Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai fiatalok nem köszönnek egymásnak, amikor mondjuk bemennek reggel az iskolába, egyetemre? Égő szerintetek a köszönés?

Figyelt kérdés

Magyarországon miért nem tanítják meg viselkedni a gyereket iskolában? Nyugat Európában miért nem égő? Csak mert ott saját tapasztalatom szerint a fiatalok is köszönnek egymásnak.

Régóta figyelem, hogy az egyébként nagyon okos, jó tanuló diákok - Mo egyik elitegyetemén- primitív bunkó módon viselkednek, amikor nem köszönnek első találkozáskor az ismerőseiknek.


2011. aug. 2. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig köszöntem mikor bementem a suliba az osztálytermembe, és hány visszaköszönés kaptam a 20on valamennyiből? max csak 5-öt vagy ritka alkalmakkor 10-et. A többi meg bámult és nem köszönt vissza..

De én mindig köszöntem, még akkor is, amikor oszt.társakkal városban találkoztam össze véletlenül és visszaköszöntek? Hát nem. Akkor ezek után néha már úgy gondoltam, hogy inkább nem is köszönök minek?

Aztán utolsó évben ez megváltozott valamennyire. De akkor is volt olyan, hogy ha én nem köszönök előre akkor ők nem köszönnek nekem. De volt erre ellenpélda is.

Tudom, most rossz példát hoztam fel. De nem csodálkozok , hogy ha valaki nem köszön. Lehet, hogy vele is pont ugyanez volt.

Minek törjem magam, ha én megadom a tisztelet neki de ő meg sz,rik visszaköszönni is.

Egyébként meg nyugi, máshol is biztos van ilyen. Nem csak itt. És nem biztos, hogy minden suliban így van. Sőt.

2011. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egyetemista vagyok, de nálunk mindig mindenki köszön a másiknak. nem tudom ezt hol láthattad...
2011. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudom, hol láttad. Nálunk szokás volt gimiben is, meg most az egyetemen (ELTE) is.
2011. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rettenetesen mókás ez a dolog. Most leszek 12.-es és úgy kell elképzelni, hogy bemész az osztályba, köszönsz, majd semmi válasz. De nem csak nálam, bárki csinálja ezt, ez van.

Egyszer bementem, köszöntem és semmi, utána ordítva köszöntem, akkor visszaköszöntek, de úgy néztek, mintha ki akarnám csinálni őket... Félelmetes :)

2011. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem jellemző ez. Egy-két ember valóban nem szokott, vagy vannak olyanok, akik éppen nem figyelnek, vagy mással beszélgetnek, de általában mindenki köszön, sőt még kezelni is szoktunk a fiúkkal, ha nincs tele a terem. (EKF)
2011. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tudom hogy ezt hol láttad de nálunk is mindenki köszön egymásnak.
2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább is annak akit ismersz köszönsz de akit nem annak meg miért ha csak simán elmegy melletted.
2011. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A suliban csak azok köszönnek egymásnak akik ismerik is egymást. Tehát a folyosón nem köszönök minden szembejövőnek.

Az előző suliba volt hogy bementem reggel az osztályba és köszöntem de sokszor vissza se köszöntek, csak akkor amikor még csak páran voltunk. Ha bejött az egyik fiú akkor nem fogott kezet a többivel, csak a haverjaival.


A mostani osztályomba csak fiúk vagyunk de reggel alap hogy mindenki kezet fog mindenkivel. Ez amúgy nem is olyan színvonalas mint az előző sulim, mégis normálisabb osztálytársaim vannak.

2011. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi a commenteket

Itt nem az számít, hogy én hol láttam, hanem az hogy te mit látsz és tapasztalsz magad körül..

egyébként egy olyan egyetem, ahova gyógyító szándékú fiatalok járnak(jó esetben)

de máshol is ez van

Csak mert nem olyan régen az emberek még köszöntek egymásnak szinte mindenhol.

Vagy megfordítanám a dolgot: Te nem akkor NEM köszönsz valakinek, ha valami bajod van vele, és nem bírod az illetőnek a képét?? mert én igen


nyilván a vadidegenek egymásnak nem köszönnek nagyvárosban,mert az picit fárasztó lenne,de te mit gondolsz arról,hogy akivel fél évig mondjuk egy osztályba jársz, és utána úgy tesz, mintha nem is ismerne,amikor legközelebb találkoztok, és rohadtul nem köszön, mert olyan kib*ul fontosnak tartja magát,hogy az csak na..?

2011. aug. 4. 07:19
 10/15 anonim válasza:
100%
Hát nálunk a suliba mindenki mindenkinek köszönt de lehet hogy csak azért mert mindenki ismer mindenkit majd ki alakul szerintem neked is ...Gondolom nem rég jársz oda . Szerintem egyáltalán nem égő ha köszönsz mindenkinek majd idővel fognak neked is köszönni.
2011. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!