Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is utálja a...

Szerintetek is utálja a legtöbb ember a kis ajándék mütyüröket? Illetlenség felhívni rá a figyelmet, hogy nem akarok ilyet?

Figyelt kérdés

Szerintem más ember is utálja, hogy kap egy gyertyát, amit az életben nem fog meggyújtani (aki kivétel, ne vegye magára), egy nyolcadik porcelánangyalt, vagy egy huszadik röhögő fejű poharat (utóbbi mondjuk hasznos legalább). Ezek olyan tucat-ajándékok. Szerintem azt jelképezik, hogy az illető nem ismer engem eléggé ahhoz, hogy olyasmit adjon, ami nem plüss-mikulás. Ráadásul nem is vagyok az a fajta, aki az ilyen cuki kis dolgokat szereti, mint angyalok, vagy hasonlók. Én úgy gondolom, ha így van, akkor nem illetlenség ezt megmondani másoknak, akik tudom, hogy venni fognak valamit (NEM AMIKOR MÁR ODAADTÁK!!!!), mert nyilván ő se akar olyasmire költeni, ami fölösleges. örülök a szándéknak, de még jobban, ha mást kapok. Tudom, hogy amúgy nehéz ötletet szerezni.


A fentiek alól kivételt képeznek az iskolai karácsonyi húzások, vagy a nagymama, akit életedben 2.-szor látsz, inkább olyan emberről van szó, aki a legjobb/jó barátod, és szerinted ismered/ismer eléggé. Én mindig próbálok a barátaimnak olyasmit venni, amit mikor meglátok, úgy érzem, kifejezi az egyéniségüket (végül is mütyür is lehet ilyen).


Ti mit gondoltok erről általánosságban, valamint arról, hogy illik-e ezt mondani?


2011. nov. 29. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Én személy szerint utálom az ilyen vackokat, tusfürdők, illatgyertyàk, ötlettelen vackok. Nem szép tőlem, de utálom a kézzel készített ingyombingyomokat is, rusnya kötött pulcsik, idiótán feldíszített színes papírvackok, ízetlen, száraz sütik, brr! Sajnos nincs rá mód, hogy ezt finoman közöld bárkivel, akkor már talán célravezetőbb megbeszélni, hogy ne legyen ajándékozás, vagy nem tudom..
2011. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell általánosítani, de tényleg vannak ilyen emberek. Ha valakitől már rengeteg irritáló dolgot kaptál, szóvá lehet tenni, hogy inkább vegyen mondjuk valami hasznosat és biztosat. Pl. teafüvet, az mégsem olyan mindennapi, de használható. Az emberek többsége szerint illik jó képet vágni hozzá. Ez van.
2011. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek is utálja a legtöbb ember a kis ajándék mütyüröket?"


Nem mondanám, hogy utálják, ráadásul a legtöbben.


"Szerintem azt jelképezik, hogy az illető nem ismer engem eléggé ahhoz, hogy olyasmit adjon, ami nem plüss-mikulás. "


Azt IS jelképezik, meg azt IS, hogy annak ellenére, hogy nem ismernek "eléggé", azért valamit mégis adni akarnak neked. Mert dönthetnének úgy is, hogy nem adnak semmit.


"Ti mit gondoltok erről általánosságban, valamint arról, hogy illik-e ezt mondani?"


Kis ajándéktárgyak helyett fogyasztható dolgokat kell kérni (különleges csokoládék, teák stb.). Ezt pedig nem muszáj direkt módon közölni, elég egy-két elejtett megjegyzés arról, hogy ezeket a dolgokat mennyire kedveled. A fogyasztható ajándékok nem foglalnak tartósan helyet, ezért célszerűek.

2011. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a véleményeket.


"Mert dönthetnének úgy is, hogy nem adnak semmit. "


Szerintem lég sok olyan ember van a világon, aki csak illemből vásárol, mert mi lesz, ha nem.

2011. nov. 29. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:05


Na és? Ha illemből vásárolnak neked valamit, az is több, mintha illemből se vásárolnának.


Negatív a hozzáállásod, a félig töltött pohár nálad "félig üres".

2011. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem igza. Én egy abszolút optimista ember vagyok. De ha valamit nem szeretek, akkor az van és kész. Nem mondtam, hogy nem tetszik, ha kapok, de jobbat is lehetne.
2011. nov. 30. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF

a nagymamát 2-szorra láttad életedben?

Jézusom, már ez az általános? ez az elfogadott?


eszembe jut Udvaros Dorottya filmje (amiben idegen vezető, nem emlékszem a címére) rohannak eszetlenül, hajtják a pénzt, se a gyerekre nem figyelnek, a nagymama kórházban, jön az értesítés, hogy meghalt, néznek egymásra hülyén, mindegyik azt hiszim hogy a másik legalább meglátogatta az utolsó héten, de kiderül, senki sem ..... :(

micsoda világot élünk .....

2011. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"a nagymamát 2-szorra láttad életedben?

Jézusom, már ez az általános? ez az elfogadott?"


Igen, tudtam, hogy ebbe lesz aki beleköt. Nem így gondoltam. Nekem nincsenek nagyszüleim. Csak azért mondtam a nagymamás példát, mert szerintem öregeknek egyrészt nehéz ajándékot vásárolni: mikor nagypapám meghalt, megtalálta apám a szekrényében az összes eddig adott ajándékot orgininál csomagolásban,másrészt olyan rokonokra gondoltam, akik nincsenek a közelben. nagymamám testvére Amerikában él a lányával, az unokanővérem Svájcban, de Karácsonyra néha-néha hazajönnek.

2011. dec. 3. 13:03
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként vannak családok, akik igenis 2x látták a nagymamát, mert mondjuk kimentek ők is külföldre. csak nálunk nagymamám testvére él Amerikában, mert ugye a lánya kivitte, de van akiknél ez fordítva van, és a fiatalabb generáció szakad ki külföldre.


Egyébként nem baj, ha elmondod a véleményezned, de legalább a kérdésre a választ is hozzátehetnéd.

2011. dec. 3. 13:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Biztos nagymama:)

hát használati cikeket jó szerintem ajándékozni és ez már szokásá vált szerintem

.

irtad tusfürdöt mért nem jó az?

kérdésedben

szóval max kézmosónak elhasználod ha olyan vacak vagy másţ mosol vele kutyát:p

kötöt pulcsival feltörölsz láb alá teszed

eltüzeled xd

job mintha kidobod nem?

vagy szegénynek adod...

szóval

és ez igy van a kis vackokal is angyalkkákat továb adod

bezuzod a beton alapba:p ilyesmik

minden jó valamire

legaláb tudsz adni olyanak ajándékot akinek edig nem adtál.

2011. dec. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!