Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szeretnek az emberek a...

Miért szeretnek az emberek a fürdőkádban énekelni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nyugtató. És intim. Az ember magában van, relaxál, egyedül, mindentől távol, jól esik. Megfeledkezünk önmagunkról kicsit.
2011. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pl semikor nem szeretek énekelni.
2011. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert jól visszhangzik a fürdőszoba.
2011. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zeronibble ***** válasza:
Kortyolok a vízből, rögtön tisztább a hangom!
2011. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudósok megvizsgálták, hogy mikor járnak az emberek fejében zenei képzetek, mikor dudorászik, énekel stb. az ember. Az volt az eredmény, hogy amikor nagy koncentrációt igénylő tevékenységet folytatnak, akkor nem dalolnak, de olyan tevékenység közben, ami mentálisan nem terhel le (pl. sétálás, sport, fürdés, mosogatás, takarítás), előjönnek a zenei képzetek és a dudorászás, énekelgetés, fütyörészés.

Egyébként az ébrenlét kb. 25%-ában vagy dudorászik, fütyörészik, énekel az ember vagy zenei képzetek, dallamok járnak a fejében.

Ezt még Vitányi Iván: A zene lélektana című könyvében olvastam. A zenepszichológia foglalkozik ilyen kérdésekkel is.

Remélem, nagyon rendkívülire és tudományosra sikerült a válaszom. :D :)

2012. febr. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a válaszodat. Egyébként nekem meg a tábortűznél jön rám általában az énekelés.
2012. febr. 15. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!