Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tudnatok nehany tanacsot...

Tudnatok nehany tanacsot adni, hogy hogyan kell olyan emberekkel egyuttmukodni akiket nem birunk vagy erezzuk, hogy nem vagyunk nekik szimpatikusak?

Figyelt kérdés

22 eves lany vagyok, jelenleg kulfoldon elek,de eddig minden munkahelyemen (Mo.n is) volt 1-2 ember, akik meg abban is hibat lattak, ha levegot vettem.En olyan ember vagyok aki nem szeret senkivel rosszban lenni (ami nem egyenlo azzal, hogy mindenki a haverom/baratom!)sot ha latom, hogy azoknak kell segitseg akikkel nem a legfelhotlenebb a viszony ezt altalaban egy utnak latom ami esetleg egy jobb kapcsolat kialakulasahoz vezethet.Viszont, ha valaki beszol egy veloset vagy bunkon viselkedik, akkor hosszu honapokig "emlekszem ra", tehat nem tudok csak ugy hamar tuljutni rajta.

Mit tegyek?

Tanacsaitok elore is koszonom!


2009. ápr. 27. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy te jól gondolkodsz erről a kérdésről, és valószínüleg meg is fogod oldani, ami még hátra van. A "beszólások"-kal az a helyzet, hogy sokan csak a humorukat fitogtatják, vagy valaki mondta azt nekik, és ki akarják próbálni máson, stb. Én mindenekelőtt tisztázni szoktam magamban, hogy mindenkinek az jön ki a száján, ami az ő lelkében van, tehát amit mond, az őt magát jellemzi, nem engem. Kell egy belső magabiztosság. Azt is szoktam mondani, hogy egy védőfalat növesztek magam köré, és csak az jön át rajta, amit én átengedek. Így a rossz szavak nem jutnak el hozzám. Aztán meg ki szoktam gondolni néhány barátságos visszavágót rossz megjegyzések esetére. Pl. ha megkritizálják a frizurámat vagy az öltözékemet, ilyesmit mondok: "úgy-e milyen kreatív?" Ezen aztán lehet nevetni, vagy bármit. Szeretem azt az egyszerű mondást is, hogy: "Na tessék!" Ez elveszi az élét a dolgoknak. Vagy:"igazad van . A dédmamám is ezt mondja" Ebből látszik, hogy valami óvilági gondolkodással azonosul. Ilyen mondásokkal előre fölfegyverkezik az ember, és akkor minden jóra fordul. A lényeg: Belül a megingathatatlan önbecsülés, és kifelé a mindenki felé megnyilvánuló tisztelet, kedvesség. Ezek megvannak nálad, úgy vettem ki a soraidból
2009. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan emberek mindig, mindenki számára lesznek, akikkel nehéz kijönni. Én azt mondom: szerencsére. Mert olyan feladat ez - leküzdeni az egymás közötti távolságokat - ami építő, erősítő és a legszebb, legnemesebb életfeladatok egyike. Persze nehéz.. Folyamatos figyelmet igényel és ráadásul teljesen nem megoldható az egyik oldalról. Van egy határ ahonnan már a másiknak kell hozzátenni a dologhoz, egy határ ami túl már nem tehetsz semmit, mert nem tudsz a másik helyett akarni. "Kétszemélyes játék" ahogy mondani szokták. Én úgy gondolom, a dolog lényege az, hogy amikor odafigyelünk a másikra akkor teljesen el kell tudnunk felejteni a saját világképünket mert az a zavaró ha a másiké nagyon különbözik a miénktől. Ezt a figyelmet a másik is érezni fogja és nagyobb bizalommal fordul hozzád.


Ha pedig valaki sértő szavakat mond neked akkor két eset lehetséges:

1. Lehet, hogy igaza van és akkor nincs miért aggódni sőt meg is köszönheted, hogy rávilágított egy eddig nem látott problémára.

2. A másik eset, hogy nincs igaza, ekkor sincs miért aggódni (mert nincs igaza:))

2009. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszonom a tanacsaitokat! :)

Hat igen, a hetkoznapokban en is megprobalom elutni ezeket a dolgokat viccel, vagy inkabb nem szolok semmit, hatha az illeto eszreveszi magat (mondjuk a legtobb "olyan" ember nem veszi eszre magat! :) csak hat neha az ember ugy erzi, hogy kesz, nem birom tovabb a Joker-arcot, es akkor jon a 10ig szamolas, meg a melylevegozes. :)

Csak szerintem azert nehezebb nekem ezeket az 2eseteket" kezelni, mert en az a fajta ember vagyok, ha jot nem tudok mondani akkor inkabb nem mondok semmit (kiveve, ha valaki kulon kikeri valamirol a legoszintebb velemenyem es nem szamit ha az esetleg negativ!) es valoszinuleg belul azt varom, hogy masok is igy viszonyuljanak a tobbiekhez ... de hat akkor hova lenne a "moka" ahogyan kedves 2.hozzaszolo irtad :D

Azert koszi nektek!

Udv :D

2009. ápr. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!