Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszinteség = Kegyetlenség?

Őszinteség = Kegyetlenség?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, lehet-e úgy őszintének lenni, hogy az ne legyen kegyetlenség, bántó a másikra nézve? Mert én eddig úgy tapasztaltam nem. Így nem is voltam őszinte. Általában féligazságokat mondtam, vagy tipikus sumákoló válaszokat. És mi lett az eredménye? Az emberek kapva kaptak az alkalmon, hogy ők kerülhetnek fölénybe, és meg is tették, és én jöttem ki rosszul.
2012. jan. 20. 12:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amikor őszinte vagyok, abból meg általában sértődés van, vagy agresszió, mert sajnos sokat képtelen elfogadni a másik véleményét. Lehet bele sem gondolnak.
2012. jan. 20. 12:47
 2/13 anonim ***** válasza:
attól függ miről van szó,én általában azt mondom amire valóban gondolok egy adott helyzettel dologgal akármivel kapcsolatban,volt már hogy emiatt kínos helyzetbe kerültem de nem sűrűn mert általában úgy fogalmazok h az ne bántó legyen.De a legegyszerűbb ha nem mondasz semmit úgy elkerülöd azt is hogy hazudj.
2012. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is őszintének lenni, hogy nem sérted meg a másikat. Ez is csak tálalás és stílus kérdése.

Az viszont sajnos tény, hogy ha valaki kérdez valamit nem feltétlenül az igazságra kíváncsi, csak megerősítést keres. Ilyenkor teljesen mindegy, hogy mit mondasz vagy milyen stílusban. De ez nem a te hibád, hanem a kérdezőé.

2012. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

valamikor sehogy sem jó.

se a hazugság

se a kegyes hazugság

se az őszinteség

se a hallgatás.


sokszor bármit teszel , mondasz , ugyis azt mondják ahogy nem is úgy volt.

2012. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha a másik fél nincs kibékülve magával,nem őszinte saját magával,megerősítést vár hogy amit szarul csinált azt is jól csinálja, akkor tálalhatod bárhogyan,sértésnek fogja venni. Ugyanis sokkal egyszerűbb elhitetni magunkkal hogy jól csinálunk valamit, mint belátni hogy hibáztunk. Aki viszont belátja hogy igazad van az értékelni fogja. Persze a tálalás és a stílus is sokat számít, bár én mindig megmondom mit gondolok, páran bunkónak tartanak miatta, a többiek meg őszintének.
2012. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kegyetlenség. Csak fontos az időzítés és a tálalás.
2012. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy örök probléma az emberi kapcsolatokban. Az utóbbi időben már én is őszintébb vagyok, ezáltal kegyetlennek érzem magam néha. Ha eltitkolom az érzéseim magamat bántom, ha kimondom a véleményem azzal meg a másikat bántom. Végül az őszinteséget választottam, mert gyorsabb és nem kell a jövőben már tovább hazudozni. Bár még most is van olyan családtagom, akihez nem szabad őszinte lenni, mert folyton a veszekedés van belőle, de ahol csak tehetem, kimondom amit gondolok. Aki meg továbbra is azt akarja hallani, amit ő akar, az meg le van sajnálva. Nem én csapom be őt, hanem ő saját magát.
2012. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha sumákolsz, akkor nem nehéz fölénybe kerülni.

Szerintem a tiszta őszinteség a megoldás, néhány esetet kivéve. Először persze fura, de miután az emberek megszokják, hogy tőled nem várhatnak féligazságokat, onnantól nem fogsz ilyen kérdéseket se kapni.

2012. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek 13:37-tel (is). Én gyakran, ha megkérdezik pl. a véleményem valamiről, akkor csak annyit kérdezek széles vigyorral: őszinte legyek vagy udvarias? Általában értik a célzást, vagy ha ki kell fejtenem, akkor elmondom a tutir és közben arra utalok, hogy ez az én véleményem, lehet hogy tévedek, elég szubjektív a dolog, stb. Így kicsit tompítok rajta.
2012. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
tutir = tutit. :)
2012. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!