Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan mondjam el ezt, hogy...

Hogyan mondjam el ezt, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Apukám elment hosszabb időre, és egy jó ismerősét, kedves barátját megkérte arra, hogy segítsen nekem az ő távollétében.

Az a baj, hogy főzött is nekem, csak annyira rosszul sikerült a főztje (vagy csak nekem nem ízlik), hogy nem bírom megenni, egy egész lábos gulyásleves megmaradt. Tudnék én főzni magamra, de ha megkérném, hogy ne jöjjön ide, azzal megbántanám ezt az ismerőst meg aput is. Ezt meg nem szeretném, mert tudom, hogy mind ketten jót akarnak nekem.


Mit mondjak, hogy ne bántsam meg? Az a baj, hogy itt van egy fazék gulyásleves, amit nem tudok megenni, de kidobni is sajnálom. Ráadásul kérte ez az ismerős, hogy a csontokat adjam majd oda a kutyáinak, szóval rájönne, ha kidobnám. Valamit ki kellene találnom, hogy miért nem ettem meg, de úgy, hogy ezzel ne bántsam meg.


Ma is főzni szeretne nekem. Mondhatom azt, hogy sok lett a kaja, és nem bírtam mind megenni. Ez igaz, mert tényleg volt itthon romlandó kajám, amiről ős is tudott, tehát hihető lenne az, hogy sok volt. Csak akkor lehet azt mondja majd, hogy együk meg együtt. :(


Valami ötlet, amivel feljavítható ez a gulyásleves úgy, hogy meg bírjam enni? De már a színe is rossz, nem tudom, hogyan bírom megenni, ha azt mondja, együk meg együtt.


2012. jan. 13. 10:50
 1/7 bánomisén ***** válasza:

Szerintem szedd ki a húst a levesből, a levest meg öntsd ki. Ha nem ízlik, nem kell megenni.

Ha te nem mersz szólni ennek a jóembernek, akkor legközelebb, amikor apukáddal beszélsz - mert gondolom, azért beszéltek egymással -, mondd meg neki, hogy ez a főzöcskésdi nem vált be, beszélje le erről tapintatosan a barátját.

2012. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan tudnád feljavítani, mivel nem tudom mivel lett elrontva. Szedd le a húst a csontról, szűrd le, a levet öntsd a wc-be, a többit meg a kukába, vagy akár komposztba is mehet, végül lebomló anyagok vannak benne :-)A csont pedig mehet vissza az ismerősnek. Ciki amúgy, mértem, hogy kellemetlen. Én nagyon utálok ételt kidobni.
2012. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
Vendégeld meg a kutyát.
2012. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is utálok ételt kidobni, nem megy olyan jól nekünk. Az összetevők miatt sajnálom, abból tudtam volna olyant főzni, amit jóízűen megeszek.

Panelbe lakom, nincs szükség itt komposztra.

2012. jan. 13. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt tudod csinálni, hogy megelőzöd a kedves ismerőst és ha van időd, főzöl valamit mire ő megérkezik? Hogy ne érezze magát fölöslegesnek, kitalálsz neki valami más feladatot.
2012. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát lekell nyelni. Csak nem mérget eszel.
2012. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeretsz főzni magadra, allergiás vagy valamelyik hozzávalóra, nem szereted a gulyást...
2012. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!