Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért tesznek...

Az emberek miért tesznek keresztbe egymásnak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen folyamatosan azzal találkozom a postán, az üzletben, a villamoson, de gyakorlatilag bárhol, hogy az embereknek semmi beleérző képességük. Pont akinek segítség kéne azt eltiporják. Aki sínen van, annak igyekszenek nehezebbé tenni a dolgát. Ha másnak van nyilvánvalóan igaza a sajátjukat szajkózzák. Ha hibát követtek el, soha sem kérnek bocsánatot.


Ami annyira egyszerű lenne, az ilyenek miatt csak felesleges körök lefutása árán valósul meg. (vagy úgy se)

Miért vagyunk ilyenek?


2011. szept. 9. 16:08
 1/9 A kérdező kommentje:
ja: és még a bosszúállás is nagyon jellemző. a "dobd vissza kenyérrel" elv már teljesen kiveszett
2011. szept. 9. 16:11
 2/9 anonim ***** válasza:
az ember elérte a fejlődése csúcspontját, most visszafele fejlődünk
2011. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ez a magyar mentalitás. Nem mondom, hogy külföldön nem fordul elő ilyen, de lényegesen kevesebb. Ebben az országban állandóan ez van.
2011. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. én is kezdem azt hinni. mármint mind a kettőt
2011. szept. 9. 16:49
 5/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok: de ha belegondolsz, tényleg ilyen a magyar. Mindig azzal törődik, hogy másnak mi van, hogy hogyan lehetne neki keresztbe tenni. Tényleg "dögöljön meg a szomszéd tehene is " mentalitás. Sose a maguk dolgával törődnek, ezért nem viszik semmire.
2011. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és ez akkor bosszantó leginkább amikor én úgy érzem, hogy mindent megteszek annak érdekében, hogy minden téren korrekt legyek.


ha valaki emellett belém köt, akkor az nyomaszt, ha nem is folyamatosan, de tudat alatt ott van bennem napokig.


javíthatatlanul keresem az igazságot, lehet, hogy ez a baj.


engem pl. már apróbb csúsztatások is zavarnak: mondjuk azt mondja valaki, hogy nem tudott felhívni, mert beteg volt, de menet közben lebukik, kiderül, hogy ezt meg azt csinálta, akkor nagyon idegesít az, hogy nem mondott igazat. Mert azt is megmondhatta, hogy most pl. moziba megy.

nem tudom, hogy érthető-e. nekem ezek se férnek bele és emellett én magam se tudok hazudni, de még ilyen kis csúsztatásokra is ritkán vagyok képes.


persze, ez most egy kicsit más téma volt

2011. szept. 9. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a magyarok többségére ez a jellemző. Azokra is, akiknek van pénzük, tehát nem lehet azzal jönni mindig,hogy azért ilyenek, mert nem tudnak megélni.
2011. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és midig az anyagiasság. ha nem lenne pénz a Földön, probléma se lenne. Állítom. Mindent ez mozgat. Emberek vesznek össze a másikkal, vagy ami durvább, halnak meg a pénzhajhászás miatt
2011. szept. 9. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar sajátosság.Tapasztalom mindennap. Nincs mit csodálkozni azon hogy a környező országokban gyűlölnek minket. Ha egymással ilyenek akkor milyenek idegenekkel?
2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!