Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kellene megszólítanom...

Hogyan kellene megszólítanom anyukám egyik barátnőjét emailben?

Figyelt kérdés

Én lány vagyok, 17 éves, anyukám egyik barátnője írt nekem, ő kb. 40 éves. Ő a keresztneven szólított, nekem hogyan kellene visszaírnom? Írhatom azt, hogy Kedves [keresztnév]?

De mégiscsak kb. kétszer annyi idős, de azt nem szeretném írni, hogy kedves [keresztnév] néni, mert uhh... a néni azért mégis csak...


Szerintetek?


2011. okt. 15. 14:51
 1/7 anonim válasza:
Igen, pont így kellene, ahogy írod: kedves + keresztnév, néni nélkül. A végére meg írd hogy üdvözlettel, és kész. :)
2011. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy alairta, ugyanugy szolitod, kedves ...
2011. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves "Ildikó"! Aztán magázhatod nyugodtan, de kedvesen. Tehát ne legyen benne olyan, hogy "maga mit gondol?" vagy hogy a "néni szerint hogyan csináljam?"... :D
2011. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szemelyesen mar beszeltel vele? Ha igen, ugyanugy kell szolitanod, irnod neki. ha nem, akkor mint irtam, alairasa szerint.
2011. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:

Csatlakozom Ozhoz! Ha személyesen is ismered, akkor ugyanúgy, ha nem, akkor meg valószínűleg úgy írta alá a neked szóló levelet, ahogy szeretné, hogy szólítsd.


De ha nagyon bizonytalan vagy, akkor kezdheted úgy is a levelet most az egyszer kivételesen, hogy nem írsz megszólítást, hanem a legelső mondatodban megkérdezed tőle, hogy hogyan szólíthatod. Pl. "Ne haragudjon/ne tessék haragudni, hogy kivételesen nem írtam megszólítást, de nem tudom, hogyan szeretné, hogy szólítsam."

Ebben sincs semmi különleges, majd megírja, hogy hogyan és onnantól már semmi gond :-)

2011. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Illetve, egyszerűen megkérdezhetnéd anyudat, hogy szerinte hogyan kéne köszönni, mert vannak, akik elvárják a magázódást, van, aki meg kiakad tőle.


Valószínűleg meg fogja tudni mondani :)

2011. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy a keresztnevén szólítod, még nem tegezed, szóval ezzel semmi baj. Nekem is volt már, hogy írt egy barátnőm anyukája, én is úgy szólítottam meg, hogy "Kedves Katalin", de magáztam.

Ha belegondolok, pl. orvosnál is úgy hívnak be vizsgálatra, hogy "Anna, ön következik", szóval ott is a keresztnevemen szólítanak, de magáznak.

2011. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!