Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Iskolában (tanórán) rágózni...

Iskolában (tanórán) rágózni még mindig bunkóságnak számít?

Figyelt kérdés
Régebben kérődzésnek nevezték a tanárok, és nem volt engedélyezett. Szerintem bunkóság kérődzésnek nevezni, a rágózás még hasznos is, megvédi a fogakat a szuvasodástól, a frissitő hatásról nem is beszélve.
2011. okt. 20. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
fingani is egészséges, mégse fingunk, miközben valaki épp átadja nekünk a tudását...
2011. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez azért volt bunkóság mivel folyton mozgott a diák szája meg ha kérdezte a tanár vagy felelt szóban akkor emiatt nem beszélhetett volna rendesen vagy le is nyelhette volna. Nálunk a tanárokat nem érdekelt ki rágózik és ki nem csak feleletnél "köpették ki" ami szerintem jogos is volt.
2011. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Rágózni mindenfajta emberi kontakt közepette óriási taplóság. Legyen az randi, iskola, munkahely, üzleti tárgyalás stb stb. Ha annyira muszáj kérődzni, akkor arra való a szünet.
2011. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Bunkóság, mert ez a közmegegyezés. Az pedig képlékeny dolog.

A fingós analógia pedig gyenge, de biztos népszerű lesz.

2011. okt. 20. 11:37
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Vannak olyan helyzetek, amikor én is bunkóságnak tartom a rágózást, és ilyen lehet egy iskolai óra is. (Randi közben nem tudom, mi vele a probléma... Ha a csók előtt kiköpi a "kérődző" fél, legalább friss lesz a lehelete, ennyivel is magabiztosabb lesz...) Tegnap pl. egy nő a zumba (!) órát rágózta végig. Nem tudom, mit szólt volna, ha lenyeli, vagy megakad, vagy valami...


De! Én megfigyeltem magamon, hogy ha a suliban, pl. zéhák alatt rágóztam, akkor jobban fogott az agyam, könynebben tudtam koncentrálni. Nem csámcsogtam, nem nyammogtam, csak diszkréten rágtam, és szerintem észre sem vette a tanár, nekem viszont segített. Szerintem ha nem zavar senkit, nem feltétlenül bunkóság...

2011. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 napietus ***** válasza:
54%
attól függetlenül bunkóság. tanórán is, előadáson is, megbeszélésen is az. a hasznos hatást el lehet érni a szünet alatt is, rágózz akkor.
2011. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkban meg van tiltva a rágózás, még szünetben sem szabad. De van egy tanár aki megengedi hogy órán rágózzunk, és természetesen elég sokan ki is használják a lehetőséget :)

Amúgy elég nagy bunkósság ha rágózol órán vagy egyáltalán csak beszélsz valakivel..

2011. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

11:47

(Randi közben nem tudom, mi vele a probléma... Ha a csók előtt kiköpi a "kérődző" fél,)


Ez jo. Mielott kikopi, meg fuj egy lufit is? Ki akarna megcsokolni egy kopdoso, kerodzo tehenet?

2011. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Jó, akkor úgy írom, hogy engem nem zavar. Még mindig jobb, ha rágózik, mint ha büdös a szája. :) Akkor már inkább egy "kérődző", mint egy olyan, akivel előtte hagymakarikát ettünk, és ez csak őt zavarja...

Szerencsére eddig nem jelentett problémát a rágózás egy kapcsolatomban sem...

Ízlések és pofonok, de tényleg vannak olyan szituációk, ahol bunkóság, pl. tárgyaláson, állásinterjún, de randi közben, baráti társaságban, ha nem csámcsog szerintem nincs vele semmi probléma.

2011. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Abba a gimibe, ahova én jártam az egyik tanár megfogta a szemetest és odavitte az elé, aki rágózott, hogy köpje ki... Mondani se kell ,hogy ez a bizonyos tanár folyamatosan a viccek tárgya volt. :D
2011. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!