Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem tetszik a főnöknek...

Miért nem tetszik a főnöknek ez az üdvözlési szokás?

Figyelt kérdés
Van két fiatal férfikolléga a munkahelyen, akik a hagyományos kézfogás mellett puszival is szokták egymást üdvözölni reggelente. A főnök ma reggel közölte velük, hogy ezt nem akarja többet látni. De milyen beleszólása van abba, hogy a beosztottjai hogy üdvözlik egymást? Semmilyen. Mindkettő full heteró, van barátnőjük, és egyik munkatársat se zavarja, hogy így köszöntik egymást. Akkor meg mit majrézik a főnök?
2011. szept. 14. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Valóban semmi köze hozzá, de ha ezt mondta, akkor szerintem így kellene tenni, mivel a főnöknek mindig igaza van, sajnos..
2011. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
52%
szerintem jogosan szól, nekem elég ratyinak tünne ha két olyan férfi pusziszkodik akik nem rokonok csak haver, szal én se néznék búzákat
2011. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
94%
Az első hozzászólónál a pont.:)
2011. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
A munkahelyen vannak külön protokollok amit illik követni. A puszi az kívül esik ezen.Ott nem barátod van, ott kollégád van.
2011. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Főnökfüggő. Van, aki csak a rideg, kollegiális rendszert tudja elképzelni, és nem fér bele neki a melegebb üdvözlés. Vannak rasszisták, homofóbok is, és itt ugyanez a helyzet. Voltaképpen a két férfikolléga nyugodtan jelenthetné is az esetet, mert hátrányos megkülönböztetést alkalmaznak velük szemben, akkor is, ha nem melegek.

Normális környezetben persze mindenki úgy üdvözli a másikat, ahogy nekik tetszik.

2011. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Házinyúlra nem lövünk, még ha két férfiről is van szó. Szex, csók, ölelés, puszilkodás nem való munkahelyre.
2011. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Talán meg kellene kérdzeni tőle. Én egyébként megérteném, nem biztos, hogy munkahelyi körülmények között, minden reggel ezt kell csinálni. Nálunk max akkor van egy-egy ölelés, ha vki nyaralásból jön vissza (vagy poénkodunk).
2011. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként én is erre biztattam őket. Fel is jelentették a kisfőnököt a vállalat legfőbb vezetőjénél, aki egy órán belül berendelte magához a kisfőnököt, és közölte vele, hogy az ő vállalatánál demokrácia van, nem diktatúra. Lehetőleg ne szóljon bele a beosztottak üdvözlési szokásaiba, az magánszféra, ahhoz neki a világon semmi köze. Én azért írtam ki a kérdést, mert az érdekelne, mi lehet az ilyen hatalmaskodó emberek fejében, hogy merészelik megengedni maguknak, hogy ilyen privát dolgokba belepofázzanak?
2011. szept. 14. 13:26
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez még a kisebbik rossz. Nálunk a főnök elvárja, hogy mindenki ossza az ő rasszista nézeteit, feltétel nélkül, pedig ő itt az egyetlen főnök.

Minden főnöknek vannak allűrjei, kinek rosszabbak, kinek jobbak, ezt a hatalom teszi. Elég bátrak voltatok, hogy szóltatok, de ennek azért lesznek következményei, arra számítani lehet. Valószínűleg halállistán vagytok.

2011. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mázlitok volt hogy volt egy rendesebb felettes! De most a kisfőnökre kell odafigyelni mert tuti bosszút forral, hogy ki legyetek rúgva.
2011. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!