Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik templomban kell esküdnünk?

Melyik templomban kell esküdnünk?

Figyelt kérdés

Vőlegényem katolikus, én evangélikus vagyok. 1-2 éven belül esküvőt szeretnénk, és bár nem vagyunk mélyen vallásosak, szeretnénk templomi szertartást is.

Kell valamelyikünknek vallást váltani? Mi a szokás ilyenkor?


2011. nov. 3. 19:37
 1/5 Antimod ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok. Ez a párosítás sokkal szerencsésebb, mint ha református lennél... katolikus templomban pl. simán lehet az esküvő (nálunk már meg is van beszélve), így két pap/lelkész lesz, egyik téged esket meg, másik a párodat. A liturgia más-más részét kapják meg.

Előre egyeztetni illik a pappal, ahol az esküvőt szeretnétek. Ekkor ő felveszi a kapcsolatot az általatok megnevezett lelkésszel, és ők megbeszélik egymás közt a teendőket. A végeredmény pedig egy ökumenikus esküvő. :)

2011. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemkel válást váltani ,eldöntitek hol akarjátok és ot lesz. Ha pap meg makacskodik akkor meg az egyiktek átér,ha nem vagytok mélyen válásúak akkor nincs akadáj.
2011. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor végülis mindegy, hogy a férfi vagy a nő templomában esküdünk. És melyiknél mi a szokás? Hogyan zajlik a szertartás?
2011. nov. 3. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy, tervezzétek el úgy ahogy nektek a legjobban tetszik. Van az a pénz amitől a pap nem akadékoskodik. De vannak biztosan jó lelkű papok akik nem kérdnek felárat a felemásért.
2011. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem meg lehet oldani ökumenikus módon, ahogy írta egy korábbi hozzászóló: tehát katolikus pap és evangélikus lelkész is jelen van az esküvő liturgiáján.


Ha nem, akkor az evangélikus lelkész biztosan összead titeket! ;)


Vallást szerintem semmiképp nem kell váltani, de mindenképp keressétek meg az illetékes lelkészeket és nekik tegyétek fel a kérdéseket!

2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!