Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan segítsek a barátnőmnek,...

Balazs00xx kérdése:

Hogyan segítsek a barátnőmnek, kúltúráltan viselkedni?

Figyelt kérdés

mindig ideges,veszült, negítav,legekezlő,bunkó, és még folytathatnám a jelzőket.

másfél éve vagyunk együtt, de ez így nagyon nehéz hogyan segítsek neki normálisan, kúltúráltan, viselkedni?

elmondtam neki, megmagyaráztam ,hogy mit tegyen de nem különösebben foglalkozik vele... szokásos: nem érdekel,jóvan, le sz.rom.. stb.stb..


mit tegyek , ötlet?


2012. jan. 24. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
aki maga nem akar változni, azzal csinálhatsz, amit csak akarsz, nem fog menni...ilyenre különben sem lehet megtanítani felnőtt embert, főleg ha még igénye sincs rá....
2012. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy segíts a barátnődnek, hogy állj a sarkadra.

Nem tudom, jól sejtem-e, de szerintem Te egy társfüggő papucs vagy.

Mégis mit szeretsz benne, ha ennyi negatívumot tudsz felsorolni??

Miért vagy vele?

Miért gondolod, hogy Te tudsz változtatni azon a viselkedésen, amivel ő teljesen elégedett?...


Ötlet:

szakíts vele.

2012. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért másfél év után jut eszedbe, hogy neked ez nem tetszik? Ezt már az elején kellett volna tisztázni, nem most megváltoztatni, illetve lényegében te ebbe az énjébe szerettél bele. Én a kolis időszakom alatt rengeteget beszéltem csúnyán... Amikor összejöttem a párommal, ha undorítóan beszéltem, akkor mindig rámszólt, hogy miért kell egy csinos nőnek így beszélnie. Egy idő után leszoktam róla, sőt... már annyira nem viselem el, hogy ha a párom ideges és káromkodik bizony én is szólok neki, hogy ne beszéljen így.

Ellenben, ha a barátnődnek esze ágában sincs változni, akkor tök fölösleges minden erőfeszítés.

2012. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Összejöhettem volna, sőt, még mindig összejöhetnék egy hasonló beállítottságú lánnyal, mint akiről írsz. Annyi különbséggel, hogy ő nem bunkó, jól nevelt, okos, viszont rettentően negatív, és még saját magában sem hisz, ha valamit tenni kell, akkor inkább feladja. Én pedig 100%-san az ellentéte: végtelenül optimista, a végletekig kitartó. Külsőre bejön a lány, nagyon is, de amikor megismertem, hogy milyen ember, valahogy nem akartam már ezt a kapcsolatot... Mert tudtam, hogy valamilyen szinten úgy is változtatni szeretnék rajta, hogy legyen kicsit vidámabb, meg is próbáltam, hogy ne csak a rossz dolgokat nézze, de hajthatatlan. Ráadásul be is szólt, hogy álomvilágban élek (és? jól érzem magam, tudom, hogy szar a világ, de közben jól érzem magam) így elkerülve a későbbi problémákat, nem lett a dologból semmi.
2012. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem papaucs vagyok, nem vagyok társfüggő,

és mindig rászólok, normálisan beszélek vele, elmagyarázom mit hogyan, de nem nagyon érdekli..

és nyilván az első fél évben nem így viselkedett.. majd megmutatkozott ez az oldala is..

nem tudom hogyan lesz tovább hogyha nem képes változni.

Üdv.

2012. jan. 26. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:

én látatlanba, ingyen megjósolom Neked:

a csaj úgy érzi, b van biztosítva, és egyszerűen már mer önmaga lenni.

nem veszi a fáradtságot, hogy a bájos kislány illúzióját keltse benned.

csak az idődet pazarlod.


hidd el, amikor nekem ezt a nagymamám mondta - első látásra megjósolta a pasijaimról, hogy milyenek, vagy milyenek lesznek, iszonyú dühös voltam rá, egyszerűen nem akartam hallani a véleményét mert úgy éreztem, semmi sem tetszhet neki...


most, pár év távlatából már tudom, micsoda szimata volt az ilyesmihez...

pedig egész életében csak egy férfivel élt...

és mégis mindenkin átlátott.


az teendőd ilyenkor:

menekülj.


gondolj bele, egy ilyen nő nevelje fel a gyerekeiteket?...

2012. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lehet a háttérben, hogy már összeszoktatok, tudja, hogy szereted és már mer úgy viselkedni, ahogy eleinte azért nem viselkedett, mert akkor kidobod még mielőtt beleszeretnél. :)

Ne magyarázd neki, hogy mit tegyen, de ha rákezd valami iszonyatosan idegesítőre, akkor szólj rá, hogy "ezt ne". A párom pl mindig rámszól, ha én hisztizni kezdek, vagy túl reagálok valamit, de ha ő kezd hosszú monológba és én szólok rá, akkor "lesz*rom" volt mindig... Nála egy valami segített. Én élesen kiálltam mindig azért, hogy kettőnk között ne legyen csúnya beszéd, ha már ő sem tűri el, én sem szeretném. Van hogy 10 perces káromkodás monológokat tart, akkor annyiszor szólok bele a mondandójába, ahányszor csúnyán beszél... Eleinte mindig veszekedés lett belőle, de mostmár tudja, hogy ha így kezd el mesélni valamit, akkor sosem ér a végére és nagyon figyelni sem fogok, mert utálom ezt a stílust. :)

Ha kegyetlen akarsz lenni, próbálkozz te is ilyesmivel, ugyanakkor ha normális, akkor mondd el neki azt is, hogy "na ilyenkor szereted".

2012. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!