Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit irnátok bele egy olyan...

Mit irnátok bele egy olyan fogalmazásba, hogy miért ne szekálodjunk az iskolában? Miért ne szekáljuk az osztálytársainkat?

Figyelt kérdés
tehát ti miket irnátok bele.??
2011. szept. 20. 19:49
 1/4 anonim válasza:

[link]

nézd meg az Elefánt című filmet :)

2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen nagy hangsúlyt fektetnék a másik érzelmeire, lelki világára. Ha huzamosabb ideig szekálnak valakit, az berögzül nála, és különféle viselkedészavarokban jelentkezhet, illetve mentális gondokban, a legkisebb zavartól a nagyobb elváltozásokig.


Kiemelném, hogy miért történik a legtöbb kiközösítés, és szurkálódás, és milyen emberekkel. Leírnám, hogy az esetek többségében nem is tehet az adott személy arról, amilyen, mégis ki kell állnia a különféle piszkálódásokat. (Volt egy büdös osztálytársam, ő betegség miatt volt ilyen, és mindig bántották.)


Arról is szót ejtenék, hogy intelligens ember nem bántja a másikat annak bármilyen testi hibája miatt, esetleg a jellemhibák miatt szót emelhet, de mindig törekedni kell a tárgyilagosságra, és arra, hogy kulturált keretek között maradjon a kommunikáció.

2011. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem erről egy iskolatársam jut eszembe, aki feltűnően magasabb és testesebb volt a korosztályánál, így egész életében csúfolták. Először drogos lett, majd öngyilkos.

Ha belegondolok, ezt a sorsot nem hogy egy csupán testi "hibával" élő embernek nem kívánnám, de még egy jellem gyenge, idegesítő, talpnyaló fráternek sem.

2011. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem is szekáltak 4évig, nem kívánom senkinek.

Talán a mások elfogadása a legfontosabb, hogy vannak akik másképpen gondolkodnak mint az átlag, és másképpen is viselkednek (na ez voltam/vagyok én).

talán kiemelném az értelmetlenségét, is, mivel a szekált nem tesz semmit azért, hogy bántsák,de ezzel egy életre tönkre tudják tenni (nekem is kellett a pszichiáter segítsége, és ebből sajnos nem lehet kigyógyulni, csak küzdeni, hogy ne essen vissza az ember abba a letargiába)

egyébként ha egy olyan közösségbe kerül akkor a szekáló is visszakaphatja ugyanazt amit a másikkal csinált.

De fura már a kérdés, is hogy miért, mert nem normális, indokolatlanul belerúgni a másikba, azért.

2011. szept. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!