Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha felköszöntenek mondjuk...

Ha felköszöntenek mondjuk névnapon, akkor illik felbontani amit kapsz ajándékba? És pl ha csokit kapok, illik vele megkínálni azokat, akiktől kaptam?

Figyelt kérdés
Tehát pl a munkahelyen kisebb kör összedob valamit, és kapok bonbont is, akkor gáz, ha hazaviszem a csokit? Vagy az illem szerint ki "kell" bontanom és megkínálni az embereket? Nem akarok bunkónak tűnni, azért kérdezem, de nem feltétlen nyitnám ki ott, vinnék haza belőle a családnak. Ki mit gondol?
2011. okt. 11. 08:26
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ha te viszel be valami sütit és azzal kínálod meg azt, aki felköszönt, akkor nem kell felbontani a bonbont.
2011. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a csomagolást illik kibontani,és megnézni az ajándékot. Bonbont nem kell,és megkínálni sem kell belőle senkit.
2011. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolúte nem gáz, akkor sem, ha te nem adsz semmit "cserébe". Ugyanis te akkor adod "vissza" ezt, amikor másnak van a névnapja és abba befizeted a részedet.


Ha a kapott ajándékot "illene" elosztogatni, akkor az nem ajándék volna neked, hanem egészen más a munkatársaid részéről: te vagy az ajándékozott, az ünnepelt, mégis azon a címen, hogy te kapsz, valójában magukat ajándékozzák meg...szerinted ez mi?


Köszönd meg, és tedd el, ha úgy akarod. A te névnapod, a te ajándékod.


Koncereteken láttam: amikor a végén az énekes kap egy hatalmas rózsa (vagy más virág-)csokort, nem szokta szétosztogatni az egész zenekarnak; kihúz belőle összesen kettő szálat: egyet a karmesternek és egyet az első hegedűsnek. Ennyi. :)

2011. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megkínálnod Őket. Akkor bontanám ki ha céloznának rá. Tortát szokták megkezdeni de azt sem mindig.
2011. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hungy ***** válasza:
100%

Mindig illik kibontani mindent, amit kapsz. Ha úgy be van csomagolva, hogy nem lehet látni, mit takar a csomagolás, akkor azért kell kibontani, hogy aki adja, lássa, hogy téged érdekel, hogy mit kaptál tőle. Egyébként - ha csak megköszönöd és félreteszed - megsértheted vele.

Ha látszik az ajándék - például egy ajándékkosarat kapsz -, akkor nem kell feltétlenül kibontanod, de azt se tedd félre, hanem nézd meg a fólián keresztül, hogy miket kaptál. (És mondanom sem kell: örülj neki, még ha gáz is.)


Felettem már jól kifejtette az egyik hozzászóló, hogy amennyiben viszel olyasmit, amivel meg tudod kínálni a többieket, akkor nem kell a kapott bonbont szétosztogatni. Ha azonban nem vittél semmit, akkor bizony illik kibontani, és körbekínálni a társaságot. Ha mindenki vett egyet, aki akart, és még maradt a dobozban, azt már nyugodt szívvel elteheted, és hazaviheted. Egyébként neked sem nagyon illik ott kettőnél többet megenni, és akiket megkínálsz, azoknak meg nem illik egynél többször elfogadni a kínált bonbont, hiszed az végülis a tiéd.

2011. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ezt kihagytam, bocs: azt hiszem, kibontani illik, amikor valamit ajándékba kapsz, mert az a megosztott öröm lényege: nem csak te örülsz, hanem az is, aki adja. :)
2011. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én körbekínálok mindenkit ha ilyen szitu van. Ha illik ha nem.Ott a helyszínen elfogyasztjuk.
2011. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, illik, de ettől még azt csinálsz, amit akarsz, én pl. nem szoktam. Volt már, aki szabadkozott előttem, hogy akar adni az otthoniaknak, vagy hogy otthon nagy a család és ott se eheti meg sosem stb. és eltette. Minden elfogadható ám, csak le kell kommunikálni.
2020. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!