Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a jó válasz arra a kérdésre...

Mi a jó válasz arra a kérdésre, hogy "mit nézel?! "?

Figyelt kérdés

Amikor azért kötnek az emberbe, mert ránézel valakire.

Akkor mit kell válaszolni, hogy ne verjenek meg?


2011. dec. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Velem még nem volt ilyen,de próbálnám visszaforgatni valami kedves gesztus felé a dolgot, pl. "bocsi,hogy így bámultam,de k*rva jó a kabátod,annyira tetszik".Vagy úgy tennék,mintha összetévesztettem volna valakivel,akit ismerek,pl. "jaj úgy sajnálom,hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoztalak,összetévesztettelek valakivel,bocsi!"


Nem biztos,hogy beválik,de ha azt mondod, hogy "semmit",az rossz taktika,hidd el!Próbáld meg a kötekedést valamiféle beszélgetéssé átalakítani,nem biztos,hogy sikerül,de egy próbát megér :)

2011. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pfú, velem ez gyakran megesik, sajnos.

Egyszer ücsörögtem, ölemben két kiló krumplival meg bevásárlással teli hátizsákkal, a tömött 173-ason, kb. esélyem sem volt másfelé nézni - így ránéztem egy nagy, kigyúrt, csupatetovált fickóra (volt rajta vagy 5 horogkereszt meg az auschwitzi szlogen a nyakán), szóval jól elnézelődtem... Erre rám üvöltött, mit bámulok. Kínomban annyit tudtam mondani, hogy nagyon igényes munka, próbáltam kitalálni, ki varrta.

Borzasztó szituáció volt, de mozdulni sem bírtam a cuccaimtól, inkább benyaltam pár ilyen mondattal, meg mondogattam, hogy "kicsit megkopott a némettudásom, segítenél, mi van a nyakadra írva? mert rohadt jó ez a gótbetűs írás..."...

Tudom gáz, de benyalni volt a legegyszerűbb, ott akkor.

2011. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A második válasz extrém szitu, és tulajdonképp a kérdés is jogos volt :) , én is ugyanazt csináltam volna amit te.


De mikor ok nélkül találnak meg az esetek nagy százalékában elég a " Mi a f@sz közöd van hozzá ? " , ha meg nagyon csücskös a helyzet, akkor semmit hanem ütök azonnal.

Az ilyen kötekedö figorák mind gyávák, visszariadnak, ha nem 100%-osak az esélyeik.

Keveredtem párszor hasonló szituba, soha nem volt belöle semmi komoly verés, egyszer tört el az orrom.

2011. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt cigány(csapat) kérdezi tőled, nincs az a diplomácia, kedvesség, nyugalom, ami megmentene. Amikor elhangzik a kérdés, ők már régen elhatározták, hogy megtámadnak. A magyarverés ma már mindennapos "szórakozásuk": nézd meg a Facebookon és Iwiwen, nyiltan üzengetnek egymásnak: "Megyek magyart verni".."Dzsalok magyart verni" - miközben szamurájkardokkal, base-ball ütőkkel, kilós aranyláncokkal, szétteregetett bankjegy-kötegekkel pózolnak a többi "raj" örömére. És érdekes: ez ellen senki nem tesz semmit. Az illetékeseknek fel sem tűnik. Miért vajon??!!!

Ha tehát ilyen mondat hangzik el, hacsak tudsz, rohanj: be az első üzletbe, középületbe, - bárhová, csak emberek közt légy. Közlekedési eszközön húzódj messzire tőlük, ha lehet - és diszkréten figyeld, leszállnak-e. Ha nem, inkább utazz el a végállomásig: ott leugorhatsz, berohanhatsz a sofőr-pihenőbe vagy a forgalmi irodába és segítséget kérhetsz. Magyarország..ma.

2011. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Majmot."
2011. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha van lehetőséged máshová nézni, akkor nézz máshová. k*rva idegesítő, ha valakinek perceken keresztül néznek az arcába...
2011. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem van egy egyszerű hosszú válaszom. Mivel ilyet kérdeztél nyilván nem vagy elég magabiztos. Ahhoz hogy magabiztosabb légy meg kell szüntetned az ilyen apró cseprő félelmeket. Pl járj el edzeni konditerembe. És ha kitartóan edzel/táplálkozol lásd meg kb 1 év múlva, nem hogy rádförmednek hanem ink kitérnek elölled....de ha rádförmednek se kell tartani, ha tökös vagy nem tudnak elverni ha mégis viseld emelt fővel nem szabad megtörni soha !!
2011. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Legyél durva... Ugass vissza neki, ha egyedül van, hidd el nem fog semmit csinálni, csak legközelebb nem köt beléd..Már kitapasztaltam!:) Hangban már mindenki kemény, élőben emg puhány!:)
2011. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!