Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak tényleg ennyire nem...

A férfiak tényleg ennyire nem empatikusak vagy én állok hozzá rosszul?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem hogy árral szemben úszok ebben a párkapcsolatban. Sokszor minden OK, de máskor barátom olyan lehetetlen, empatikátlan viselkedést produkál, hogy elkezdem megfontolni, jó-e ez így nekem.


Például a tegnapi eset: szexi fehérneművel akartam neki kedveskedni, ő mosolyog, mondja milyen aranyos, majd megjegyzi, hát azért ebben a bugyiban nagy a fenekem. És csodálkozott mikor elment a kedvem a szextől... Meg mikor mondtam (nem hisztizve!) hogy ez bizony nem esett jól, teljesen értetlenül válaszolta, hogy fel nem foghatja miért veszem így a szívemre, a dicséretet amit az elején mondott pedig figyelmen kívül hagyom...

Pár percre rá én (hülye) kezdeményeztem a békülést, majd kis idő múlva nevetve és élcelődve tettem egy kis viccesnek szánt megjegyzést a csókjára, amire úgy beduzzogott, hogy csak ült maga elé bambulva mogorván és a 'jó éjt'-et is csak morogta nekem, mehettem egyedül lefeküdni.


Mai nap pedig: reggel már forgott a gyomrom, de mondom, hátha rendbejön, és csak 15 percre láttam, nem akartam ezzel is idegesíteni, meg se említettem, látszólag okésan váltunk el. Aztán csak nagyon rosszul lettem, feküdtem, hiányzott a hangja, mondom felhívom, elmondtam mi van, erre ő, ilyen elégedetlen, "szájhúzogatós" hangon, mikor olyan van ami neki nem tetszik: "hát de nem értem, reggel még semmi bajod nem volt! Nem hiszem hogy egy kis gyomorrontás így kiveszi az ember erejét...!" Na meg arra hogy hiányzik nekem, nem is mondott semmit, ilyen távolságtartó, hitetlenkedő, hideg hülye volt.


Nem értem őt és már sokszor azon kapom magam, hogy ha nem bérelnénk közös albérletet, lehet kiugrottam volna a kapcsolatból. Iszonyú sok hülyesége van, amit sokszor képes vagyok elviselni, de ez, hogy nem képes felfogni hogy nekem valami miért esik rosszul és a saját szavamban kételkedik mikor az egészségemről van szó, ez azért már túlmegy nekem egy határon...


Vagy máshogy gondoljátok? Lehet türelmesebbnek kellene lennem, mert a pasik nem olyan empatikusak...? Volt/van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?


2011. nov. 14. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy másnál milyen. Ha te nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban, akkor be kell fejezni és esélyt adni, hogy hozzád jobban passzoló emberrel találkozhass.

Amúgy ez szerintem már túlmutat a sima figyelmetlenségen.

2011. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is most 7végén kaptam össze bnőmmel. De vmi apró dolog volt, most nem írnám le mert hosszú. Ő is megsértődött, és én is. Bevallom, én jobban mint ő:) Ezután nálunk is jött a dörmögő "jó éjt". Egy ilyen összekapás után másnap pl én sem tudok felhőtlenül beszélni vele. Sztem ha ő is ilyet mondott volna nekem h rosszul érzi magát, akkor nem is az h nem érdekelne, de a sértődöttség miatt csak szűkszavúan válaszolnék. Én sajna ilyen vok. De ez csak fél évente 1x fordul elő kb.

Ebből csak annyit akarok kihozni, h nem biztos h nem empatikus, hanem csak a sértődöttség miatt nyilvánul meg így. A legjobb ilyenkor megbeszélni a dolgokat. Én is addig nyaggatom a párom amikor megsértődik, amíg meg nem beszéljük. Utána rá fél órára mintha semmi sem történt volna. (Ugyanígy van pl ha 1-2 napig morcos a hangulat).

2011. nov. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszi az időtöket! Itthon ülök egyedül, kamillateát kortyolva és betegen, aztán csüngök a GYK-n, jó volt hogy ilyen hamar kaptam válaszokat. :)


ma 09:59

Igazából bennem is van a hiba: ugyanis engem párszor hagytak már úgy ott pár hónap után, hogy meg se kísérelték megbeszélni, megjavítani a dolgot. Tudom, ők komolytalanok voltak, de mégsem akarok olyan lenni, aki "elfut" a problémák elől. Viszont nem vagyok hajlandó a végtelenségig se így élni, van egy határidőm, ha addigra nem szedjük össze magunkat, nem ölök bele több energiát.


ma 10:14

Na ez az, itt nálunk meg mindig én kezdeményezem a beszélgetést mert barátom annyira magába van fordulva sokszor. Én át tudok lépni rajta (vagy ráerőltetem magam, hogy átlépjek), neki már több idő (egy éjszaka kb.) kell... Jó, de ez embere válogatja.

De köszönöm a válaszod, igyekszem nem úgy elkönyvelni a párom mint egy tahót, csak azért na, fájt amit mondott. :(

2011. nov. 14. 10:26
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindig azt mondják,hogy a problémákat őszintén el kell mondani,megbeszélni a párunkkal.

Én eddig csak azt tapasztaltam,hogy én is inkább lenyeltem a dolgokat,és titkon reméltem,hogy majd ezt vagy azt ő elmondja,vagy megcsinálja nekem.(1-2 apróság,figyelmesség,szavak mindegy micsoda).Hát rohadtul hiába vártam a dolgokat,nem kaptam meg,nem történt meg amit szerettem volna.Általában mikor már nagyon kiborult nálam a bili és nem bírtam szó nélkül,akkor már nem kedvesen,de kijött belőlem az elégedetlenkedés.Akkor meg megkaptam,hogy "jajj,miér nem szóltál előbb?Miért nem mondtad el?"Ja és a kedvencem a tipikus kifogás:"A férfiak nem gondolatolvasók!".

De ott van a másik oldal is,hogy felesleges elmondani a vágyainkat,mert utána tudjuk,hogy csak azért történik úgy ahogy szerettük volna,mert említettük.És ez már olyan kényszeres...

Én végül rájöttem,hogy már szabályosan rosszul esik,mert tudom,hogy nem magától jutott eszébe,hanem mert egyszer kifakadtam és elmondtam mit szeretnék/szerettem volna.Ennek a kapcsolatnak már vége.Azóta is úgy gondolom,hogy biztos létezik olyan férfi,akinek nem kell a szájábarágni,hogy mit miért tegyen vagy ne tegyen.Aki tudja,hogyan kell egy nővel viselkedni és bánni....


Az olyan pasikat,akik meg mindenféle megjegyzést tesznek a nőre(pl ebben a bugyiban nagy a feneked-na ez egyenesen szánalmas ás otromba megjegyzés még ha kedves hangon is mondaná akkor is!!!!!!!)na azok mehetnek a sunyiba.


Szerintem mérlegelj,mi a jó neked,mi a jó a párodban,mi a rossz a párodnak.Neked jót tesz?

Egyébként döbbenetes,hogy apró dolgok is mennyire tudnak fájni...

2011. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

javítok bocsi: szóval:

mi a jó a párodban,mi a rossz a párodban

2011. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is zárkózott volt. Amikor összekerültünk kölcsönösen besértődtünk apróságokon, és persze ez napokig is eltartott mert senki nem kezdeményezett békülést, vagy ő nem hagyta magát kiengesztelni én meg meguntam faggatni (órákig). De aztán eszembe jutott hogy amúgy meg nagyon jól megvagyunk együtt, csak meg kellene próbálni ráerőltetni a békülést. Hosszú hónapok, alatt odáig jutottunk, hogy mi már direktbe sértegetjük egymást, egy kis engesztelésért.:)

Biztos most be van sértődve, azért ilyen. Amit javasolni tudok, soha ne feküdjetek le haraggal! Én ha kellett hajnalig fent voltam és nyaggattam hogy márpedig addig nem hagyom aludni, amíg ki nem békülünk.

A másik meg hogy, mondod megbántott, te meg később megjegyzést tettél a csókjára, erre sértődött be, én erre azt mondtam volna neki hogy, visszakaptad :) persze ezt is viccesen.


Lehet nem mindenkinél működik, de nekem ez bejött.

2011. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nálatok már a játszmákra mennek a dolgok.

Szóval meneteket toltok le amiben kinek van igaza, miért nem értesz a kulcsmondat.


Szóval a büszkeségetek kicsit lejjebb kéne venni. Lehet te is ugyanúgy megbántottad őt a csókos megjegyzéssel mint ő téged a beszólással. Vagy már csakazértis megsértődik valamin, hogy egálba legyetek. Mindkét eset már a nemek közti játszma része.


Amit ajánlani tudok: néha ha vannak ilyen összezördülések, akkor várjátok meg a másnapot. Akkor pedig kérd meg, hogy mondja el mi történt az este/nappal úgy mintha egy barátjának mondaná egy korsó sör mellett.

Utána te is elmondod úgy mintha a legjobb barátnődnek panaszolnád el a dolgot.

Fontos, hogy mindkettőtök hallgassa végig a másikat! És csak utána vitassátok meg a dolgot. Meg fogsz döbbenni, hogy a te beszámolód teljesen ellentéte lesz az övének .

De ilyen a férfi ellentéte a nőnek.

Mikor kitárgyaljátok a dolgot, akkor is hanyagoljátok a saját véleményt. Nézd úgy hogy ő így látta a nap eseményeit. Te ebből megtudod, hogy ilyenkor mit gondol a párod, mi zajlik le benne, és így azt is tudod, hogy mi az amivel elekrülheted vagy megmentheted a helyzetet. Sosem késő megismerni a másikat.


Mi a barátommal teljesen spontán kezdtük el ezt játszani. Élveztem a dolgot, mert közben láthattam egy férfi szemén keresztül magamat és a viselkedésemet. Így képes voltam belátni a hibáimat és fejlődni. Most már olyan szinten vagyunk, hogy apró jelekből megtudom, hogy mikor mit gondol és érezz, és annak megfelelően tudok rá reagálni. És így van ezzel a párom is.


Másik: a férfi egyszerű lény. Parancsokból ért. Ha valami bajod van, megmondod, ha valami sért... azt is. Ők a jelenben élnek és nem gondolatolvasók. Tessék megmondani, hogy mi az amit elvársz, mi az amit nem. Legyenek határok. Hidd el ha elmondod mit szeretnél bizonyos szituációkban akkor egy idő után maga is tudni fogja.

pl ha legközelebb megjegyzést tesz az alakodra, akkor 'Te buuunkó, én itt kiöltözök neked, te meg a nagy hátsómra teszel megjegyzést!' Felkiáltással, már tudtára is adtad, hogy jobban is értékelhetné az erőfeszítéseid. Vagy legközelebb egy előnyösebb ruhadarabot választasz.


Szóval kerüljük el a játszmákat, nem vezetnek sehová.


22/L

2011. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Másik: a férfi egyszerű lény. Parancsokból ért.(...). Ők a jelenben élnek és nem gondolatolvasók. Tessék megmondani, hogy mi az amit elvársz, mi az amit nem. Legyenek határok. Hidd el ha elmondod mit szeretnél bizonyos szituációkban akkor egy idő után maga is tudni fogja.


Mintha egy kutyanevelési szakkönyvet olvasnék... Mondjuk ott jogosan írják le, de a férfi is ember, ne degradáljuk már egy kutya szintjére...

2011. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát nem is bonyolítják túl az érzelmi életüket, mint a lányok...
2011. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 10:56


Sok megfogadandó dolog volt a válaszodban, ezt köszönöm! A "pasi egyszerű lény" részre reagálnék:

tudom hogy nem gondolatolvasó, és nálunk pont ez a vicc, hogy nekem kell ŐT mindig emlékeztetnem, hogy én se vagyok az. Én elmondom szépen, nyugodtan, mi a bajom, erre ő értetlenkedik, nem hajlandó elfogadni a tényt, hogy rosszul esett.

Pl. tegnap: elmondtam kicsit bántott, de emberi hangnemben, hogy máskor, mikor ráhangolódunk a hancúrra, ilyeneket nem esik jól hallani. Válasz? Értetlenkedés (amit írtam már) és támadás(!!): "te is ezt felveszed, azt hiszed akkora nagy megváltást csinálsz mert beöltözöl...!"

Ott se pattantam el, pedig szívem joga lett volna, de az nem segít a helyzeten.


Mondjuk az is igaz, hogy ha mondok neki valamit, az esetek nagy részében figyelembe veszi, betartja, és ez magában jólesik.

De másrészről, pár hete megbeszéltük, hogy akkor igen, mindenki mondja el ott és akkor ha valami nem tetszik - tegnap mit kaptam vissza? Hogy nekem valami sose tetszik, mindig megjegyzem ezeket a dolgokat. Ő meg persze magába fordul, emészti magát, kifelé meg egy szótlan bunkónak tűnik.

Mióta együtt élünk, egyre nehezebb kiigazodnom rajta...

2011. nov. 14. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!