lakásában, csak a folyosón. Ha te vagy náluk, sajnos neked kell alkalmazkodni.
2011. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Nem értem a kérdést"

Igen, lehettem volna konkrétabb is... pl. az bunkóság, hogy mindig egy picit távolabb ülök le/állok mellé (jobban kifejtve: az általános 1 méter helyett inkább olyan 1,5 méter távolság van köztünk) amikor épp rágyújt?

2011. szept. 8. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Nehogy már te érezd magad pocsékul az ő bnkósága miatt.
2011. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nevezhetem magam láncdohányosnak...

DE

Teljes felüdülés lesz számomra, ha szigorodnak a dohányzás törvények...

Miért kell pl. egy tele buszmegállóba beállni cigizni?


Ha az említett személy valóban a barátod, amellett, hogy nem látja, hogy te undorodsz a cigitől, akkor kerek perec küldd arébb, hogy ne füstöljön rád!Ha ezért rosszba lesz veled, akkor még vág is p.fán.


Nem fog megsértődni, ha szépen kéred és elmondod neki, hogy te a cigitől még jobban köhögsz.

2011. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Cyndel: egyáltalán nem bunkó, sőt :D + neki nem is meséltem ezt a hurutos akármimet, mert kissé kínosnak érzem (nem ismerem olyan régóta)

akkor semmi bajom ha (ahogy fentebb is említettem)egy picit távolabb állok meg tőle hogy ne érjen a füst, csak nem tudom, hogy ez nem esik-e neki rosszul attól függetlenül, hogy nem mondja... :/

2011. szept. 8. 21:10
 6/11 A kérdező kommentje:

21:06

Így, hogy láncdohányosként is azt mondod, hogy nem sértem meg, megnyugodtam. Neked és mindenki másnak is köszönöm szépen a válaszokat!:)

2011. szept. 8. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell bedőlni mindennek, amit a tévében hallasz. Amiért valaki dohányzik a környezetedben, attól te még holnap nem fogsz rákot és agyértágulatot kapni.
2011. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még dohányosként is úgy vagyok vele, hogy ha épp nem gyújtok rá, de más igen, akkor arrébb megyek kicsit, mert zavar a füst. Nincs ezzel semmi probléma, nem vagy köteles a füstben ülni. Ha normálisan mondod, hogy csak azért mész arrébb, mert zavar a füst, akkor nem lesz belőle semmi probléma.
2011. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

21:36

Azért nem hiszem, hogy annyira használna az embernek a passzív dohányzás! Aki nem dohányzik, az miért szívja más füstjét, főleg úgy, hogy a kérdező egyértelműen leírta, hogy nem elvi kérdés nála, egyszerűen irritálja a torkát a füst, ráadásul van más egészségügyi panasza is.


Szerintem nyugodtan állj távolabb tőle, szerintem meg fogja érteni. A dohányos barátnőimmel is mindig "helyezkedünk", hogy lehetőleg minimális füst jöjjön rám.

2011. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A további válaszolóknak is köszönöm, ment zöld kéz :)
2011. szept. 9. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!