Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt olyan akinek 2 kereszt...

Van itt olyan akinek 2 keresztneve van és mind2-t használják is az ismerősök?

Figyelt kérdés

Egy valakiről tudok aki azt mondta hogy mind2 keresztnevén szólíthatjuk.


A többi ismerősöm akinek 2 neve van, az mindig csak az egyiket használja.


Nektek mi a véleményetek a 2 keresztnévről?


2012. febr. 11. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 2 keresztnevem van és igazából inkább csak zavar. Ott kezdődik, hogy nem is tetszik a 2. nevem, de ez nem is lenne baj, csakhogy így vagyok anyakönyvezve és minden hivatalos papírnál fel kell tüntetnem. Meg kell mondjam, zavar is mikor felhívnak az OTP-től és elmondják, hogy X Y Z-t keresem. A 2. nevemet soha nem használtam, és utálom, ha valaki csak poénból is így nevez. Plusz az is gondot jelenthet, hogy eleve így is már hosszú nevem van, de mi lesz később mikor majd ledoktorálok, vagy férjhez megyek esetleg? Akkor majd leszek Balogné dr Kovács Margit Ilona? :D (azért elég vicces lenne, ha felhívnak hivatalos dolgokért és ilyen hosszú néven keresnének).


Én nem szeretem, hogy 2 nevem van, teljesen feleslegesnek tartom, úgyis csak egy néven szólítanak, minek kell 28 másik?

2012. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van, és használom is őket. Az én családomban mindenki a második keresztnevemen szólít. Régen a suliban, most munkahelyen és a férjem családjában az elsőn szólítanak. Bemutatkozni csak az elsőn szoktam.

Az én családom azért használja a másodikat, mert kiskoromban nem tetszett az első és megkértem őket, hogy a másodikon szólítsanak, aztán így maradt :-)

2012. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nekem 2 keresztnevem van. A helyi rendőrök mindig használják mind a kettőt, amikor megszólítanak :)
2012. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is kettő van, én elvagyok vele. igazából érdekes, hogy az tetszik jobban, amelyiket nem használom. de van néhány ember, akik a másodikon szólítanak, és nem zavar.
2012. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A két keresztnév és annak egyidejű használata skandináv szokás, különösen Norvégiában dívik. Pl: hogy vagy Jan Olav ? Valójában idétlenségnek tartja mindenki, rajtuk kívül.
2012. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem az egyidejű használatról van szó.

Hanem mondjuk valakinek a keresztneve Kitti Diána és valaki Kittinek hívja, valaki meg Diának.

2012. febr. 12. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek, félreértettem.
2012. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!