Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet egy jó cél...

Hogyan lehet egy jó cél érdekében meggyőzni egy csökönyös, makacs, konok embert?

Figyelt kérdés
Célravezető szelíd módszerek érdekelnek. A kérdés szándékosan általános, nincs konkrét példám.
2009. ápr. 30. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családban nálunk van ilyen. Csak úgy sikerül meggyőzni, ha sokan mondjuk neki. Mármint a család elég nagy része. Ha nem is teljesen ugyanazt, de kb hasonló véleményen vagyunk, akkor könnyebb meggyőzni. Nem biztos a siker még így sem nála, van amikor hajthatatlan marad. Mindenesetre jó technikának bizonyul az a bizonyos "belesujkolás", hogy mindenkitől csak azt hallja, hogy... Márpedig szerinte meg...
2009. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, az ilyen ember a saját kárából tanul, aztán visszasírja, hogy nem hallgatott másokra.
2009. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az ilyen embert nem tudod meggyőzni :( még akkorsem,hogyha megingathatatlan észérveket hozol fel neki,mert őt nem az igazság érdekli,hanem az,hogy neki legyen igaza...ha véletlen rájön időközben,hogy tényleg butaságot mondott/csinált,azt sem vállalja fel,mindenáron magyarázatot próbál találni arra,hogy őt senki soha ne állíthassa be hibásnak semmiben...sajnos nem egy ilyen ember van a környezetemben,és évek alatt sem jutottam dűlőre velük...ha vitázunk valami miatt és mondjuk egy olyan észérvet mondok,ami egy értelmes,gondolkodó embernél aduász lenne, akkor az általad jellemzett ember inkább visszamond valami oltári hülyeséget,aminek semmi köze ahhoz amit mondtál,de nem fogja azt mondani,hogy tényleg,igazad van!
2009. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy a jó cél, az ő ötlete legyen, ne a tiéd.
2009. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok. Sokat számít hogy kiprobál megygyözni. Hogy az a személy elég fontos-e nekem az az ember.Vagy ha nem akkor kellő magyarázat ée akitartás után meglehet győzni. Az sem mind1 hogy mien módszerrel probálkoznak.
2010. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!