Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gát vagy Töltés? Ti hogyan...

Gát vagy Töltés? Ti hogyan mondjátok?

Figyelt kérdés

Itt ahol mi élünk szinte mindenki azt használja, hogy gát, de rengeteg helyen azt is használják (vagy csak azt) hogy töltés.

Sőt, míg mi a "töltés" szónál csak néztünk hogy a gátra gondolt, addig fordítva is igaz volt. (nem tudta az emberke hogy a gát töltést jelent)


Most akkor, hogy is van ez?


Ha esetleg nem értenétek mi ez az egész akkor itt egy kép:

[link]

Ezt, hogy nevezitek?


2011. okt. 9. 03:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gát. A töltés olyan, mint egy domb, földből építik. De én azt is gátnak mondom. A képeden viszont gát van.
2011. okt. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a "Gát" es a "Töltés" ket kulonbozo jelentesu szo, annyi a kozos bennuk, hogy legtobbszor mind a ketto foldbol vagy homokbol, neha betonozas-"segitseggel" keszul. Mas kerdes, hogy az emberek sokszor keverik, es mint szinonimat hasznaljak.
2011. okt. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kepen "gát" van (USA)
2011. okt. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A képen lévő gát.A gát és a töltéskét különböző jelentésű szó.
2011. okt. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A töltés egy nagy kupac valami. Ha víz mentén van, akkor már a pontosabb megnevezése a gát. Tehát minden gát töltés, de nem minden töltés gát.....:)
2011. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindkettőt használjuk. Az ilyen gátra azt, hogy töltés:

[link]

[link]

Az ilyenre meg azt, hogy gát:

[link]

[link]

2011. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

elvileg a töltés az, ami a folyó két oldalán húzódik és a hullámteret választja el a többi területtől, ha kiönt a folyó, a töltés tartja a mederben.


a gát az, amit az általad linkelt képen látni (a Hoover-gát, ez a hivatalos neve), folyókRA építik, hogy elzárják a víz útját. a hódok is gátat építenek, nem töltést.


remélem, tudtam segíteni :)

2011. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bigskorpio ***** válasza:
64%

Gátat a víz mellé, vagy ártér mellé építik.

A töltés nem feltétlenül kapcsolatos a vízzel. Pl. ha az út egyik dombról a másikra vezet, egy töltéssel (feltöltéssel)kiegyenesíthető. Persze egy töltés is 'tölthet' be 'gát' szerepet.

2011. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi gátnak mondjuk. Igaz csak amit


A válasz megírásának időpontja: tegnap 10:31


linkelt be elsőnek olyannal találkozunk :)

2011. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, a "töltésről" is akartam felrakni képet, csak hajnali 3-kor fáradt voltam :D Amúgy a gát, gát, meg a töltés, töltés is érdekel. (szóval értitek... amit az egyik válaszoló linkelgetett) Kösz a válaszokat! :)
2011. okt. 13. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!