Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kommunikációs képességemet?

Figyelt kérdés

az rendben van h sok sok olvasással, és még ?

egyébként meg magamat jó hallgatónak tartom, de van olyan helyzet pl amikor izgulok egy kicsit, h nem nagyon tudok érthetően beszélni elég furán jönnek ki a dolgok, mitől lehet ez? :S


2010. jan. 25. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Izgulsz,először is ezt kell megszüntetni,nem hiszem h a kommunikációval lenne elsődlegesen bajod.Egy módon segíthetsz rajta,beszélni kell minél többet,kérdezni és hidd el,megoldódik:)egyedül csak így megy-ne gondolj arra,h hülyeséget beszélsz v unalmas vagy,ne filózz ezeken magadban,mert csak rosszabb lesz,csak tessék beszélni:))
2010. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nekem is kb ez a problémám, mint neked..

Az előző hozzászólónak igaza lehet, szerintem jókat mondott!

Tök rossz, hogy nehezen tudom kifejezni magam, meg kicsit talán izgulok is igen, hogy mit mondok, hogy figyelnek rám, hogy ne mondjak hülyeséget...ezt talán belül kellene lerendezni...mert azért én is szoktam olvasni eleget, azzal nincs gond! Sok sikert!

22/F

2010. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass. Rengeteget olvass. Én régebben meg sem mertem/tudtam szólalni. Egy ideje állandóan olvasok, és bárkivel gond nélkül elcsevegek, legyen az magán egy baráttal, vagy teljesen hivatalos beszélgetés egy ismeretlennel. Az sem okoz gondot, hogy ha tömeg előtt kell megszólaljak.
2010. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat olvasok, és rengeteget írok, beszélgetni szeretek is írásban, de amúgy nem merek megszólalni, én is nehezen fejezem ki magam élőben, elég rossz! :'(
2010. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyén hangzik, de gyakorolhatod magadban a fogalmazást, beszélgetést. Képzelj el valamilyen szitut, ami jól esik, aztán hogy valakivel beszélgetsz valamiről. Történik valami amire a másik ember megjegyzést tesz és te mondani akarsz rá valamit, élőben nem olyan könnyen menne, de ha csak gondolkozol ráérsz kinyögni magadban. Egyre jobbam megy majd.

Vagy beszélgess sokat olyannal aki előtt nem izgulsz azon hogy figyel rád és gyorsan kell neki válaszolni. És lassabban tempóval mint általában szoktál, akkor nem olyan feltűnő hogy akadozva ejted ki, közben is dolgozik rajta az agyad hogy a lehető legjobb formában válaszoljál:)

2010. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

OLvasásssal a kommunikációs készség fejlesztése nem valószínű hogy a várt eredményre vezet.

A KOMMUNIKÁCIÓ GYAKORLÁSÁVAL, KÜLÖNBÖZŐ HELYZET GYAKORLATOKKAL, MERT MINT TUDJUK GYAKORLAT TESZI A MESTERT.

2010. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De szépirodalmat olvass! Mert én egyetemi jegyzeteket olvasgatok már évek óta és eléggé visszafejlődtem kommunikáció terén!
2010. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 General ***** válasza:

Olvasással nem fog fejlődni a kommunkiációs problémád, legfeljebb jobban tudsz majd írni. Hasonló helyzetben voltam, mint te. De aztán kaptam egy munkát, ahol sok idegen emberrel kellett beszélnem, és ettől egy idő után elmúlt a remegés és tudtam pontosan, hogy mit mondjak. Később mikor előadást tartottam a suliban, a tanár kölün megdícsért az előadás minősége miatt.

Konklúzió: gyakorlás olyanokkal, akiket nem ismersz.

2010. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!