Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez tényleg "gáz"...

Szerintetek ez tényleg "gáz" ajándék volt?

Figyelt kérdés

A 12.-es búcsúzáson a tanárok a következő ajándékokat kapták az osztálytól: - kb. 5000 Ft értékű könyv (művészetekkel kapcsolatos) -egy szál nagyon szép virág (már nem emlékszem milyen fajta)

- egy 10 000 Ft-os ajándékutalvány egy áruházba


Nos, a következő reakciókat kaptuk: az egyik tanárnő nagyon örült neki, azt mondta az utalványra, hogy nem is számított rá, jó ajándéknak gondolta, mert így legalább azt vesz magának még amit szeretne. (Ha egy könyvet szeretne azt, ha valamilyen műszaki kütyüt akkor azt, ha ékszert akkor azt... .)

Viszont az egyik tanárunk vérig sértve érezte magát az utalvány miatt, és szemre hányást is tett nekünk. Hogy mit képzelünk magunkról, ilyet nem illik adni.(Bezzeg vissza nem adta :'D)


Az ezzel kapcsolatos véleményetekre lennék kíváncsi.


2011. dec. 20. 00:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem abszolút nem gáz ajándék, inkább hasznos. Bár tény, hogy elég "modern", valószínűleg a tanárnő "old school", és ezért nem tetszett neki:)
2011. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs az a megoldás, ami minden embernek tetszene.
2011. dec. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Némileg értem, azért az utalvány az kissé személytelen (és lusta módja az ajándékozásnak), mintha pénzt adsz valakinek, csak attól rosszabb, mert rugalmatlanabb.

Nekem eszembe nem jutna utalványt adni valakinek.


Nem volt persze olyan gyalázatos tett, de nem is volt jó ötlet.

Van amikor jobb egy "rosszabb", de személyes ajándék, mint a személytelenebb utalvány.

Amúgy az, hogy más tanár nem élesen reagálta le (sőt lehet megdicsérte) az még nem jelenti azt, hogy tényleg tetszett neki, csak lehet, hogy nem akart megbántani benneteket.

Ugyanígy a másik esetén, az ajándékot visszautasítani is durva udvariatlanság, de finomabban is szólhatott volna, hogy ilyet ne csináljatok.

2011. dec. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát finomban is jelezhette volna a tanár a nemtetszését, vagy hallgathatott is volna, de valahol igaza van.

Azért ilyen búcsúztatókra tényleg illik valami személyeset adni, olyat amiről 20 év múlva is a 2011 12E osztály jut az eszébe.

Az ilyen ajándék elmegy családon belül, de nem emlék ként, az ilyen ajándéknak pedig az emlék a lényege.

2011. dec. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk egy gravírozott talpas poharat kaptak, bár pohárnak nem volt jó, mert annál jóval nagyobb volt, belefért vagy 6-7 szem konyakmeggy. mikor megláttam majdnem sírva fakadtam, hogy ki volt az a hülye, aki pénzt adott ilyen porfogó vacakért?

azt utalvány hasznos, volt mellette könyv is, szerintem teljesen jó. mégsem valami hazsnálhatatlan üvegvacak.

2011. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy a válaszolók között egy tanár sincs. Én biza sokkal jobban örülnék egy utalványnak, mint egy 66. vázának. Szerintem kreatív volt. Klasszikusnak meg ott volt mellette a virág meg a könyv. Szerintem ez elég személyes.
2011. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

"...ki volt az a hülye, aki pénzt adott ilyen porfogó vacakért? ...."

Mert te voltál az aki kapta?


"...Gyanítom, hogy a válaszolók között egy tanár sincs...."

Tudom, hogy nincsenek agyon fizetve a tanárok, de azért egy részüket zavarja és úgy érzi degradálja, ha (lényegében) egy borítékban oda csúsztatnak 10ezer készpénzt.

Tudom ajándékutalvány, de funkcióját tekintve dettó.


Én se tartanám szerencsésnek ha ez szokásba jönne.

2011. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy tény, hogy illik túllépni a semmit mondó giccseken is hiszen az is személytelen, mint a pénz és hasztalan is.
2011. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
a 8. osztályos ballagáson mi is ékszer-ajándékutalványt adtunk az akkori ofő-nek. örült neki, és szerintem hasznos, praktikus ajándék. mert így legalább azt veszi meg, amit szívesen visel és tetszik is neki.
2011. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Örüljön,hogy kapott valamit!Ha nem tetszik vissza lehet adni,ezt kellett volna neki mondani:)
2011. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!