Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magázzátok v tegezitek a...

Magázzátok v tegezitek a pszichológust/pszichiátert?

Figyelt kérdés
Én nem tudnék úgy beszélgetni valakivel, akivel ilyen bensõséges dolgokat osztok meg, hogy közben fennáll az a távolságtartás a magázódás miatt.
2011. máj. 22. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

A magázódás nem jelent feltétlenül távolságtartást.

Egyébként meg pszicho mókusok szoktak csinálni beszélgetés közben egy tesztet,hogy letegeznek és te visszategezed-e.

Ezzel teszteli,hogy mennyire vagy szellemileg rugalmas.

Ezek szerint te nem nem lehetsz az.

2011. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a pszichiáterrel és a pszichológusommal is magázódunk.Ennek ellenére mindkettőjükkel nagyon közvetlen,nyílt és őszinte a viszonyunk.Eleinte nekem is furcsa volt, főleg az, hogy a pszichológusom magáz,de aztán teljesen lényegtelenné vált.Mindketten nők vagyunk,és ő az idősebb,így a protokoll szerint én nem kezdeményezhetem a tegeződést,ő pedig eddig még nem ajánlotta föl,de ez már nagyon régóta nem zavar.Szerintem egyébként is természetes egy minimális "távolságtartás",hiszen a pszichológus szakember,akire ugyan rábízhatjuk a legszemélyesebb gondjainkat is,de ő mégis szakember marad,és nem a "barátunk".
2011. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én köszönöm rugalmas vagyok és mellesleg nem járok egyikhez se, ezért írtam feltételes módban, hogy "nem tudnék".
2011. máj. 22. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Magázom, ő az orvosom, nem pedig a haverom.
2011. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
magázom
2011. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tinikoromban jártam pszichológushoz,ő kifejezetten kérte,hogy tegeződjünk.Most a pszichiáterem magáz engem (én is őt,ez mondjuk evidens),bár nekem ez kezdetben furcsa volt.De ha azt nézem,felnőttként kezel és ezért nem tegez(ett) le csak úgy.Később ez nem okozott gondot és teljesen bensőségesen,őszintén meg tudtam nyílni előtte.
2011. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor én jártam, mi magázódtunk.


Aki pszichiáterhez jár, annak miért van szüksége pszichológusra is? Azon kívül hogy gyógyszert ír, ugyanazt csinálja, mint a pszichológus nem? Az egyik válaszolónál olvastam, hogy jár mindkettőhöz. Csak kíváncsi lettem.

2012. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!