Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár egyszerű kérdésre válasz?

Pár egyszerű kérdésre válasz?

Figyelt kérdés

Nyilván nekem nem az, azért kérdezem:)

(Katolikus)


1. Mi az első lépés, ha meg szeretnénk keresztelni a gyermekünket? Bemegyünk a plébániára és kész?


2. Kell előtte bármit is csinálni? Vagyis oda kell menni előtt többször is, vag ykérünk egy időpontot és jövünk a keresztelőre?


3. Mi mondjuk meg, hogy mikor szeretnénk, vagy vannak nekik fix időpontjaik és eléggé kötött a dolog?


4. Akkor tartanak csak keresztelőt, ha több gyerek összegyűlt aznapra?


5.Általában milyen napokon szokott lenni?


6.Keresztszülők keresztlevelét vinni kell? Mikor?


7. Mennyi ideig tart az egész?



Nagyon köszönöm annak, aki válaszol!


2011. jún. 17. 16:04
 1/3 napietus ***** válasza:

bementek a plébániára, időpontot ott fognak Veletek egyeztetni, és megkérdezik, mi lesz a gyerek keresztségben kapott neve (ha a "hivatalos" neve nem lehet, de ha leírod, mi az, megmondom). időpont tekintetében egyeztettek, amikor Nektek jó, illetve a pap is ráér. összevárni nem szokták, az, hogy milyen napon az adott plébánia időbeosztásától függ. a keresztszülők keresztlevelét elég a szertartásig bármikor bevinni, de nekem pl. elég volt, hogy a nevemet mondtam mikor keresztanyu lettem, és kikérték.


remélem, hogy segítettem.

2011. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Bár nincs gyakorlatom az ilyesmiben, de megpróbálok válaszolni a magam esze után.

1. Ahogy írod: első: bemész a plébárniára a paphoz.

2. Valószínű, hogy a pap szeretne majd megbizonyosodni afelől, hogy a szülők és a kerseztszülők nemcsak életükben egyszer láttak templomot, és rendes katolikus nevelnek a gyerekből, vagy legalábbis próbálnak, de hogy ez több alkalomra is kiterjed-e azt nem tudom. Én azt mondom 1-2 alkalmat szánj rá, aztán ha nem kell akkor nem kell.

3. Nem hinném, hogy olyan merevek, mint egy anyakönyvvezető hivatal időpontok tekintetében.

4. Egy gyermek miatt is tartanak kersztelőt, különben évente 3szor lenne kb keresztelő a mai statisztikák szerint sztem....

5.Ált amikor mise van. Bármilyen nap. Ha szertnétek bensőséges szűk körben tartani, akkor hétköznapra tegyétek.

6.Keresztlevelet tuti kérik, hoyg mikor.... passz. Ha az elsőre elviszed sztem annyi elég.

7. max 20 perc és akkor túlnyújtotta, de misével ált együttjár és az plusz egy óra. De nagyon papfüggő, hogy ki mennyi ideig nyújtja...

2011. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 lépés Máté 28:19,20


Tehát először tanulnia kell a gyereknek. Különben hogyan fogja megismerni a Teremtő Istent. Az ő fiát Jézust. S az ő királyságát.

S szabad akaratából kell megtennie. Apostolok cselekedetei 2:41 /.....örömest vevék az ő beszédét megkeresztelkedének.../ Szabad akaratukból.

2011. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!