Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért volt régen ez a b@romság...

Miért volt régen ez a b@romság, hogy nem volt szabad inni?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy a mai középkorosztályt, és az ő szüleiket még úgy nevelték, hogy keveset szabad csak inni, csak és kizárólag evés után kaptak 1-2 decit (evés előtt mire iszol?), meg napközben max 1x-2x szintén 1-2 decit (béka nő a hasadban). Egyik ismerősöm mesélte, hogy anno gyerekkorában neki is volt egy emlékezetes esete, amikor Olaszországban kirándultak kb 50 fokban, és fejenként 2 deci vizet kaptak ők, a gyerekek fél napra, a felnőttek meg semmit sem ittak. Ha mentek is valahova, mindig csak kaját csomagoltak, innivalót sosem, vagy nagyritkán egy literes termoszt az egész családnak 1 napra. Másik ismerősömnek is szinte gyűszűnként adagolták az innivalót gyerekkorában (pici pohárral, talán a kis felespohár hasonlít rá leginkább). Utcán meg egyszerűen rájuk szóltak, hogy majd eszel-iszol otthon, nem szabad.

Ez a téma úgy jött fel, hogy bár már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, és köztudottan nagy a folyadékigényem már gyerekkorom óta. Ha nem ihatok meg egy nap 3-4 litert, akkor szárad a szám, szomjas vagyok, minden bajom van. Ezzel az ismerősömmel mentünk kocsival, és feltűnt neki, hogy kb 15 percenként belekortyolok a kétliteres (!) üvegembe. Egy idő után nem bírta cérnával, és úgy rám szólt, mintha a sz@ros gyereke lennék, hogy régen sem volt ez divat, hogy ilyen összevissza igyunk, főleg nem utcán, és nem kell ezt csinálnom. Nem sértődtem meg, mert hallottam már róla, hogy minimum 2 egész generációt így neveltek anno. De miért volt ez? Neki meg egyszerűen elmagyaráztam, hogy a testem így igényli, és kész, nem kívánom magam rosszul érezni emiatt.


2011. okt. 22. 00:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
29%

Ez így hülyeség az egész, ahogyan leírtad!!!


Ha ennyi iszol, valószínűleg, cukorbeteg vagy!

Vizsgáltasd ki magadat!!

2011. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
49%

Mert idióták.

Régen sok minden hittek, viszont fejlődött az orvostudomány. :)

2011. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Mi hülyeség?


Már kivizsgáltattam magam, kb havonta nézetem a cukromat, legutóbb szeptember végén volt nézve (éhgyomorra nézik mindig, reggel), és soha semmi baj nem volt még vele, sőt inkább mindig alacsonyabb, az alsó határhoz van közelebb, mint a felsőhöz.

2011. okt. 22. 00:14
 4/51 anonim ***** válasza:
71%

Első válaszoló is egy idióta.

Ha naponta 3-4 liter vizet iszol akkor cukorbeteg vagy?

Milyen szép diagnózis. De orvos ne legyél. :)

2011. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
23%

Látod, látod?!

Ha "semmi bajod", akkor miért nézeted havonta a cukrodat?!

2011. okt. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
77%
Régen nem volt biztonságos folyadékot inni az utcán,mert nem volt higiénikus.
2011. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy azért nézetem havonta, mert mindig mindenki ezzel b@szogat, ha megtudják, hogy mennyit iszom, és mivel benne van a bogár a fülemben, inkább elmegyek megnézetni, baj nem lehet belőle. De hát sosincs vele semmi baj, hála Istennek, én gyárilag ilyen vagyok.
2011. okt. 22. 00:21
 8/51 anonim ***** válasza:
28%

00:14

TE EGY IDIÓTA VAGY !!



Amúgy jól mondta az első!

Lehet az állandó szomjúság oka a cukorbetegség!!


Mennyi volt a mért érték?

2011. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
98%
Én 55 éves vagyok,és nememlékszem hogy nem szabadott inni,Sőt.Nyáron a nagy melegben a kinti kúton ittunk vizet mert ott jó hideg volt.Ha kirándulni mentünk,mindig volt innivaló is.A környezetemben lévő gyerekek is mindig ittak.A napi 2-3 liter viz állandóan lement a torkunkon..AZ tény hogy nem voltak energiaitalok vagy cola..Mi répalevet,sütőtökitalt vagy jaffát ittam..
2011. okt. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Na oké, akkor ne engem vegyünk példának. Vegyünk például egy "átlagembert", aki 2 litert iszik. Manapság úton-útfélen azt hallhatjuk-olvashatjuk, hogy mennyire fontos naponta minimum 2 litert inni. De a régieknek sztem jó, ha a fél liter összejött egy nap, leves nélkül (ugyebár az nem számít folyadéknak). Akkor is kevesebb, mint az "átlagember" két litere. A régi felfogás miértjére keresném a választ, mert fel nem foghatom egyelőre. Esetleg tudtok rá példát, akinek szintén nem engedték az ivást a környezetetekben?
2011. okt. 22. 00:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!