Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek van igaza? Várakozók az...

Kinek van igaza? Várakozók az orvosi rendelőben.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mit gondoltok, kinek van igaza ilyen helyzetben.

Adott egy háziorvosi rendelő, aminek az ajtajára ki van írva, hogy a kismamákat soron kívül fogadják. A folyosón ülnek vagy huszan. Megérkezik egy fiatal nő egy másfél év körüli gyerekkel, és szól, hogy bemenne, mert várandós. De ez nem látszik rajta. A kint ülők felháborodnak, hogy várnak már órák óta, és nem engedik be, ő meg nem erőszakoskodik. A gyereke szépen eljátszik a folyosón, amíg sorra nem kerülnek, bár néha kicsit hangos.

Ilyenkor kinek van igaza? Szerinted igazságos, hogy előre veszik a kismamákat? És ha nem lehet róla megállapítani, feltételeznéd, hogy nem mond igazat? Vagy az lenne az alap, hogy aki gyerekkel megy, azt automatikusan előre engedjük? (Munkaidőben van a rendelés, nem minden apuka tud folyton szabit kivenni ilyen esetekre.)


2011. szept. 23. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól, hogy valaki gyerekkel érkezik, még nem kell előre engedni, viszont ha azt mondja várandós, akkor oké... miért hazudna? Csak nem annyira aljas már egy nő, hogy kihasználja ezt a helyzetet arra, hogy előbb sorra kerüljön. (tisztelet a kivételnek)

Egyszer engem villamoson kért meg egy nő lighegve, hogy ne haragudjak, hogy ilyen pofátlan, de leülhetne, mert várandós és nem igen érzi jól magát. Hasa még egyáltalán nem volt, így rajtam múlik, hogy elhiszem-e vagy sem, de mivel nő vagyok és én is kerülhetek hasonló helyzetbe még has nélkül is, ezért felálltam és átadtam a helyemet.


Ha pedig a várakozók leszólták, hogy nem engedik előre, ő pedig ezt tudomásul véve csendben maradt és nem akaratoskodott, szerintem elég egyértelmű, hogy tudomásul vette az emberek hatalmas jóindulatát, ergo lehet tényleg terhes volt csak nem akart balhét.

2011. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a szabály, kismamák előre akkor sajnos, nem sajnos mindenkinek el kell fogadni.
2011. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kismamákat nem azért veszik előre, mert ez a divat, hanem azért, mert nem a legjobb beteg emberek között töltenie órákat.

Én nem háborodok fel, ha bemegy egy kismama előttem.

2011. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Nem igaszságos, ennyi erővel a cukorbetegek is előre mehetnének.
2011. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a feliras azokra a kismamakra szol, vagy legalabbis kellene szolni, akik idejarnak ehhez a hazidokihoz. Igy, ha latszik rajta terhesseg, ha nem, titkarnonek benne van az adatlapban. Nincs kerdes, kinek van igaza. A varakozo betegek ne mustraljanak, hogy meg nem latszik.
2011. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Arról a részéről nem gondolok semmit, hogy előreveszik őket, nyilván okkal van ez így kitalálva, az orvosok tudják, hogy miért hozták meg ezt a döntést, gondolom jó okuk volt rá.


Azzal kapcsolatban meg, hogy hazudna egy nő arról, hogy terhes nem feltételezem, szerintem orvosnál nem csinálnak ilyet. Az meg hogy nem látszik rajta, miért furcsa?Sokaknál csak kb. félidőtől lehet észrevenni a pocakot.


Gyerekkel szerintem időpontra illik menni, mert lehet kérni ilyet is a háziorvostól, legalábbis ahova én járok.

De ha váratlanul csak úgy beesik egy kisgyerekes anyuka, én magamtól csak emiatt nem engedném előre. Ha ő megkérdezi, hogy előreengedném-e, rákérdeznék, hogy mennyi időt fog várhatóan bent eltölteni. Ha csak pár perc, akkor belemennék, de ha nem tudja, mert nem csak recept kell, hanem vizsgálatra is szükség van, nemet mondanék.

2011. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én voltam az említett kismama. Gondolom, senki nem lepődött meg.

Igazából vegyes érzelmekkel vagyok a dolog iránt. Akkor ott eléggé felháborodtam, de nem csináltam balhét, kibírtam. Ha nem lett volna velem a fiam, nem is próbálkozom. Nyár volt, nem influenzaidőszak.

Valahogy úgy gondolom, hogy attól, hogy valaki babát vár, tényleg végig tudja ülni a sorát, ugyanakkor beteg időszakban nem szerencsés egy csomó kórokozó között üldögélnie órákat. (Aki esetleg nem tudná, terhesen nem nagyon lehet gyógyszert szedni, és a láz is elég veszélyes a magzatra.)

Szerintem valahogy úgy lenne a legoptimálisabb, hogy kijelölünk hetente egy órát csak a kismamáknak, a többi napon meg végig kéne várniuk a sorukat. És akkor mindenki boldog lenne.

2011. szept. 23. 13:39
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, az meg, hogy mennyi beteg közt kell egy kismamának órákat eltöltenie, hát, nem egészen így van.

A háziorvosnál alig van fertőző beteg.

Én akárhányszor eddig mentem hozzá, a váró soha nem taknyos, prüszkölő emberekkel volt tele, hanem szinte mindenki vagy receptért, vagy beutalóért jött. Senki nem tűnt betegnek, mármint olyannak, aki valamilyen kórságot terjeszt.


Mikor azonban tényleg beteg voltam, mindenki láthatta milyen rosszul vagyok, egyszer melegem volt, másszor fáztam, lázam volt, tiszta kába voltam, mégsem engedtek előre az egészségesek, akik csak egy receptre vártak.

Nem is vártam ezt tőlük, nem is szóltam, csak bár én lettem volna akkor ilyen helyzetben, hogy előre vesznek. Ehelyett bő 1 órát kellett várakoznom.

2011. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Ennyi erővel ne menj ki az utcára terhesen, mivel ott vannak a kórokozók.
2011. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Azért az orvosok valamiért csak kitalálták...
2011. szept. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!