Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy mostanában sokan (és sokat) használják az "így" és az "abszolút" szavakat?

Figyelt kérdés
Nem mintha túlságosan zavarna, csak észrevétel. Néha már magamon is észreveszem. De pl. most belenéztem egy műsorba, és a benne szereplő fiatalok a mondatok 90%-ban használták ezeket a kifejezéseket. Olyan ez, mint pár éve a "történet" szó elterjedése. Honnan jönnek ezek, kitől indul?

2012. jan. 17. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút így van! Nem tudom miért, de a teljesen helyett én is gyakran abszolúton megyek. És sokszor használom a pl-t is, mint te az első sorodban...

De ezek normális szavak, szerintem ezekkel nincs baj.

2012. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
amíg nem a kultúrbarbárt használják még nincs nagy gáz.
2012. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Már 10 éve észrevettem.
2012. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ezt a két szót én így abszolút nem szoktam használni.
2012. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem:) Én személy szerint sokkal szívesebben használok magyar eredetű szavakat ha tehetem, mert több szinonimájuk létezik, ezáltal elkerülhetem a gyakori szóismétléseket. (Elég hülyén hangzik ha egy több mondatból álló összefüggő szövegrészben 26x szerepel ugyanaz a szó:)) Felfedeztem viszont a szituáció szó indokolatlan terjedését, valamint a szuvenír és szuverén szavak helytelen használata is gyakori. Engem mondjuk ezek kifejezetten zavarnak:) Van még ezzel így valaki?:)
2012. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt vettem észre, hogy mostanában mindenki azt mondja, hogy korrekt. Pár éve meg volt egy ja hullám. Egyetértésükre mindig nem azt mondták az emberek hogy igen, hanem ja.

Most meg ez a korrekt..

2012. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az "így" és az "abszolút" évtizedek óta kedvelt töltelékszavak. Az "így" az "ilyen"-nek együtt a gyerekek, kamaszok kedvelt szava is.


"Honnan jönnek ezek, kitől indul?"


Nagyon jó kérdés, persze a választ ugyanúgy nem lehet tudni, mint azt, hogy a vicceket kik gyártják.


Volt viszont nagyon régen egy ismerősöm, aki állandóan olyan szlenget használt, ami kb. 5 évvel később jött divatba az egész országban. Van jópár divatszó, amit később az egész országban agyonhasználtak, de tőle évekkel korábban hallottam, és akkor még azt hittem, csak ő beszél így. Nem tudom, hogy ő tanulta-e valahonnan, vagy ő volt az ősforrás.

2012. jan. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
85%

Hát ezek a szavak iagazán normális szavak nincs baj velük, egzütt hasznalva egy mondtadban meg kell nézni az értelmét, a kontesztust.

Ne, de ott baj hanem, hogy a kis butuskák az ruhás üzletekben miért nevezik a targyakat Ö-nek, miért személyesitik meg, egy cseppetsem helyes észre sem veszik.

2012. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
bocsi a tevedesekert ay elobbi vagyok
2012. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kontextusnak írják.
2012. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!