Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon hogyan tudnám zárórakor...

Vajon hogyan tudnám zárórakor tényleg bezárni az éttermet?

Figyelt kérdés
Arról van szó, ha záróra van a vendégek szinte soha nem akarnak elmenni. -Még hadd, igyam ki söröm! Vagy ha már kiitta: -Még egy cigit elszívok! Aztán elszív még ötöt és ott marad. Ez így megy szinte minden nap és engem csak zárásig fizetnek. Hogy tegyem ki a vendéget?
2009. máj. 27. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárás előtt olyan negyed órával már ne adj nekik inni. Várd meg, míg megisszák, aztán ha azzal jön h még azt a cigit had szívja el, mond meg neki, hogy az italt még megvártad a pohár miatt, de a cigit felőled nyugodtan kiviheti az utcára, és ott is elszívhatja.

Meg ha nagyon nem megértő, esetleg rákérdezhetnél, hogy ő mennyire szeret túlórázni a munkahelyén teljesen ingyen mert te pl nem szeretsz.


Volt egy ismerősöm, aki kerek-perec megmondta, h őt eddig-vagy addig fizetik. Munkaidőben kedves is volt, de ha nem értett szót velük, munkaidő után úgy kizavart mindenkit, h öröm volt nézni. Nem egy vendégcsalogató dolog, ő is csak ezekkel a bejönnek egy kólára, és megisszák hatan típusú emberekkel tette meg, akik még a szép szóból sem értettek.

2009. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ritkán járunk vendéglőbe, de előfordult olyan, hogy zárás előtt kb. 10 perccel udvariasan közölték, hogy nemsokára mennünk kell. Mentünk is.

Ha nem fogják fel, akkor tényleg ne adj nekik semmit előtte. Először felháborodnak, aztán majd hozzászoknak.

2009. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerű: negyed órával előbb szólj, hogy zárás. A cigizők meg kint is tudnak cigizni (sőt, bent elvileg nem is lenne szabad egyáltalán, ha nem tévedek, de lehet, hogy csak én vagyok félreinformálva).


Drasztikus megoldásként azt is megteheted, hogy zárórakor valóban pakolsz, mész és bezárod az ottmaradt népeket. Persze egy öt perc múlva aztán visszamész és kiengeded őket, de kétségkívül elég sokkoló hatása lenne a dolognak ahhoz, hogy hirtelen mindenki nagyon is AKARJON távozni... ;)

2009. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
számolj fel "késedelmi pótlékot".ha nem mennek el időben a számla dupláját kell fizetniük.)
2009. máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ilyesmiért kirúgnának!
2009. máj. 27. 18:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elsősorban a főnökkel beszélj, hogy ő mit javasol, vagy legalábbis mit tart még megengedhetőnek ebből a célból, és aszerint mérlegelj. Ha már tudod, hol vannak a határok, amiken belül mozoghatsz, már könnyebb lesz ténylegesen intézkedni is.
2009. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A fönök vendégpárti. 100%-ig alkalmazkodni kell a vendéghez öszerinte!
2009. máj. 28. 00:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te lépj le záráskor, ő meg maradjon ott nyalni a vendégek seggét és lassan non-stop nyitva lesztek... akkor kérj fizetésemelést is.

Most komolyan, elég érdekes ember lehet a főnök...

Mi simán elkiáltottuk magunkat zárás előtt 5-10 perccel, én pedig szépen finoman tolom is ki az embereket az ajtón, mert precíz, pontos ember vagyok :D

A főnökkel meg kell beszélni, hogy muszáj vagy szólni, mert ezek már tényleg az utolsó percek...

Nekem volt időszakom, amikor egy csengővel végigmentem, hogy még 5 perc és zárunk, sziveskedjenek befejezni a falatozást.

de ha a főnök ilyen akkor sajnos nem sokat tehetsz... bírd ki azt a pár percet, de mindenképp szépen szólj a vendégeknek, hogy már menjenek ki. Szerintem előtte 10 perccel is szólhatsz, hogy biztosan végezzenek zárásra.

Nem tudom, de én nem tudnék ennyire pofátlan lenni, sosem maradok zárásig.

2009. máj. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, akkor játssz így. Vezess róla percre pontos nyilvántartást, hogy melyik nap mennyivel maradtál benn tovább a vendégek miatt, majd ezt hó végén összesítve nyújtsd be a főnöknek azzal a címszóval, hogy kéred a túlóra-elszámolást.
2009. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vendégpárti, neked akkor sem feladatod túlórázni. Legyél határozott, de kedves a vendégekkel, és valóban ne adj semmit negyed órával zárás előtt. Ha a főnököd ezért szól, akkor mond el neki, hogy szerinted negyed óra alatt nem végeznek a piájukkal, és hogy akkor meg fizessen ki, mert neked lejár a munkaidőd.

A cigire meg már tényleg mondhatod a vendégeknek, hogy azt kint is megtehetik, ebbe még a főnököd sem szólhat bele.

2009. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!