Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igazi karácsonyfa vs. Műfenyő:...

Igazi karácsonyfa vs. Műfenyő: melyik legyen inkább?

Figyelt kérdés

2011. dec. 24. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Jövőre mű lesz biztos, minden évben megvenni hazacipelni az utolsó pillanatban a talpat keresni, belefaragni minden tele lesz a tűlevéllel...A műfenyőt meg dobozba fel a padlásra és amikor kell öt perc alatt összerakható. már vannak igen jó minőségű élethű "fák" és alá pár fenyőág és az illattal teljes az illúzió
2011. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hét ágú gyertya.
2011. dec. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mustafa33 ***** válasza:
100%

Pár ével ezelőtt még a műt mondtam volna, nem voltak karácsonyfa ültetvények és a valódit általában lopták. És azt amelyiket nem kellet volna kivágni, vagyis a legszebbet. Ma már az ültetvényes karácsonyfa termelés üzlet és ellátja a piacot. A kidobott fa pedig vagy tüzelő lezs, vagy szemétben elkorhad, nem terheli a természetet, nem szennyezi a környezetet. A műfenyőből egyszer nehezen bomló műanyag hulladék lesz.

De semmi estre sem ajánlom a földlabdás élő fenyőt. Az a leginkább környezetkárosító. Ugyanis földel együt van kiemelve a termőhelyről és evvel a termőföldet devasztáljuk. Helyrehozhatatlan károsodása a legértékesebb termőtalaj rétegnek.

2011. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mustafa33 ***** válasza:
100%
Az hogy később kiültethető és nem kel meghalnia, nem jó érv. A növényeknek is megvan a érett vágási koruk. A fáknál fajtól függően 70, 100, 120 év. A karácsonyfánál kb. 7 év. A búzánál 1 év. És senkinek nem jutt eszébe siratni a búzaszálat aratáskor. Mert nem arról van szó hogy kivágták és a helyén soha nem nő más fa. (A földlabdásnál ez előfordul).
2011. dec. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"A növényeknek is megvan a érett vágási koruk."


És akkor ki is kell vágni őket kötelező érvényűen, ugye?

2011. dec. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nekünk műfenyőnk van már vagy 18 éve, most kezd látszani rajta, hogy öregszik, de még így is gyönyörű. kevesebb gond van vele szerintem, mint az igazival, és még sem kevesebb, mint az.
2011. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Igazi fenyő, mert az az igazi és nagyon jó illata van a lakásban. A műfenyő olyan snassz.
2011. dec. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekünk műfenyő van, mert elég sok pénz minden évben karácsonyfát venni, nem beszélve arról, hogy állandóan potyog a tüskéje vagy levele, vagy nem tudom mije :D Az igaz, hogy szebb, meg az illata nagyon jó, de szerintem több a rossz benne mint a jó. Nehéz beszerelni, nem biztos hogy találsz olyan fenyőfát, ami szép is, nem olyan hogy van 5 ága aztán kész.. Persze jó pénzért biztos lehet találni szépet, de szerintem nem éri meg minden évben annyit kidobni érte. Nekünk műfenyőnk van már kb 3 éve, és szerintem ez is jó. Nem olyan mint az igazi, de jó :)
2011. dec. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 mustafa33 ***** válasza:

ötödik, nem nem kel akkor kivágni. Ahogy a búzát sem muszáj learatni. Nem a parkok fáira gondoltam. Nem is a rezervátumokra. Bár ott már nem mindig egyértelmű. A vágási kor a gazdasági erdőkra vonatkozik és azt a kort határozza meg, fafajtól függően, amikor elérte a kitermelésre és felhasználásra az ideális kort. A túlkorosodott fát nehéz feldolgozni, értéktelenebbé válik a faanyaga, egészségileg meg méretileg is. Másik szempont a szaporítási képessége. Azt a kort elérve csökken a magtermés, a magok csíraképessége és egy túlöregedet erdő reprodukció képtelen. Ami a génálomány szempontjából egyértelműen káros, ugyanis a fák mégiscsak elérik a természetes pusztulásukat, de már nem biztos hogy saját utódaik nőnek a helyükre, de más fajoké sőt nemkívánatos invazív fajoké. Vagy telepíteni kel, máshonnan származó anyagból, ami nem biztos hogy az adott helyen ideális lesz. Viszont a lokalitás eredeti genofondjából származó egyed ideális, mert oda valónak fejlődött évszázadok során. Ezért az érett korú fák vágását felújító vágásnak is nevezik mert akkor történik, amikor az új erdő már sarjadásnak indult a öreg takarásában. De hoigy ezek a sarjadó fiatalok megmaradjanak és a következő 100 év erdejét alkossák, ki kel nyitni nekik a teret. Ellenkező esetben napfény hiányában elsenyvednek. Így fordul elő szigorúan védett területeken az, hogy a védelem alanya elöregszik, természetes halálal kimúl, nincs utódja, nincs természetes reprodukciója az adott biotársadalomnak, a védett társadalom helyét a felszabadult nikát elfoglalja egy új esetleg értéktelen pionír vagy invazív faj és megszűnik a védelem értelme. Éppen a túlvédelem miat. Tapasztaltam ilyen eseteket.

Szóval a fentebb írt dolgokat a gazdasági erdőkre értettem, ami olyan gazdasági termelési kategória, mint a mezőgazdasági haszonnövény, csak a forduló évei nem egy vagy kettő, de száz év. Egyébként a faanyag megújuló anyag, akár energiahordozónak használjuk, akár ipari alapanyagnak . És ami fontos, nem alakul idővel környezetterhelő hulladéká. Az erdőgazdálkodásnak racionális gazdálkodásnak kell lenni, nem csak gyerük és vágjuk amíg lehet. Nem elhanyagolhatók az erdő másodlagos funkciói sem, ami valójában nem másodlagos inkább párhuzamos.

2011. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 mustafa33 ***** válasza:

Még úgy mellékesen, az erdész nem favágó, az erdészet tudománya nem abból áll, hogy tudjuk kezelni a stihlfűrészt. De nem is rajongói természetkedvelés. Tudomány aminek elsajátítására a vikipédia is kevés, amit évekig kell tanulni elvben és gykorlatban, míg az ember szakemberré válik.

A laikus rajongói természetvédelem pedig épen a tudásalapú természetvédelmnek okozza a legnagyobb károkat. Ugyanis sokan amerikából veszi a "tudásukat" ahol mások a természeti körülmények, a fejlett termelőtechnikán kívül nem létezik szakmailag erudált erdőgazdaság, és a törvényes szabályozás sem éri el a nálunk már Mária Terézia alatt bevezetett első erdőtörvény színvonalát.

2011. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!