Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hal ki az empátia és az...

Kobudera kérdése:

Miért hal ki az empátia és az egymásra figyelés és a segítőszándék?

Figyelt kérdés

A petting mindenki szerint jó dolog, pedig ennek is megvannak a káros mellékhatásai nemcsak szexuális szempontból tekintve. Manapság úgyis felgyorsult a világ, így a nemi fejlődés mellett a már a pubertások is egyre-inkább az iskolapadban is a szemünk előtt akarnak szemtelenül felnőttek lenni. Siettetve a gondtalan hétköznapokat, ahol csupán egy igazi feladatuk lenne (a tanulás), pettingelnek az élet további nehézségeire és eljátszadoznak a cigarettázással, az itallal, a nem kenyérlapanyagú fehér porral és egymás valamint mások terrorizálásával.

A petting többszereplős játék, egyedül maszturbációnak hívják, ami azért szerencsésebb mert ilyenkor az egyén csak önmagában tehet kárt. Viszont ha többen művelik akkor nem egy nem várt mellékhatása keletkezik, nehéz lesz megálljt parancsolni, és megeshet hogy már csak akkor kapsz észbe amikor már késő. A petting mindenki szerint jó dolog, fiatal korban meglehetősen vagány még ha lelkileg nem is érett rá az illető, azt kell mutatni a haveroknak hogy nagyon is tudatában van a cselekedeteinek. Számtalan példa áll már előttetek, elődeink előtt és jövendőbelinek előtt, hogy mire kell vigyázni, mi az amit nem célszerű, mégis mindenki önmaga akarja átélni ezt.


Ezzel önmagában nem is lenne baj, ha a szüleink rendesen felvilágosítanának bennünket, ügyelve reánk és szülőtársaik gyermekére, társainkra valamint jobban felügyelve a kivitelezést. Az igazi baj az, hogy mivel ők már kipettingelték magukat úgy vannak vele, hogy ők is felnőttek valahogy, ezt az utat mindenkinek önállóan kell végigjárnia. Nem számoltak a ténnyel ami immár a fejükre nőtt, hogy a folyamatos fejlődéssel az eszköztárak is növekedtek, és eme fékevesztett kamaszodásai hormonváltozás, már-már mutációba csap át.

A szülök egy idő után már nem tudják fegyelmezni már saját gyermeküket sem, sőt azok sem akik igyekeznek a petting helyes folyamatát szépen adagolva belesulykolni kis pulyájukba, mert amint azok nagyobb közösséget képeznek lásd. óvoda, iskola beindul a nem kívánt eszköztárak ellesése és használata. Ezt a minap tapasztaltam három éves unokaöcsémen, aki már az ötödik trágár szót ismeri, pedig még egyet sem kellene és itthon nem is beszélünk úgy előtte, de még akkor sem ha nincs jelen.

Persze nem lesz mindenki olyan, hogy ezt szeresse, vagy akarja kipróbálni, vagy folyamatosan művelni, viszont el kell szenvednie mindenképp. Társadalmunk egyik legnagyobb hibája nem az, hogy menekülhetünk el előle, hanem hogy nem tanultuk meg kezelni. Sok esetben megdöbbentő dolgok történnek, melyek nagyon durva atrocitások, és a felnőttek inkább elfordított fejjel, tudomást sem véve a dologról továbbmennek védve saját, mimóza életüket. Teszik mindezt úgy, hogy nem ismerik fel, ezzel csak rontanak a helyzeten és nemhogy megmenekülnek, hanem pont így rohannak bele abba a jövőbeli világképbe amitől rettegnek!


Számtalanszor hallani:”bezzeg a mi időnkben, mi sem voltunk szent gyerekek, de akkor..”

Akkor nem volt színes TV, mobil telefon, számítógép és mindenféle kellék ami hirdethet mindenféle „jót”. Nem „ugatta” le a gyermek a szüleit stb. stb. Ezek a szülök nem voltak elég kondicionáltak a technikai evolúcióval szemben, és kaptak egy olyan pettingáradatot ami egyszerre volt szenzációs és egyszerre félelmetes. Ez utóbbi csak most kezd kibontakozni.

A pettingnek jó dolognak kellene lennie, manapság nem az. Nem tudunk felkészülni a felnőtt életre, mert ha a szüleinkre tekintünk azoknak megfáradt arcában a keserűség tükröződik, több dolog miatt. Pedig a kulcs nálunk van, nálunk embereknél, mégis hagyjuk porosodni a feledés ládájában.

A nagy pettinggelés közepette immúnisakká vállunk egymás fájdalma iránt, és nemtörődöm mód csak saját élvezetünk a fontos, még ha ez a másiknak nem is olyan jó.


Az egyén központú társadalomban sosem lehet győztes a nemzet, hiszen: „egységben az erő”! Ha valamire is vinni akarnánk, akkor nem csak nézni kellene, hanem igazi összetartásnak kellene lenni, és segítségére sietni a másiknak ha gyanús dolgot észlelünk, nem fülünk-farkunk behúzva eloldalogni, hogy „csak nekünk ne legyen bajunk”.

Tudjuk mi a megoldás, mégis könnyebb menekülni, ráhagyni és meghúzni magunk, mert:


-sosem voltam jó verekedő

-mindig ettől rettegtem

nekem már gyerekem van

-stb.


Főleg annak akinek gyermeke van láthatná át, hogy a jövőjét csak e módon biztosíthatja, ha végre kitakarítja a piszkos pettingeszközöket, a gyávaság leküzdése némi érzelmi ráhatással egyfajta bátorsággá alakítható, én személy szerint nagyra becsülöm azt az embert aki ha félelemmel is, de szembenéz a nehézségekkel. Ellenben a ma ez nem trendi, mert aki fél azt el kell nyomni jobban és jobban, így meg sem tanul küzdeni...

A szülői felelősség nem csak kifejezetten saját gyermekünk védelmét jelenti, hanem a gyermekek védelmét. Ez azt jelenti, hogy bármilyen gyermekkorú egyedet védeni kell ha az magában vagy benne más kárt tenne. Természetesen erre akad példa, nehezebb a kérdés olyankor amikor saját szülőjétől kellene megvédeni.

Jó lenne ha ez a buta „simogatásos előjátékos” hasonlat semmiféle valós párhuzamot nem tartalmazna. Ha azt mondhatnánk rá, ez csak a fantázia szüleménye és igenis biztonsággal lehet végigmenni az utcán, az emberek tiszteletben tartják egymást. (Szeretni nem kell.) Ám sajnos ez nem így van, és biztos vagyok benne hogy mindenki került már kellemetlen „pettingbe”


Nagyon durván pettinggel a mostani fiatalság az életre, ennél már csak majd az igazi szex lesz az érdekesebb...


2011. dec. 13. 12:38
 1/10 bánomisén ***** válasza:
És mi kérdés?
2011. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bánomisén ***** válasza:

*Szóval mi A kérdés? - bocs, akad a billentyűzetem.

Mert ha nincs kérdés, akkor eltévedtél, ez egy kérdező és nem esszéket publikáló oldal...

2011. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdést a legelején felvázoltam. :)Aztán leírtam amit én gondolok.
2011. dec. 13. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Hűűűű, azannyakrausz! Hüje(!) vagyok én, minden bizonnyal, de sehogy sem értem az össze(fele)függést.. - már bocsáss meg, ha szabolcsiasan fejezem ki magam. Ez bizonyára metafora akar lenni,- de hogy a petting miként zavar bele a (z)empatikusságba, azt végképp meg nem értem. Pedig eddig fölöttébb büszke voltam arra, hogy - törekszem legalábbis - az érthetetlen is..megérteni. Há' mindegy, no. Neki kék rugaszkonni többszőő, osztán maaj hátha.:-) Biztos, hogy bennem a hiba..de abban egyetértünk, hogy gyereket nevelni...többesélyes, nehéz vállalkozás. Ő sem lesz empatikus az empátiám nélkül.
2011. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

javítás: érthetetlenT


(de ettől sem lesz semmi érthetőbb)

2011. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy elvonókúrára.
2011. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
# 6/6 Gondolom te már megjártad. :)
2011. dec. 13. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem ezekre a válaszokra tipikus amit most leírok: ezen a honlapon is rengeteg empátiával, odafigyeléssel segítőszándékkal találkozhatsz. Én már vagy 60 kérdést tettem fel és a válaszok legtöbbje okos, segítőkész, hasznavehető volt. Örülök, hogy van ilyen oldal Magyarországon.De az élet más területein is ilyen tapasztalatom van.

Janikovszky Évától idézek neked lelked felvidulására:

"Még egy nagy előnye van az én rossz memóriámnak. Elfelejtem a rosszat. Elfelejtem a csalódást, a sérelmet, a rosszindulatot, a betegséget, a fájdalmat. Talán azért, mert ritkán mesélem el. Nem hagyom,,hogy sztorivá kerekedjék. Kihajítom, mihelyt hagyja magát.

A jóból pedig megmarad, akár frappáns történet nélkül is, a java. Szeretteim mosolygó szemét bármikor magam elé idézem. A hangjukat is hallom. Nem kell hozzá se fénykép, se kazetta, se cetli. Én beérem ennyivel."

2011. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

13:26-ps vagyok:


Na, most - az első meghökkenés után - komolyabban. Értem én, mit akarsz te mondani, sőt egyetértek, - de ezt a "petting"-szimbólumot némileg "meredeknek" tartom. Mindegy; "tud" ez plasztikus lenni, ha jobban belemélyed valaki az írásodba.


Ami pedig az empátia és a segítő szándék hiányát illeti, ma már válaszoltam egy hasonló kérdésre. Többségünkben olyan stresszhelyzetben élünk, amely - hacsak nincs valakiben kivételes intelligencia, értékrend, tartás - már-már a puszta létfenntartást veszélyezteti. Ezzel együtt igenis van nagyon sok empatikus, segítőkész, érzékeny ember, aki, ha kell, feltétel nélkül (vagy kevés, jogos feltétellel) "odafordul". A 16:52-es válaszolóval - és a Janikovszky Éva-idézettel - pedig teljes szivemből egyetértek.

2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maryanne77 válasza:

Érdekesen látsz dolgokat.

De megérteni csak akkor fogod,ha már lesz saját gyermeked.

Egyébként pedig legfőképpen a saját hibájából tanul az ember.Mondhatsz te akármit a gyermekednek.Tanul a te hibáidból is,de ez nem jelenti azt,hogy ő nem fog hasonlókat elkövetni.

El fogja követni.Lehet hogy kevésbé durvákat,lehet hogy még durvábbakat,de a saját hibáiból fog tanulni.

Ráadásul a gyermekeink valószínűleg teljesen más hibákat is el fognak követni,mint amiket mi.Hiszen a világ változik,hamarabb nőnek fel,sok más dologgal is szembesülnek,többel mint mi ennyi idős korunkban.A külső környezet hatásait nem tudod kivédeni.Nagyon sok szeretettel,türelemmel,és legfőképp jó példával tudod jó irányba terelni a jellemét.

2011. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!