Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért "szokás" a magyarországi...

Miért "szokás" a magyarországi magyaroknál az, hogy letolják azt aki éppen nem írt helyesen, vagy nem megfelelő szövegkontextusban használt egy adott szót?

Figyelt kérdés

Személyesen , engem is megsértettek , hogy nem írok helyesen , bocsánat nem mindenkinek erőssége a helyesírás. Nem csak ezen a téren tapasztaltam megszólásokat , hanem mindenhol az életben , minek kell mindenkit letolni , mintha valaki tökéletes lenne, miért kell valakiben a hibát keresni?Inkább a pozitívumot kellene nézni , igen te nem vagy jó helyes írásban , de a matek példát tökéletesen megoldód , vagy nagyon segítőkész ember vagy , ami az életben többet számít mint az , hogy helyesen írsz.


Csak én gondolom ezt? Nem hiszem velem lenne baj , mindegyik ismerősöm akitől ezt megkérdeztem , azt mondta , hogy igazam van .


2009. okt. 12. 21:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%
Ebben igazad van de ez fordítva is működik , biztos előfordult már hogy egy jó matekos megsértett egy jó nyelvtanost , mert nem tudott megoldani mondjuk egy másodfokú egyenletet , egyszerűen iylenek az emberek , ha jók valamiben szeretik kioktatni a másikat ( persze nem mindenki , de azért sok ilyen ember van szerintem )
2009. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Ez csak ócska kötöszködési forma.

olyan mint a "mit mondtá anyámról?"

2009. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Ja és te hol láttál már bárkit is hogy a jót nézte valamiben? nem csak az írásban. A rosszat mindenki észreveszi de a jót azt csak akkor hogyha elmúlik.
2009. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem Mo-n élek szerencsére , és igen itt azért a jót nézik az emberekben , legalábbis próbáljuk .Igaz nem mindig sikerül de ti még meg sem próbáljátok.
2009. okt. 12. 22:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha valaki magyarnak tartja magát, akkor igyekeznie kellene a nyelvet is helyesen használni, és helyesen irni.

Széchenyi István mondta egykor: "Nyelvében él a nemzet" és ez még most is igaz, ha már a nyelvvel sem törödik senki, akkor mitöl magyar? A hözöngéstöl vagy a trágár szavak használatától? Olvass bele a kérdésekbe meg a válaszokba, és meg fogsz lepödni, hogy mennyire nem tudnak a magyarok magyarul. (Az, hogy néha elgépeli magát valaki, az más, de itt olyan hibák fordulnak elö rendszeresen, ami igen csak rossz képet ad a magyarok müveltségéröl.)

2009. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A vesszőt közvetlenül a szó után írjuk! (Külföldön is!)

:D


Most komolyan:

Ha nem éppen az MSN-en nyomulsz a haverokkal, hanem idegen embereknek írsz, vagy épp kérdést teszel fel itt, akkor megtiszteled a többieket azzal, hogy megpróbálsz helyesen írni. Most nem egy-egy elgépelt szóra gondolok, de gyakran találkozni pl. itt az oldalon olyannal, hogy többszöri olvasásra sem tudom kitalálni, mit akart a kérdező!

Ráadásul -ahogy én látom- itt elég nagy a korbeli szórás a felhasználók között, és sose tudhatod épp ki olvassa.

Régebben én se törődtem a helyesírással annyira, de mostanában valahogy ez is fontosabb lett. Magyarországon élek, 40 éve tanulok magyarurl, és még nekem se megy jól! Épp ezért ráérsz még belejönni.

Azt meg egyenesen szégyennek tartom, amikor azzal védekeznek, hogy nem nyelvtan órán vagyunk, ezért nem kell helyesen írni!


Hű mit fogok kapni ezért!

2009. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hogy-hogy 40 éve tanulsz magyarul?
2009. okt. 12. 22:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kedves kérdező,hogy 40 éves lehet az illető. Én 34 éve tanulok magyarul:)
2009. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nyugat Európában élsz vagy hol? Csak mert ékezetes billentyűzeted van...
2009. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dellfil ***** válasza:
100%

Mindenkinél más és más indítékok lapulnak a a háttérben. Mármint, hogy miért hajlamosak egyesek letámadni a helyesírási hibákat elkövetőket. Az is sokféle ki, hogyan teszi. Szerintem a kérdésed erősen általánosító, és túlzó. Nem kellene néhány türelmetlen, és arrogáns "nyelvőr" miatt szokásnak titulálni.

Másrészről azonban igazad van abban, hogy a nem pontos helyesírás nem "bűn", és valóban nem kellene úgy kezelni. Nem kell túllihegni a dolgot.

Egyébként kedves 21:59-es a "kötöszködési"=kötözködési.

Hidd el nem kötözködni akarok!

2009. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!