Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vegyek neki ajándékot, ha én...

Vegyek neki ajándékot, ha én nem kaptam tőle semmit?

Figyelt kérdés
Az osztályban a lányok pár éve elterjedt az a 'szokás', hogy megajándékozzuk egymást a másik szülinapján. Eleinte csak csoki, egy kis figyelmesség, majd évről évre nőtt a érték, aminek én nem igazán örültem. Amúgy sincs sok zsebpénzem, meg szerintem mindenki megoldhatnám egyedül, nem kellene csoportosulni. Mindig kérdezgetik, beszállsz ugye? Most mondjam hogy nem? Tuti hogy az érintett fülébe jutna...pár hete volt az én szülinapom, amit persze mindenki elfelejtett, napokkal később köszöntöttek fel, ajándék semmi. Kezdtem örülni hogy leszoktak róla, erre megint közeleg egy szülinap és megint jött a kérdés hogy beszállok-e.Komolyan nem vették észre hogy rosszul esett? Elvárják hogy mosolyogjak...mondani nem mondom, mert akkor nem marad mellettem senki...rosszul esik hogy így tervezgetik, az enyémet meg elfelejtették. Meg is említettem viccesen, hogy az én szülinapom nem volt vmi nagy szám idén, persze semmi reakció...Ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. jan. 16. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Részedről itt van vége a szülinapi ajándékokba való "beszállásnak". Pontosabban nem itt, hanem a te születésnapodon lett vége. És ne sajnáld, ha ezek közül nem marad melletted senki. Vedd úgy, hogy eddig se volt melletted senki közülük. Ha ők nem éreznek téged közülük valónak, akkor ne törleszkedj, jól megvagy nélkülük is.
2012. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van, ezt érzem én is. Viszont elég érzékeny természetű vagyok, fordítsak magam ellen mindenkit? Legyek egész nap egyedül? Azt már nem vállalom be, tudom mik lennének a következményei. Nem tudom hogy nem gondoltak bele, én utálnám magam ha így megbántanék valakit.
2012. jan. 16. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, fordíts magad ellen mindenkit, hogy ne csak az érzékenységedet lássák, hanem az önérzetedet is. Ha azt látják, hogy te tudsz úgy adni, hogy nem kapsz semmit cserébe még kihasználhatónak tartanának, és kihasználhatóvá is tesznek cserébe, hogy közéjük tartozhass, de első adandó alkalomnál úgyis magadra hagynak. Jobb egyedül, mint egy ilyen bagázzsal.
2012. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól esik amiket írtál, nagyon. Adok még nekik egy utolsó esély, elhintem hogy szerintem az ajándékozásnak kölcsönösnek kellene lennie, ha most sem veszik a lapot, akkor hagyom a francba.


Egyébként pár nappal a szülinapom után megemlítették hogy már ki is nézték hogy mit vegyenek nekem, és nemsokára megkapom...remélem nem tűnik úgy, mintha az ajándékra fájna a fogam, mert egyáltalán nem. Elejétől kezdve hülyeségnek tartottam. Elég lett volna egy Boldog Szülinapot és egy ölelés, hitegetés nélkül...

2012. jan. 16. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd őket a fenébe.

Velem is ugyanez volt a múltkor. Adott egy 6-7 fős baráti társaság, a gimiből ismerjük egymást. A középiskolában még ment a nagy szülinapozás, mint nálatok. Elkerültem egyetemre, próbáltuk tartani a kapcsolatot, több-kevesebb sikerrel. A többség egy városban tanul, én meg elkerültem tőlük jó messzire. Néha facebookon váltunk pár üzit és ennyi. Kb. fél éve nem láttam egyiket se, amikor kaptam egy üzit, hogy az egyik lánynak lenne a szülinapja, ekkor és ekkor lennénk itt és itt, lenne torta, pezsgő, miegymást, vettünk egy ezüstláncot amibe mindenki beleadhat, ha akar. ("ha akar", ergo: kötelező beleadni, mert különben egy sóhor k*csögnek fogunk tartani.) Na, ekkor szálltam kis a beszélgetésből.

Nem tartam magam anyagiasnak, de ez már túlzás. Abban még bennelettem volna, hogy üljünk be valahova, igyunk meg valamit, de az, hogy még rám is erőltetnek egy drága ajándékot, meg pluszba tortát, az már nem buli.

2012. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben közölném, hogy mivel X nem adott a szülinapomra semmit, így én sem adok az övére semmit, hogy ne érezze magát emiatt kínosan.. és ezt megismételném minden egyes szülinapi pénzgyűjtéskor. Így nem fordulsz nyíltan szembe mindenkivel egyszerre, de mégis érteni fognak belőle. Ne legyél balek, az nem barátság, amit pénzen kell megvenni, akkor inkább legyél egyedül. Így is egyedül vagy, hiába vannak látszólag melletted, nemigaz?
2012. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Beleadni semmiképp nem fogok, amúgy sem tartottam sokra ezt az egészet. Ráadásul mindig olyanokat 'sikerült' ajándékozni, aminek az ünnepelt semmi hasznát nem vette, azóta sem használja. Meghívtak ünnepelni is, oda sem fogok elmenni, köszönöm, de az ilyen barátságból nem kérek. Kicsit hülyén fog kijönni, előre látom, de legalább észhez térnek. Remélem...
2012. jan. 16. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Közöld velük, hogy beszállsz pontosan annyival mint ő a te ajándékodba. Ennyi.

Egyetértek az előttem szólókkal, ez kihasználás nem barátság. A helyedben keresnék olyan embert akit te érdekelsz nem amit adni tudsz.

2012. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!