Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor valakivel beszéltek,...

Amikor valakivel beszéltek, Ti is szoktátok az illető orrát is nézni?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak a szemébe nézel, hanem néha az orrára, arca más pontjára.
2011. nov. 17. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a száját nézem, hiszen az a legérdekesebb, amikor beszél, akkor az az, ami mozog.:) Állítólag akinek az orrát nézed, az utálod, akinek a száját, azt szereted.
2011. nov. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem így van első. A viselkedéskultúra szabálya szerint (amit középsuliban is tanítanak):

Hivatalos nézés:

- amikor tárgyalunk, képzeljünk egy háromszöget a másik fél homlokára

- szigorúan hivatalos légkört teremtünk, és partnerünk érzi, hogy komolyan vesszük a szóban forgó ügyet


Társasági nézés:

- ha pillantásunkat a másik egyén szemmagassága alá irányítjuk, társadalmi légkör alakul ki

- a szemlélő egy háromszögterületet néz a másik ember arcán, ezúttal a szem és a száj között


Bizalmas nézés

- a tekintet a szemvonaltól az áll alá haladva, a test más részeire szegeződik (minél messzebbről, annál lejjebb)

- a férfiak-nők a másik fél iránti érdeklődésük kinyilvánítására alkalmazzák ezt a pillantást

2011. nov. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Antimod ***** válasza:
Én is a száját, orrát szoktam nézni az illetőnek, mert az egyenesen szembe nézés egy idő után zavaró a beszélőnek, pláne ha az befejezte a mondókáját. Egyes keleti kultúrákban kifejezetten illetlenség ezt csinálni.
2011. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az orrát sosem, de a száját igen. Ha egy hosszú monológ alatt valakinek végig a száját nézem, egy idő után roppant vicces, ahogy mozog:)

Kicsit off, de egyszer nagyon náthás voltam, és sebesre fújtam az orrom, valami elképesztő csúnya volt. Egy rendezvényen elkezdtem beszélgetni egy idegen lánnyal, aki végig a sebes orromat nézte, nagyon kellemetlen volt.

2011. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!