Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszinteség = Kegyetlenség?

Őszinteség = Kegyetlenség?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, lehet-e úgy őszintének lenni, hogy az ne legyen kegyetlenség, bántó a másikra nézve? Mert én eddig úgy tapasztaltam nem. Így nem is voltam őszinte. Általában féligazságokat mondtam, vagy tipikus sumákoló válaszokat. És mi lett az eredménye? Az emberek kapva kaptak az alkalmon, hogy ők kerülhetnek fölénybe, és meg is tették, és én jöttem ki rosszul.
2012. jan. 20. 12:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Emberfüggő a dolog. Valaki az ajnározást, hízelgést, és kellemes hazugságokat igényli, - ha velük vagy őszinte, azt nem szeretik.

Vannak olyanok is, akiknek pedig ezekből van elegük. Én biztos ilyen vagyok, de nem ismerek túl sok hasonló beállítottságú embert. Szeretem, ha valaki őszinte, és nem köntörfalaz, magát sem áltatja, de engem sem.

2012. jan. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ahogy az előző írja,emberfüggő,és szituációfüggő is.egyébként van,hogy az sem jó,ha őszinte vagy,mert akkor meg azért lesznek fölényesek veled,mert megalázottnak érzik magukat,hogy nem nekik volt igazuk,szóval nem könnyű az emberekkel.
2012. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Hát ez helyzet illetve ember -függő! De nagyon nehéz dolog!

Például ha állásinterjún vagyok vagy hazudok vagy féligazságokat mondok mert ha az igazat mondanám valószínűleg nem vennének fel. (Volt olyan munkahelyem ahol nem fizettek ki,behajtók mentek a pénzért - egy leendő főnök nem szívesen alkalmazna egy ilyen embert...)

Aztán ott a leendő anyósom. Egyszer nagyon faggatott hogy tetszene-e nekem ha majd összeköltözne velem és a párommal..nem akartam semmit se mondani..de addig addig nyaggatott míg végül elmondtam az igazat,6 hónapig nem szólt hozzám! Rájöttem hogy vele sem lehetek őszinte!

Valamint nekem sem esik jól a túlzott,már már bántó őszinteség..pl mikor még ducibb voltam keresztanyám és apám rengetegszer mondta hogy kövér vagyok,dagadt vagyok,csúnya vagyok,eléggé fájó tud ám ez lenni!

Párommal őszinte vagyok,de mivel már okultam belőle hogy az őszinteség mennyire bántó tud lenni,úgymond "tortába csomagolom",úgy értem hogy nagyon nagyon kedvesen mondom meg amit gondolok...

29/l

2012. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!