Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szokás még valahol megtapsolni...

Szokás még valahol megtapsolni a tanárt tanelőadás végén a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Régen hallottam másokat, akik még jóval előttem jártak egyetemre, főiskolára, hogyha jó előadást tartott valaki, akkor szokás volt megtapsolni. Amikor én jártam fősulira ilyen már nem volt, de mástól se hallottam ilyenről, más felsőoktatási intézményben sem.

Ez a szokás kihalt, vagy létezik még? Vagy olyan rosszak lettek az előadók, hogy nem éri meg őket megtapsolni? :-)


2011. szept. 9. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem volt egy tanárom, aki megkövetelte a tiszteletet, szerintem még most is tanít. Óra elején fel kellett állnunk, mikor bejött, és az előadás végén megtapsoltuk. :D Jó tanár is egyébként, bár ilyen szabadon választható tárgyként tanított nekem fizikát, énmeg info szakos voltam.
2011. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
tényleg tanárfüggő. én eddig csak 2 olyan oktatóhoz jártam, ahol tapsoltak az előadások végén (ELTE BTK). a többség valóban elég gyengén adja elő, jó, ha megérted egyáltalán, nemhogy még esztétikai élvezetet is nyújtson (:
2011. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

bme-s és eltés tapasztalatom van, mindkét helyen van olyan előadás, aminek a végén megtapsoljuk az oktatót, de a legtöbb nem ilyen.

Mondjuk az is tény, hogy kevés kiemelkedően jó előadásokat tartó oktató van.

2011. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem jellemző ma már, de irtó jól esik nekik, ha esetleg mégis. Volt tanárom, aki mondta, hogy hiányolja, hogy már nincs ilyen.

Persze nem mindenki érdemelné meg a tapsot.

2011. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ELTE-ÁJK előadásain mindig úgy van, hogy mikor bejön a tanár felállással, az előadás végén pedig tapssal, vagy pedig az asztalon való kopogással fejezzük ki a tiszteletünket. (Ez utóbbinál azt, amelyiket az előadó preferálja)
2011. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

> Persze nem mindenki érdemelné meg a tapsot.


A tapsolás szokása onnan ered, hogy (régen) szokás volt megtapsolni a vendégelőadókat. Ezek nyilván kiváló szakemberek voltak, másképp nem is hívták volna meg.

2011. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
általában a meghívottakat megtapsoltuk, az állandóakat nem. nem tudom, így alakult
2011. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem egy felsőfokú szakképzést főiskolán és itt bizony jár a taps a jó előadóknak. :)
2011. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy rémlik, hogy a vendégelőadók kaptam inkább tapsot, egy konkrét név rémlik is közülük: Ráday Mihály.
2011. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bánomisén ***** válasza:
Pécsett jártam TTK-ra, mi mindig megtapsoltuk azt, aki jó előadást tartott. Szerintem szép szokás.
2011. szept. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!