Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szervezzek osztálytalál...

Hogyan szervezzek osztálytalálkozót?

Figyelt kérdés
5 év után rám hárult a feladat, hogy megszervezzem az osztálytalálkozónkat. A hivatalos "osztályfőnöki" óra része érdekelne, hogy az osztályfőnökön kívül hívjunk-e más tanárt is, illik-e ajándékot vinni vagy kifizetni az óra utáni vacsora költségeit a tanárnő részére? Egyéb praktikus ötleteket is szeretettel várok, pl. jó-e, ha a volt osztálytársak hozzák az épp aktuális párjukat, stb.
2011. nov. 16. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az 5 éves találkozóra csak az osztály tagjai jöttek, partnerek, hozzátartozók nem. Nagyon összetartó osztály voltunk, nem volt helye ott "idegeneknek", senki nem akart feszengeni, hogy ők feltalálnák -e magukat+olyan rövid egy ilyen találkozó, hogy egymással akartunk foglalkozni. Hogy ne legyen keveredés, a szervező a meghíváskor jelezte is, hogy egyedül menjünk. (Az a legrosszabb, ha csak találgatnak az emberek, mert nem egyértelmű, hogy mehet -e partner.) Esetleg szavaztasd meg velük, többségi alapon, és akkor nem téged piszkálnak, ha vkinek nem tetsző döntés születik.


Ofőn kívül 4 tanárunk beugrott meghallgatni az 1 órás közös osztálytermi beszélgetést (kiből mi lett, hol tart az életében stb.), ők is beszéltek magukról. Mindenki a régi helyére ült, és szép sorban mondtunk pár mondatot, lehetett kérdezni is egymástól.


A vacsorát szerintem illik kifizetni, ajándékot mi nem vittünk.


Sok sikert a szervezéshez!

2011. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ti készítettetek meghívókat a tanároknak?
2011. nov. 18. 00:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Külön meghívót nem készítettünk, csak a szervező felhívta őket vagy bement a suliba személyesen hozzájuk (ezt nem tudom pontosan). Nem volt annyira hivatalos az egész, ő elég jóban volt mindig is a meghívott tanárokkal, az ofő meg elég rugalmas, laza, ő sem igényelte.

Az volt a szerencse, hogy kifejezetten egy tanárt sem utáltunk, így majdhogynem mindegy volt, kik jönnek el, mert bármelyiküket szívesen láttuk abban a rövid időben.


De szerintem a meghívás attól is függ, milyen szoros volt a kapcsolat az osztály-tanárok között, mennyire fontos nektek, hogy ott legyenek, mennyire igénylik ők a formális kereteket.

2011. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van 1-2 tanár, akiket az osztály egy része nem szívesen látna, de a másik igen. Pl. volt egy magyartanárunk, aki érettségi előtt ment el egy másik suliba tanítani, ami szerintem elég unfair volt velünk szemben. De nyáron jelezte az egyikünknek, hogy ő is el szeretne jönni a találkozónkra...
2011. nov. 18. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy osztálytalálkozó a társaság igényeitől, beállítottságától függően eléggé eltérő lehet. Az a tapasztalatom, hogy kritikát mindenki szívesen mond, felelős javaslatot kevéssé. Ismerve a társaság hozzáállását, és magamat, én "örökre" felvállaltam. Néhány igényesnek tartott osztálytársammal konzultáltam az első alkalommal, majd a továbbiakban ez a forma ment. Volt néha megjegyzés, de megvalósítási szakaszba sose került.


Udvariassági szempontból vagy kizárólag az osztályfőnököt, vagy mindenkit meg kell hívni, különben sértődés a vége. Ha volt nemszeretem tanár, meg lehet próbálni úgy intézni, időzíteni, hogy ne akarjon eljönni, de kihagyni nem tisztességes.

"Sallangok" (férj, feleség, szerető...) jelenlétét szintén többségi döntéssel érdemes elintézni, aztán az lesz a hagyomány.

A találkozó eleinte két részből áll, az osztályfőnöki órára csak osztálytársak voltak hivatalosak, a bulira már mindenki (ha akarjátok). Később ez nálunk egybeolvadt, ma már mindenki osztálytársnak számít, ismerjük is egymás párját, mindenki mindenhová. De van aki mindig egyedül jön, ez magánügy.

Az osztályfőnöki óra hagyományos, az ofő névsor szerint szólít fel a beszámolóra (a közbeszólások persze oldják a "hivatalosságot"), ő maga is beszámol.

Ajándék is megállapodás dolga, mi kizárólag az ofőnek, próbálunk személyes természetűt adni (könyv aláírásokkal, saját készítés...), amely azonban nem túl drága. A többi tanárnak semmi, vagy egy szál virág a nőknek.

A meghívott tanárok költségeit illik állni, elvégre ha vendéget hívunk, vele se fizettetjük ki a ráeső részt.

Az osztályfőnöki órát eredeti tantermünkben tartjuk, ezt egy közelben lakó megbízott hivatalosan elintézi (kulcsok, tabló ideiglenesen az osztályba). Néha valaki előtte rajzol, felír a táblára, matek tanár ofőnk néha példát is (aztán feleltet óriási nevetések és cukkolások közepette).

Utána egy közeli vendéglőben, ha megszervezhető, valami meghittebb helyen folytatjuk, többnyire záróráig, vagy tovább. Ha tudjuk, táncosat szervezünk (nem mindig sikerül, ilyenkor a kitartóbb rész átvonul egy alkalmas helyre).

A lényeg, hogy igyekszünk a hangulatot házibulisra alakítani. Ez nem mindenkinek megy, ők hamar elmennek. A fele legalább, mindig kitart.

2011. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi soha semmiben se tudtunk megegyezni, gyanítom, most is ez lesz. Köszönöm az ötleteket, sokat segítettetek!
2011. nov. 21. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!