Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezitek vagy magázzátok a...

Tegezitek vagy magázzátok a főnökötöket?

Figyelt kérdés
Ha tegezitek, hogyan alakult ki?
2012. jan. 5. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tegezem. Ált. magázni szoktam az embereket, de miután az volt az első mondata felém, hogy "Szia, én vagyok a főnököd!", vhogy fel sem merült bennem, hogy magázzam :D. Egyébként sem nagyon komoly közegben dolgozom éppen (plázában vagyok eladó egy pavilonnál).
2012. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is tegezem (egy hivatalban dolgozom, tehát én is "komolyabb" helyen) és van köztünk ~30 év az ő javára.

Eleve azzal fogadott, hogy tegeződjünk. Nekem eleinte nagyon furcsa volt, de mivel mindenki tegezi, ezért már hozzászoktam.

2012. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg úgy az udvarias ha először az ismeretlen embert magázod.

Aztán majd ő szól, de addig magázás. Egy munkahelyen mindig a magasabb beosztású munkatársnak kell felajánlania a tegeződést.

Az etikett szerint

-az idősebb (rangban, korban) a fiatalabbnak

-nő a férfinak ajánlja fel a lehetőséget.

2012. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Tegezem, a kb 50 év korkülönbség ellenére is (az ő javára). Először furcsa volt, ő kérte a tegeződést, mivel mindenki tegezi a cégnél. Mára már megszoktam.
2012. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegezem a főnöknőmet, elejében magáztam, ő mondta, hogy tegezzem. Furcsa volt elejében, de megszoktam hamar.
2012. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is tegezem az első pillanattól fogva, mivel csak pár év van köztünk.
2012. jan. 5. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegezem. Nálunk a tanárikarban mindenki tegeződik, a főnök is.
2012. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy elég nagy magyar cégnél dolgozom.

Szinte mindenki mindenkit tegez.

Valahogy úgy alakult ki, hogy a nagyvezérek is engedik (elvárják) ezt.

2012. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tegezem, mert megkért rá egyrészt, másrészt mert mindenki tegezi és ő is mindenkit a keresztnevén szólít, szóval nagyon jó a kapcsolat a főnök-beosztott viszonyban.
2012. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahol eddig dolgoztam az volt a szokás, h tegeződtünk, eleinte furi volt, ez általában gyári melóknál bevett szokás. Előfordul olyan is, h a főnök fiatalabb volt nálam, tegeztem, furán jött volna ki magázva. Máshol pl. boltban, azt mondta tegezzem tegeztem, ha nem akkor magáztam. Ahol fiatalos csapat, call centerben is tegeződtünk.
2012. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!