Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sokan siránkoznak, hogy...

Sokan siránkoznak, hogy külföldön milyen jó az élet. Akkor miért nem költöznek ki?

Figyelt kérdés

Sok embert ismerek, túl sokat, aki folyton azon van fennakadva, hogy milyen sz*r helyzetben van mo, mennyi a benzin, mennyi a kenyér, mennyi az adó, milyenek az utak, a rendőrség, az egészségügy, milyen sz*r az oktatás-

És, hogy Németo. Ausztria, Anglia, Amerika, Kanada így-úgy

Mennyivel jobb ott a helyzet.

Akkor miért nem költöznek oda, ha ott olyan csodás az élet?

Mindenkinek csak a szája jár.


2011. okt. 26. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Talán mert nincs meg a kezdőpénz. A másik meg, hogy az ember mindig panaszkodik valamire ;)
2011. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Én még megvárom ,hogy húgom kitanulja a szakmát utána tesz egy érettségit és "guten tág" magyar ország,kommunizmusnál is rosszabb politika ,gerinctelen politikusok,élhetetlen környezet,hazugságok tömkelege, "békésen" éldegélő "dolgos" "tisztes" romák.


Jövőhéten utazom Finnországba felvételizni=)

2011. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.


Sok mindentől függ az egész..családtól,anyagi dolgoktól stb

De ha kell részletezem..ha nincs pénze nem tud kiutazni bármennyire is jó az élet..sőt ha ki tud utazni ott biztosítani kell a lakást albérletet stb,ami drágább.


2 Találni kell külföldön is állást..ha nincs biztos nyelvtudás,keresett szakma stb akkor esélytelen a helyzet


3.Függ a családtól valaki nem tud elválni a családjától(gyerekek,unoka ,szülők stb,és ha a családtagok nem akarnak költözni akkor az egyén sem tud aki ki akarna menni.

2011. okt. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás + pénz is lehet az ok. Meg az, hogy valakinek mondjuk itt vannak a szülei és nem hagyja itt őket.
2011. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem siránkozok, de ki fogok költözni 5 éven belül, és valoban azért mert jobb a megélhetés. Vagyis azért is..
2011. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek tényleg nincs akaraterejök, csak panaszkodnak... de vannak olyanok is, akik nem tudnak elmenni... kezdőtőke sincs meg, beteg, röghöz kötött szülő (vagy szimplán csak beteg, de nem akarja elhagyni az orszgáto-amit meg is értek, főleg ha idős, mit csináljon egy másik országban, ha nem tudja a nyelvet, és az állapota miatt nem is mászkálhat nyelvet tanulni vagy dolgozni)... meg hát ha vki mondjuk egyáltalán nem beszél jól semmilyen nyelvet, akkor elég lutri a kimenetel is, és inkább választja a bizonytalan szart, mint hogy esetleg kint is alig tudjon megélni.
2011. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van hogy mindenkinek csak a szája jár, mint pl. rengeteg ismerősömnek, hogy ez meg az de rossz, le kell lépni stb... Ehhez képest nem látom hogy csinálnának valamit. Én egy szó nélkül összepakoltam és elköltöztem külföldre, nem tudom mit kell ezen ennyit problémázni. 20n
2011. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy az előttem szólók írták, nagyon leegyszerűsíted a kérdést. Én például még csak gimnazista vagyok, így értelem szerűen nem tudok menni. Tehát szükséges valamilyen végzettség is. Valakinek még nincs még meg a megfelelő nyelvtudása. (pl. szüleim) Ez pedig szintén pénzhez kötött. + kezdőtőke, lakóhely, megfelelő állás stb. Persze vannak gyávák és szájhősök is. Bár igen kevesen, hiszen az ilyesmi luxus, ha az ember boldogulásáról van szó.
2011. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kiköltöztünk. Tényleg jobb az élet, jobb az egészségügy, tisztábbak a közterületek, nagyobb a közbiztonság, nagyobb lábon élünk, mégis több pénzünk marad hónap végén.
2011. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ava87 ***** válasza:
Szerintem is pocsék a helyzet, és nem csak mondogatom, hogy milyen rossz itt, de ki is fogunk menni. Meg vagy elégedve?
2011. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!