Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Karácsonykor mennyire divat...

Karácsonykor mennyire divat az öltöny, nyakkendő, kiöltözés otthonra?

Figyelt kérdés
Voltam egy családnál akik nagyon odavoltak érte, kiöltöztek karácsonyra, főzés, sütés meg minden. Gondolná az ember mennyire hívő emberek. Aztán a karácsonyfa lopott, adósságok, hazugságok tömkelege stb stb.
2011. dec. 25. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem szokás, kicsípjük magunkat egy kicsit, amikor átjönnek a rokonok, vagy mi megyünk át, de a szűk családi szentestén például egyáltalán nem öltözünk ki. Nálunk csak 'szép ruhába öltözés' van.
2011. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

"Gondolná az ember mennyire hívő emberek."

Miért lennének a kiöltözéstől hívők?

Nekem pl. ez meg sem fordulna a fejemben egy ilyen kép láttán.

2011. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:
60%

Ezt a hívő dolog idekapcsolását én sem értettem. A karácsony országos ünnep, az tartja meg aki akarja-és ez független a vallástól.

Egyébiránt pedig mindenhol megvannak az öltözködési szokások. Ha valaki ilyen öltöny, nyakkendős fajta, -szabadsága van úgy öltözni. Ez abszolut nem törvénytelen.

Ez olyan, mint valaki szeret öltönyben menni a könyvtárba, vagy nők kisminkelik magukat a boltba is, míg mások melegítőbe mennek vásárolni.Oké, ez két véglet, mert többség a kettő között van, de akkor is szabadságunk van rá, csak azt akartam mondani.

---és még, hogy aki öltöny, nyakkendős, az attól még lehet gazember. Miért ne?

A megnyerő külső nem feltétlen jár együtt a vonzó belsővel... de nem akarok politizálni :D

2011. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem függ össze a kettő egymással.

A kiöltözés meg szokás kérdése. Nálunk szokás, mert ünneplünk, máshol meg nem szokás. Hogy ki mennyire öltözik ki a családban, az meg már a saját döntése. Öcsém egy időben mindig öltönyben, nyakkendőben volt, mert akkor épp az tetszett neki, most már csak simán ing, farmerral.

Más kérdés, hogy este 11 felé már átöltözünk kényelmesbe, játszósba, de mi ilyenkor nagyon sokáig fent vagyunk, eszünk, iszunk, trécselünk, társasozunk, szóval itt még messze nincs vége az estének :)

2011. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mármint na, nem azt akartam mondani, hogy aki nem öltözik ki, az nem ünnepel, csak hogy nálunk elég a kiöltözéshez az is, hogy ünnep van, akkor is, ha csak szűk családi körben vagyunk.
2011. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktuk meg, hogy kiöltözünk és úgy ülünk le az ünnepi asztalhoz.Van karàcsomyfa,ajándékok és a lakás is fel van díszítve.De nem vagyunk vallásosak és nem vagyunk gazemberek sem. Azért az durva,hogy aki megadja a módját az ünnepnek az már biztos hogy álszent.
2011. dec. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Ez a kérdés komoly? Ma Magyarországon van család, aki karácsonyra "kiöltözik"? Minek? Kinek akarnak tetszeni? Szerintem én most meg is mondom a családomnak, ha karácsonykor mackónadrágnál komolyabb ruhaneműben látnak, akkor lőjjenek le.


Ahogy azt a családot leírod elég komoly mentális problémáik lehetnek. Innen is látszik, hogy nem ez a norma. Az, hogy képmutatóak kifelé még hagyján, de elrontják a karácsonyukat egy kényelmetlen flanellinggel meg folytogató nyakkendővel? Komolytalan.

2011. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem divat mostmár. Régebben mi is kiöltöztünk, na nem fekete- fehérbe, hanem rajtam volt valami elegánsabb gyerekblúz meg szoknya, anyun valami ünnepélyesebb, de színes ruha, apun meg barna öltöny volt valami színes nyakkendővel.


Pár éve már nem csináljuk, mert minek. Úgyis csak hárman vagyunk, de én gyerekként szerettem ajándékozáshoz meg vacsorához felöltözni.

2011. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi kicsit ki szoktunk öltözni (de nem kisestélyi/öltöny), de csak a családi fotók kedvéért. Régebben talán jobban megadtuk a módját, amikor kicsi voltam a húgomon és rajtam is valami szép ruhácska volt, később jó érzés visszanézegetni a képeket :)
2011. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
80%
Mert ünnepen ünneplőbe kel öltözni. Más kérdés, kinek mi az ünneplő. Van ember aki temetésre is elmegy mackóban, van aki egy lakatlan szigeten is naponta borotválkozna, mert saját magának azzal bizonyítja, hogy nem hagyta még el magát. Vannak helyzetek amikor másvalaki iránti tiszteletlenségként lehet értelmezni a hanygságot, és van amikor az ember akkor is ad magára, ha erre nagyon kevés a lehetősége (pl. katonatisztek hadifogságban, vagy gróf Recsken - egy úr a pokolban is legyen úr).
2011. dec. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!