Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy ismerősöm mond valamit...

Ha egy ismerősöm mond valamit hogy valami rossz dolog történt vele, vagy hogy megsérült meg ilyenek, illik megkérdezni hogy mi történt, vagy jobb inkább nem szóba hozni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ő mondja, hogy történt vele valami, akkor udvariasan megkérdezheted, hogy mi történt, és hogy tudsz-e esetleg segíteni. De, ha úgy látod, hogy kínos beszélnie róla, akkor ne erőltesd, mert az már tapintatlanság volna részedről.
2012. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha közeli viszonyban vagytok, akkor megkérdezheted tőle. én ilyenkor mindig úgy szoktam, hogy hozzáteszek valami ilyesmit pl: "ha nem vagyok indiszkrét, mi történt?" vagy "szeretnél beszélni róla?" esetleg "de ha nem szeretnéd, nem erőltetem :)"
2012. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akarsz róla beszélni?
2012. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen,ha közeli viszonyban vagytok,akkor rá lehet kérdezni,de én egyébként nem szoktam,úgyis elmondja,ha akarja.
2012. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!