Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen ellenszenvesek a...

Miért ilyen ellenszenvesek a magyarországi magyarok a határon túli magyarokkal?

Figyelt kérdés

Éppen most hallgatom a Neo fm-et, ott is ez a jelenlegi téma, gondoltam felteszem itt is, hátha kapok még néhány választ.

Személy szerint szégyellnivaló, hogy az ember a saját fajtáját utálja ki(tisztelet a kivételnek!), főleg, ha az illető nem is tehet róla. Miért kell idegenként tekinteni valakit, aki ugyanúgy beszéli a magyar nyelvet, ismeri a történelmet, szokásokat stb. ? Szerintem pont, hogy tisztelni kellene őket, mert nem olyan könnyű olyan országban élni, ahol a magyarságod miatt néznek ki, ha pedig az anyaországba utazol, akkor megint rossz szemmel néznek rád. Az ilyen embereknek hol a hazájuk?



2012. febr. 21. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az itthoniak egyáltalán nem ellenszenvesek a határon túliakkal.

A szennymédia, mint a kereskedelmi rádió és TV adók, bulvárlapok, az ilyen konfliktusokból élnek, ha meg nincs, akkor csinálnak. A legtöbb embert elég könnyű elhülyíteni.

2012. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem mindenkire értem ezt a leírást, de mint ahogy a műsorban a kérdés feltevője is tapasztalta, létezik ilyesmi, illetve én is elég sok helyről hallottam ellenszenvről.
2012. febr. 21. 21:51
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Én nem táplálok ellenszenvet a határon túliakkal szemben.

Családomban is vannak határon túliak.

Ha valaki emiatt ellenszenvet érez, az szerintem súlyos problémákkal küzd.

2012. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Sokan vannak,akiknek rossz tapasztalataik vannak a határon túlról jött magyarokkal. De sokakat irritál,hogy itthon nem segítenek a rossz helyzetben lévőknek,iskolákat zárnak be,de a határon túliakat segíti az állam.

Nekem nincs bajom velük,de nem is rajongok értük.

2012. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Most nem feltétlenül a Magyarországa települőkről beszélek, hanem az olyanokról is, akik csak látogatni mennek oda például.

Én például erdélyi magyar vagyok, pontosabban partiumi, ez a térség helyezkedik el közvetlenül a román-magyar határ mellett. Ezt csak azért mondom, hogy az itteni nyelvjárás semmivel sem különbözik az általános, tévében hallottól.

Viszont ami tényleg nagyon rosszul esik,szóval személyes tapasztalat, hogy amikor kiszálltunk az autóból, úgy megbámultak, hogy ölni tudtak volna a nézésükkel a román rendszám miatt. Illetve a szemünkbe mondták, hogy a beszédünkről nem jöttek volna rá, hogy romániaiak vagyunk, azonban mikor ezt megtudták(és iratokhoz kellett az adat, nem azért mondtuk, hogy mi most határon túliak vagyunk, tessék minket egy külön fajként kezelni)egészen megváltozott a viselkedésük velünk szembe.

2012. febr. 21. 22:13
 6/13 anonim válasza:
15%
az allam segiti a qurva annyat....mit segit? penzt nem ad.inkabb a ciganyoknak adja
2012. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Megtörtént velünk Erdélyben, hogy a szállásunkon ahol 8-an laktunk szerettünk volna rántottát készíteni, és vettünk volna a szállásadó Erdélyiektől tojást, de nem volt nekik elég. Átment hát a szomszédjához, és hamar híre ment hogy mi Magyarországról jöttünk, hirtelen annyi tojást hozott nekünk mindenki, hogy az nem 8, de 20 embernek is elég lett volna.

Előtte sem volt semmi gondom az Erdélyi magyarokkal, de azóta kifejezetten büszke vagyok hogy ilyen honfitársaink élnek más országokban, sok fővárosi példát vehetne róluk!

2012. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert mind az MSZP, mind a Fidesz a saját hatalmi harcának eszközeiként használja a határontúli magyarságot. Az itthoni agymosott zombinépet meg könnyű meghülyíteni ezzel is.
2012. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Nálunk mindig itthon/otthon érezheted magad :-)

A román rendszámra pedig én is csúnyán nézek :-D

2012. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


7-esnek, a székelyen valami fantasztikus emberek, legalábbis nekem is hasonló tapasztalatom van, mint neked.

2012. febr. 22. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!